ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
02 липня 2018 року Справа № 21/112б
За заявою кредитора - Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби України в Луганській області,
до боржника - Державного підприємства “Ремонтно - будівельне управління”, м.Лисичанськ Луганської області,
про банкрутство
Суддя Господарського суду Луганської області Палей О.С.
Секретар судового засідання Бережна Л.В.
У засіданні брали участь:
від кредиторів: представники не прибули;
ліквідатор: ОСОБА_1
Обставини справи: банкрутство, ліквідаційна процедура, розгляд заяви Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області №251/9/12-09-00/000646 від 19.04.2018 (вх. №385-11/18), за якою кредитор просить суд визнати Державну податкову інспекцію у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області кредитором у справі №21/112б з грошовими вимогами до боржника Державного підприємства “Ремонтно - будівельне управління” на загальну суму 21456,64 грн, з яких: основний борг складає 21456,64 грн та витрати на оплату судового збору в розмірі 3524,00 грн, в порядку встановленому Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон про банкрутство).
Розглянувши матеріали справи та додатково подані документи, суд
Ухвалою господарського суду 19.10.2005 за заявою кредитора ДПІ у м.Лисичанську ГУ Міндоходів в Луганській області порушено провадження у справі про банкрутство боржника ДП “Ремонтно - будівельне управління”.
За постановою від 22.07.2008 суд визнав боржника - Державне підприємство “Ремонтно - будівельне управління”, м.Лисичанськ Луганської області, вул.Гарібальді, 1, ідентифікаційний код 00181183, банкрутом; відкрив ліквідаційну процедуру та призначив ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_2 (ліцензія АА №779294 від 18.10.2004.)
За ухвалою від 16.05.2012 судом припинено повноваження ліквідатора ОСОБА_2, ліцензія АВ 347253 від 17.10.2007, та призначено ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_3, ліцензія АВ №499044 від 04.12.2009.
За ухвалою від 26.11.2013 судом припинено повноваження ліквідатора ОСОБА_3, та призначено ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_4, свідоцтво №173 від 07.02.2013.
Згідно довідки від 13.05.2015 №82 справа №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління” вважається втраченою, що зафіксовано Актом експертної комісії Господарського суду Луганської області №1 від 03.04.2015 “Про нестачу архівних справ (документів)” внаслідок настання обставин непереборної сили - проведенням антитерористичної операції (Указ Президента України від 14.04.2014 №405/2014 “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України”).
За ухвалою від 07.05.2015 №21/112б Господарський суд Харківської області передав матеріали справи №21/112б про банкрутство боржника ДП “Ремонтно-будівельне управління” за територіальною підсудністю Господарському суду Луганської області.
За ухвалою від 24.05.2016 суд здійснив заміну кредитора по справі - ДПІ у м.Лисичанську ГУ Міндоходів в Луганській області, його правонаступником - Державною податковою інспекцією у м.Лисичанську ГУ ДФС України в Луганській області.
За ухвалою від 12.07.2017 судом:
- припинено повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_4 як ліквідатора ДП “Ремонтно - будівельне управління”;
- призначено ліквідатором банкрута Державного підприємства “Ремонтно - будівельне управління” арбітражного керуючого ОСОБА_1 (свідоцтво від 08.02.2013 №57).
До відділу документального забезпечення суду від ліквідатора ОСОБА_1 надходили поточні звіти від 30.11.2017 №21/112б/17-5, від 29.12.2017 №21/112б/17-6 та від 29.01.2018 №02-01.03/01 про діяльність ліквідатора при проведенні ліквідаційної процедури.
19.03.2018 до відділу документального забезпечення суду ліквідатор ОСОБА_1 за клопотанням від 16.03.2018 №02-01.03/09 надав суду реєстр вимог кредиторів у новій редакції станом на 15.03.2018, який долучено до матеріалів справи.
Ухвалою від 27.03.2018 суд здійснив заміну кредитора по справі - Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його правонаступником - Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Луганській області в особі Лисичанського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Луганській області, та зобов'язано ліквідатора ОСОБА_1 внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів .
23.04.2018 до відділу документального забезпечення суду від Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області надійшла заява №251/9/12-09-00/000646 від 19.04.2018 (вх. №385-11/18) про вступ з майновими вимогами у якості кредитора у справі про банкрутство №21/112б у порядку ст.23 Закону про банкрутство №2343-XII від 14.05.1992 (із змінами та доповненнями), за якою кредитор просить суд визнати Державну податкову інспекцію у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області кредитором у справі №21/112б з грошовими вимогами до боржника Державного підприємства “Ремонтно - будівельне управління” на загальну суму 21456,64 грн, з яких: основний борг складає 21456,64 грн та витрати на оплату судового збору в розмірі 3524,00 грн.
Ухвалою від 23.04.2018 суд призначив розгляд заяви Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області №251/9/12-09-00/000646 від 19.04.2018 (вх. №385-11/18) в межах справи №21/112б у судовому засіданні на 23.05.2018.
Ліквідатор ОСОБА_1 22.05.2018 надав до відділу документального забезпечення суду поточний звіт про діяльність ліквідатора при проведенні ліквідаційної процедури від 21.05.2018 №02-01.03/17, з якого вбачається, що ліквідатор повідомив державний орган з питань банкрутства про своє призначення та ознайомився з матеріалами цієї справи, зробивши необхідні фотокопії.
Ліквідатором прийнято від колишнього ліквідатора ОСОБА_4 документацію банкрута, печатку та штамп банкрута, майно банкрута.
На виконання ухвал від 27.02.2018 та від 27.03.2018 ліквідатором було внесено відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів та надано до господарського суду реєстр у новій редакції.
Ліквідатором на електронну пошту було отримано лист Департаменту корпоративних та майнових відносин Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 12.4.-ВИХ/213-18 від 12.03.2018, за яким було повідомлено, що до Міненерговугілля України не находив перелік ліквідаційної маси ДП “Ремонтно-будівельне управління” та запропоновано невідкладно направити зазначений перелік на погодження.
16.03.2018 ліквідатором була надана відповідь Департаменту корпоративних та майнових відносин Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (лист №02-01.03/08 від 16.03.2018), в якій повідомлялось, що ліквідаторами ДП “Ремонтно-будівельне управління” перелік ліквідаційної маси Банкрута надавався до Міністерства неодноразово, докази чого містяться у матеріалах справи про банкрутство, проте цей перелік на сьогоднішній день так і не було погоджено, а також ліквідатором в черговий раз було надано до Міненерговугілля України перелік ліквідаційної маси підприємства з клопотанням про його погодження.
Ліквідатором отримано відповідь Міненерговугілля (лист №04/12-3102 від 18.04.2018), в якому повідомлено про перелік документів, необхідних для узгодження переліку ліквідаційної маси, зокрема зазначено про необхідність отримання листа органу місцевого самоврядування з відомостями про наявність/відсутність на балансі банкрута об'єктів комунальної інфраструктури.
Ліквідатор звернувся до Лисичанської міської ради (лист №02-01.03/15 від 15.05.2018) та до Регіонального відділення Фонду державного майна України (листом №02-01.03/14 від 15.05.2018), в яких просив надати інформацію стосовно наявності/відсутності на балансі Державного підприємства “Ремонтно-будівельне управління” об'єктів житлового фонду, в тому числі: гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури.
Також ліквідатором розглянуто заяву ДПІ у м.Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області № 251/9/12-09-00 від 19.04.2018 про майнові вимоги до банкрута, надано відзив до суду та кредитору.
Відповідно до ч.12 ст.96 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, переліки ліквідаційних мас та зміни і доповнення до них у справах про банкрутство державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, підлягають погодженню з органом, уповноваженим управляти державним майном. У разі відсутності такого погодження план санації та мирова угода затвердженню господарським судом не підлягають, а включене до переліку ліквідаційної маси майно банкрута не може бути реалізованим.
Таким чином, ліквідатором продовжуються вживатися заходи щодо погодження ліквідаційної маси Банкрута з органом управління - Міненерговугілля України, у зв'язку з чим реалізація майна на даний момент не відбувалася.
Крім того, від ліквідатора ОСОБА_5 22.05.2018 до відділу документального забезпечення суду надійшов відзив на заяву Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області з кредиторськими вимогами від 18.05.2018 №02-01.03/16, в якому ліквідатор зазначив, що з огляду на те, що відкриття ліквідаційної процедури в даній справі відбулось 22.07.2008, відповідно до приписів пункту 11 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону про банкрутство, підлягають застосуванню положення зазначеного Закону в редакції, що діяла до 19.01.2013.
Ліквідатор, посилаючись на норми абз. 6 ч.1 ст.1, ч.ч.1,2 ст.14, абз.8 ч.1 ст.23, Закону про банкрутство, вважає, що частина заявлених кредитором вимог з земельного податку за період з 01.08.2005 по 30.09.2005 на загальну суму 1730,62 грн; податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 01.07.2005 по 30.09.2005 на загальну суму 405,00 грн, а також з податку на додану вартість за період з 01.09.2005 по 30.09.2005 на суму 542,00 грн, за своєю суттю є конкурсними вимогами, які не були заявлені у встановлений законом строк, а тому не розглядаються і вважаються погашеними.
Стосовно заявлених вимог щодо боргу з податку на додану вартість, що виник за період з 01.05.2009 по 28.02.2010, тобто після визнання боржника банкрутом, ліквідатор зазначив, що виходячи з аналізу положень ст.ст. 23, 25, 30, 31 Закону про банкрутство, в ліквідаційній процедурі нові зобов'язання у банкрута можуть виникати виключно у випадках, прямо передбачених Законом про банкрутство.
Такими випадками є зобов'язання з оплати комунальних і експлуатаційних витрат та інших витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури (ч.9 ст.30 Закону про банкрутство).
Що стосується сплати суми ПДВ, то законодавець не визначив їх в якості витрат, пов'язаних зі здійсненням ліквідаційної процедури (п.п.“г” п.1 ч.1 ст.31 Закону про банкрутство).
Отже, ліквідатор вважає, що в ліквідаційній процедурі у банкрута не з'являється ніяких додаткових податкових зобов'язань, крім тих, які включені до реєстру вимог кредиторів відповідно до статей 14, 23 Закону про банкрутство. Тобто, у банкрута, зокрема, не виникають і зобов'язання зі сплати ПДВ.
Ліквідатор повідомив, що до аналогічних правових висновків дійшов, зокрема, Вищій господарській суд України (постанова ВГСУ від 16.05.2012 у справі № 25/112/10; ухвала ВГСУ від 22.10.2008 у справі № 43/346 тощо).
З урахуванням викладеного, ліквідатор вважає, що заявлені кредитором вимоги щодо боргу з ПДВ за період з 01.05.2009 по 28.02.2010 на загальну суму 1899,00 грн є необґрунтованими та підлягають відхиленню.
Щодо всіх інших заявлених кредитором вимог, що виникли під час процедури розпорядження майном боржника, тобто є поточними, ліквідатор, посилаючись на ст.31 Закону про банкрутство, зазначив, що вимоги ДПІ у м.Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області на загальну суму 16880,02 грн, з яких: земельний податок на суму 13343,02 грн; податок з власників наземних транспортних засобів на суму 3208,00 грн; ПДВ на суму 329,00 грн, підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів до третьої черги. Витрати зі сплати судового збору на загальну суму 3524,00 грн підлягають включенню до першої черги вимог кредиторів. Всі інші вимоги на загальну суму 4576,62 грн підлягають відхиленню.
Ухвалою господарського суду від 23.05.2018 розгляд справи та заяви призначений на 02.07.2018.
Ліквідатор ОСОБА_1 22.06.2018 надав до відділу документального забезпечення суду поточний звіт про діяльність ліквідатора при проведенні ліквідаційної процедури від 22.06.2018 №02-01.03/19, який є ідентичним за змістом звіту від 21.05.2018. Також ліквідатор зазначив, що ним продовжуються вживатися заходи щодо погодження ліквідаційної маси банкрута з органом управління - Міненерговугілля України, у зв'язку з чим реалізація майна на даний момент не відбувалася.
ДПІ у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області у запереченні на відзив б/н від 19.06.2018 зазначила, що відповідно до законодавчих норм у ліквідаційній процедурі кредитор має право заявити, а господарський суд розглянути в установленому законом порядку кредиторські вимоги за зобов'язаннями боржника, які виникли у попередніх судових процедурах (розпорядження майном та санації) та протягом усього періоду ліквідаційної процедури. Кредитори мають право пред'являти до боржника усі кредиторські вимоги, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство в межах ліквідаційної процедури.
У судове засідання 02.07.2018 представники кредиторів та Державна податкова інспекція у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області не прибули, про причини неявки не повідомили.
З урахуванням викладеного, суд призначає нове судове засідання.
Керуючись ст.ст.22-32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Призначити розгляд справи та заяви Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області №251/9/12-09-00/000646 від 19.04.2018 (вх.№385-11/18) в межах справи №21/112б у судовому засіданні на 23.07.2018 о 10 год. 50 хв., яке відбудеться у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м.Харків, проспект Науки, б.5, каб.109.
2. Дану ухвалу надіслати:
- ДПІ у м.Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області (м.Лисичанськ Луганської області, вул. ім. В.Сосюри, 347);
- ліквідатору ОСОБА_1 (вул.Лермонтова, б.57, м.Куп'янськ Харківської області, 63701);
- УПФУ у м.Лисичанську Луганської області (м.Лисичанськ Луганської області, вул.ім.В.Сосюри, 347);
- Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Луганській області в особі Лисичанського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (м.Лисичанськ Луганської області, вул.ім.В.Сосюри, 347, 93113);
- Лисичанському міському центру зайнятості (вул.ім.В.Сосюри, 273, м.Лисичанськ Луганської області, 93100);
- ДПІ у м.Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області (м.Лисичанськ Луганської області, вул. ім.В.Сосюри, 347, 93113);
- Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (01008, м.Київ, вул. М.Грушевського, 12/2, 01601);
- Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (м.Київ, вул.Городецького, 13),
- Міністерству енергетики та вугільної промисловості України (01601, Київ, вул. Хрещатик, 30);
- Фонду державного майна України (01601, м.Київ-133, вул.Кутузова, 18/9);
- прокуратурі Луганської області (вул.Б.Ліщини, б.27, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93404);
- банкруту ДП “Ремонтно - будівельне управління” (м.Лисичанськ Луганської області, вул.Гарібальді, 1, 93100);
- відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Луганській області (93400, м.Сєвєродонецьк Луганської області, вул.Єгорова, 22).
Нез'явлення повноважних та компетентних представників учасників процесу у судове засідання господарського суду Луганської області не перешкоджає розгляду справи по суті.
Суд доводить до відома сторін, що Тимчасовим регламентом надсилання судом електронних документів учасникам судового процесу, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 07.11.2016 №227, передбачена можливість надсилання саме судом копій процесуальних документів сторонам.
Водночас, можливість сторін сповіщати суд та надавати документи на електронну адресу суду вказаним Регламентом не передбачена.
Будь-які відомості, отриманні на електронну адресу суду щодо конкретної справи до матеріалів справи не долучаються та судом до уваги не беруться.
Суд доводить до відома учасників судового процесу, що вони можуть отримувати інформацію по справі, що розглядається за офіційною веб - адресою сторінки на офіційному веб - порталі судової влади України - https://court.gov.ua/fair/
Суддя О.С. Палей