Постанова від 03.07.2018 по справі 607/9336/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.07.2018 Справа №607/9336/18

03 липня 2018 року м. Тернопіль

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Черніцька І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово не працюючого

за ч. 1 ст. 130 та ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

16 травня 2018 року о 16 год. 15 хв. в м.Тернополі по вул.Чернівецька, 63 водій ОСОБА_1 керував автомобілем CHEVROLET AVEO, державний номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, нечітка мова, нестійка хода. Від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки із застосуванням технічного приладу газоаналізатора «Drager Alcotest» 6810 №ARAM-2250 (провірка дійсна до 06.12.2018) року та огляду в ОСОБА_2 водій категорично відмовився в присутності двох свідків.

Крім того, 16 травня 2018 року о 16 год. 15 хв. в м.Тернополі по вул.Чернівецька, 63 водій ОСОБА_1 керував автомобілем CHEVROLET AVEO, державний номерний знак НОМЕР_1 по вул.Об'їзна в напрямку вул.С.Будного не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції, не врахував дорожньої обстановки та скоїв зіткнення з автомобілем PEUGEOT-301, державний номерний знак НОМЕР_2, який рухався попереду. Внаслідок дорожньо - транспортної пригоди транспортні засоби отримали механічні пошкодження.

В судовому засідання ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушень визнав та щиро розкаявся.

Суд, розглянувши матеріали справи, прийшов до наступних висновків.

Відповідно до вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху,затверджених постановою КМУ №1306 від 10.10.2001 України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до вимог ч.ч. 2,3, 4 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Такий огляд здійснюється не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.

Аналогічні положення щодо порядку проведення огляду водіїв транспортних засобів про визначення стану сп'яніння закріплені у п.п. 3,6,7 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103 та п.п. 6,7 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС та МОЗ за № 1452/735 від 09.11.2015 року.

Згідно з вимогами статті 251 КупАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.

Положеннями ч.1 ст.130 КУпАП встановлено відповідальність, у тому числі і за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 16 травня 2018 року керував транспортним засобом з явними ознаками алкогольного сп'яніння а саме: запах алкоголю з порожнини рота, нечітка мова, нестійка хода. На вимогу працівників поліції категорично відмовився від проходження у встановленому законом порядку огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння.

Факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду підтверджується письмовими поясненнями ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від 16 травня 2018 року, згідно з якими 16 травня 2018 року в їх присутності працівниками поліції було запропоновано водію ОСОБА_1 пройти огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння, на що останній в їх присутності категорично відмовився.

З оглянутих відеоматеріалів нагрудних камер працівників поліції, судом встановлено, що ОСОБА_1 було запропоновано працівниками поліції пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою технічного приладу газоаналізатора «Drager Alcotest» 6810 № ARAM-2250 та в ОСОБА_2, однак він відмовився від проходження огляду.

Вказаний факт визнається також ОСОБА_1 в судовому засіданні.

Окрім того, 16 травня 2018 року ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції, не врахував дорожньої обстановки та скоїв зіткнення з автомобілем PEUGEOT-301, державний номерний знак НОМЕР_2, який рухався попереду. Внаслідок дорожньо - транспортної пригоди транспортні засоби отримали механічні пошкодження.

Таким чином, судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень доведена матеріалами справи, дослідженими у судовому засіданні, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №066764 від 16 травня 2018 року; протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №066763 від 16 травня 2018 року; схемою місця ДТП від 16 травня 2018 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 від 16 травня 2018року; актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу від 16 травня 2018 року; відеоматеріалами з нагрудних камер працівників поліції.

За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння та ст. 124 КУпАП - порушення учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.

Таким чином, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у відповідності до ст. 36 КУпАП в межах санкції статті, за більш серйозне правопорушення.

При обранні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, визнання ним вини, у зв'язку з цим, вважає за доцільне обрати ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в межах санкції статті з позбавленням права керувати транспортним засобом.

Згідно з вимогами ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення.

Таким чином, у відповідності до положень п.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.

Керуючись ст. ст. 36, 124, 130, 283, 284,294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 та ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 статті 7 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

СуддяОСОБА_7