Справа № 382/573/18
Провадження № 3/382/177/18
04.07.2018року суддя Яготинського районного суду Литвин Л.І. розглянувши матеріали, які надійшли від Яготинського ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2. АДРЕСА_1, не працюючого, ідентифікаційний код НОМЕР_1 за участю адвоката ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
До Яготинського районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, в котрому зазначено, що 18 квітня 2018 року близько 1 години ОСОБА_1 керував автомобілем FORD ESCORT WAGON 1,4і, державний номерний знак НОМЕР_2 по вул. Незалежності в м. Яготині, в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп"яніння проводився у встановленому законом порядку у лікаря-нарколога Яготинської ЦРЛ, за адресою: м. Яготин Київської області, вул. Незалежності, 71.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 вини не визнав, пояснивши, що він не керував автомобілем у стані алкогольного сп"яніння.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1, вважаю, що провадження у справі підлягає до закриття з наступних підстав.
Так, пунктом 7 розділу І, пунктами 6, 8, 10 розділу ІІ, пунктами 3, 15, 16, 22 розділу ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України 3 1452/735 від 9 листопада 2015 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858, передбачено, що огляд на стан сп"яніння на місці зупинки транспортного засобу провадиться в присутності двох свідків... Результати огляду на стан сп"яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп"яніння з використанням спеціальних технічних засобів, (додаток до інструкції № 2)... Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп"яніння. У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп"яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров"я , в якому надано на його проведення відповідно до ст. 266 КпАП України. Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп"яніння наведена у додатку 1 до цієї Інструкції. За результатами огляду на стан спяніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду, (додаток № 3). Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп"яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що зніжують увагу чи швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду, (додаток № 4). Висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп"яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважається недійсним.
Відповідно до ст. 266 КпАП України огляд особи на стан сп"яніння щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Пунктом 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ від 17 грудня 2008 року № 1103, передбачено, що у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров"я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп"яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Пунктом 6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерством охорони здоров"я України від 09.11.2015 року № 1452/735 передбачено, що огляд на стан сп"яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров"я (у сільській місцевості за відсутності лікаря-фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку.
В обгрунтування своїх доводів ОСОБА_1 також зазначає, що свідками, які зазначені у протоколі про адмінправопорушення, є працівники лікарні, які складали відносно нього акт медичного огляду. Лікар, який підписав такий акт та висновок, є лікарем-гінекологом, що не пройшов спеціальну підготовку. Від проходження на стан сп"яніння він не відмовлявся, на місці зупинки транспортного засобу пройти такий огляд йому не пропонували, очевидців в підтвердження тих обставин, що він знаходився за кермом транспортного засобу у стані сп"яніння, немає.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що 18 квітня 2018 року відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення, де зазначено, що водій керував автомобілем у стані алкогольного сп"яніння. В протоколі також зазначено, що огляд на стан сп"яніння проводився у встановленому порядку у лікаря-нарколога Яготинської ЦРЛ.
Разом, з тим, з висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп"яніння та з акту медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп"яніння вбачається, що ОСОБА_1 від огляду на стан сп"яніння відмовився, що підтверджено підписом чергового лікаря-гінеколога ОСОБА_3 В протоколі про адмінправопорушення відсутні підписи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Крім цього, відсутнє направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп"яніння відповідно до Додатку 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України 3 1452/735 від 9 листопада 2015 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858.
З протоколу також вбачається, що місце його складання: вул. Незалежності, 71, тобто приміщення Яготинської ЦРЛ. Як свідки події зазначені: ОСОБА_3 та ОСОБА_4, тобто особи, які знаходилися у лікарні, складали медичний акт та не могли бути очевидцями тих подій, що ОСОБА_1 керував автомобілем у стані алкогольного сп"яніння.
Із змісту статті 130 КУпАП з наведених норм слідує висновок, що відмова від проходження огляду на стан сп"яніння, є окремою підставою притягнення до адміністративної відповідальності незалежно від того, тверезий водій чи ні, і відмова пройти огляд- фактично прирівнюється до визнання своєї провини.
Разом з тим, відносно ОСОБА_1, протокол про відмову від проходження огляду на стан сп"яніння у присутності двох свідків також не складався.
Таким чином, свідків тих подій, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом у стані алкогольного сп"яніння, чи відмовився від проходження огляду на стан сп"яніння, немає.
За таких обставин, провадження у справі небхідно закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області на протязі 10 днів з дня її винесення.
Суддя Литвин Л.І.