Постанова від 02.07.2018 по справі 607/10883/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.07.2018 Справа №607/10883/18

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі :

головуючої судді Сливка Л. М.

за участі секретаря судового засідання Зарічної О. П.

з участю прокурора Шергей А.В . , особи стосовно якої складено протокол ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи, які надійшли від Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, , уродженця та зареєстрованого у ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, тимчасово не працює, ідентиф. номер НОМЕР_1, за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Наказом начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області за №296 о/с від 09 грудня 2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду дільничного офіцера поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції патрульної поліції Тернопільського відділу Тернопільського відділу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.

Відповідно із наказом начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області за №36о/с від 21 лютого 2017 року ОСОБА_1 звільнено з посади з 21 лютого 2017 року, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про ННаціональну поліцію» (за власним бажанням).

Однак, ОСОБА_1 будучи у відповідності до вимог п.п. «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», після звільнення 21 лютого 2017 року із займаної посади, без поважних причин, до 01 квітня 2018 року не подав щорічну декларацію суб'єкта декларування, який припинив діяльність,за минулий рік за формою, що визначена Національним агентством з питань запобігання корупції. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП. Про що уповноваженою особою Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України 12 червня 2018 року стосовно ОСОБА_1 складений протокол № 0900105 про адміністративне правопорушення ,пов»язане з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУаАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, у вчиненому щиро розкаявся. Суду пояснив, що 21 лютого 2017 року його було звільнено за власним бажання . При звільненні йому було повідомлено про необхідність подання щорічної декларації суб'єкта декларування, який припинив діяльність за минулий - 2017 рік до 01 квітня 2018 року , однак він про це забув через зайнятість вирішенням особистих питань, та подав вказану декларацію лише 11 червня 2018 року.

Прокурор Шергей А.В. протокол підтримав та пояснив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повністю доведена наявними у справі доказами. Вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності , визнати його винним у вчиненні інкримінованого йому корупційного правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Судом установлено, що наказом начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області за №296 о/с від 09 грудня 2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду дільничного офіцера поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції патрульної поліції Тернопільського відділу Тернопільського відділу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.

Відповідно із наказом начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області за №36о/с від 21 лютого 2017 року ОСОБА_1 звільнено з посади з 21 лютого 2017 року, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).

Той факт, що ОСОБА_1 було повідомлено про необхідність подання щорічної декларації за минулий 2017 рік , після припинення діяльності, пов'язаної із виконання функцій держави , до 01 квітня 2018 року, визнається самим ОСОБА_1, про що він особисто підтвердив у судовому засіданні .

21 лютого 2017 року ОСОБА_1 отримав трудову книжку , що підтверджується його власноручною розпискою, про що ОСОБА_1 також не заперечив в судовому засіданні.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого за попередній 2017 рік , лише 11 червня 2018 року.

Диспозицією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При цьому у примітці даної статті зазначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з вимогами пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є, у тому числі, поліцейські.

В силу вимог частин 1 та 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов»язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави ,за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством , так само й особи, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016 року, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов»яз ану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування,або іншу діяльність,зазначену у підпунктах «а»,»в» пункту2 , пункті5 частини першої статті 3 Закону ,подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня по 31 грудня включно), що передує року,в якому подається декларація,та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларація суб'єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції";

Крім цього, датою припинення виконання суб'єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є дата подання ним декларації, передбаченої підпунктом 2 пункту 5 Розділу, що зазначено у абзаці другому п.11 Порядку.

Відповідно до вимог п.2 Порядку перевірки факту подання суб'єктом декларування декларації відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого рішенням НАЗК 06 вересня 2016 року №19, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 листопада 2016 року №1479/29609, припиненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки суб'єкта декларування, із зазначенням підстав такого припинення.

Таким чином встановлено, що ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», подав декларацію особи, уповноваженої на виконанням функцій держави, за звітний рік (період з 01 січня по 31 грудня 2017 року включно ) , несвоєчасно , не до 00 годин 01 квітня 2018 року, а 11 червня 2018 року, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного із корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повністю підтверджується доказами, дослідженими та оглянутими у судовому засіданні, а саме: - витягом з наказу начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області за №296 о/с від 09 грудня 2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду дільничного офіцера поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції патрульної поліції Тернопільського відділу Тернопільського відділу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області; -витягом з наказу начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області за №36о/с від 21 лютого 2017 року ОСОБА_1 звільнено з посади з 21 лютого 2017 року, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням); - текстом присяги працівника Національної поліції України ОСОБА_1; - розпискою ОСОБА_1 про отримання трудової книжки ;- письмовими поясненням ОСОБА_1 від 12 червня 2018 року, з яких убачається, що останній свою винну визнає повністю. Зазначає, що 21 лютого 2017 року його було звільнено за власним бажанням. Повідомлено про вимоги щодо необхідність подання декларації щорічної декларації за минулий 2017 рік , не пізніше 01 квітня 2018 року однак, він подав таку декларацію лише 11 червня 2018 року, через власну недбалість ; - витягом (скріншот) з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua) ; - копією щорічної декларації ОСОБА_1 за 2017 рік поданої ним 11 червня 2018 року.

Проаналізувавши та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення передбаченого ч.1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності.

Накладаючи адміністративне стягнення, суд приймає до уваги характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника, відсутність обтяжуючих обставин, те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро розкаявся, повністю визнав свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому корупційного правопорушення, а тому вважає за можливе накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в межах санкції статті.

Згідно з вимогами ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення.

Таким чином, у відповідності до положень ч.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.33, 40-1, 172-6, 280, 283, 284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення , суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 352 , 40 гривень.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Головуючий суддяОСОБА_2