Постанова від 21.06.2018 по справі 187/752/18

ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 187/752/18

3/0187/229/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" червня 2018 р. смт Петриківка

Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Караул О.А., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Дніпропетровського рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області, складений відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,

за порушення ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

08.06.2018 року до Петриківського районного суду Дніпропетровської області надійшов зазначений адміністративний матеріал, де у протоколі № 035826 про адміністративне правопорушення зазначено, що 06.05.2018 року о 16.40 годині ОСОБА_1 перебуваючи поблизу з р. Сомівка, в районі смт Миколаївка Петриківського району, під час весняно-літньої нерестової заборони здійснював перевезення риби, а саме: лящ - 2 од., карась - 10 од., без документів, що засвідчують законність її придбання та сертифікату якості. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 3.14 Правил любительського та спортивного рибальства, ст. 7 ЗУ «Про тваринний світ» та скоїв правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 63 ЗУ «Про тваринний світ», ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 правопорушення не визнав, суду пояснив, що дійсно у вказаний в протоколі день та час перевозив рибу, ( віз рибу додому), яку купив для особистого вжитку.

До матеріалів справи, окрім вказаного протоколу № 035826 про адміністративне правопорушення, складеного від 06.05.2018 року, також долучено письмові пояснення ОСОБА_1, опис знарядь незаконно добувних водних живих ресурсів згідно протоколу від 06.05.2018 року.

Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1, дійшов висновку про те, що в діях останнього відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, а також іншими документами.

Так, у вину ОСОБА_1 ставиться порушення вимог п. 3.14 Правил любительського та спортивного рибальства, у якому забороняється: застосовувати без дозволу органів рибоохорони нові знаряддя та способи лову, які не передбачені цими Правилами рибальства; перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них; продаж фізичними та юридичними особами, які не мають на це дозволу, сіткових матеріалів, знарядь лову і пристосувань до них, застосування яких заборонено правилами рибальства; продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості; миття у рибогосподарських водоймах або в їх прибережних смугах транспортних засобів, а також проведення робіт, які негативно впливають на стан водойм зупинка плавзасобів в заборонених для рибальства місцях, за винятком зупинок біля населених пунктів та випадків конечної потреби (шторм, туман, аварія тощо); організація змагань з рибальства в період нересту риби; пересування автотранспортних засобів, крім тих, що належать природоохоронним та правоохоронним органам, по кризі рибогосподарських водойм у період льодоставу (за винятком спеціально обладнаних льодових трас); пересування плавзасобів у заборонених для рибальства зонах (за винятком установлених суднових ходів), а на ділянках, оголошених органами рибоохорони нерестовищами в період нересту - всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів; лов морських ссавців, риби та інших водних живих ресурсів, занесених до Червоної книги України; вивезення (винесення) риби, раків та інших водних живих ресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову, або заборонених до лову правилами рибальства; вилучення із води знарядь лову, які належать іншим особам, та об'єктів лову, які є в цих знаряддях тощо; проведення без погодження з органами рибоохорони та без дозволу Мінекобезпеки акліматизації (реакліматизації), переселення і розведення нових для фауни України або генетично змінених водних живих ресурсів, зариблення водойм тощо.

Також, у протоколі № 035826 про адміністративне правопорушення йдеться про порушення ОСОБА_1 ст. 7 Закону України «Про тваринний світ», де визначено право приватної власності на об'єкти тваринного світу, де зокрема зазначено, що об'єкти тваринного світу, вилучені із стану природної волі, розведені (отримані) у напіввільних умовах чи в неволі або набуті іншим не забороненим законом шляхом, можуть перебувати у приватній власності юридичних та фізичних осіб.

Законність набуття у приватну власність об'єктів тваринного світу (крім добутих у порядку загального використання) повинна бути підтверджена відповідними документами, що засвідчують законність вилучення цих об'єктів з природного середовища,

ввезення в Україну з інших країн, факту купівлі, обміну, отримання у спадок тощо, які видаються в установленому законодавством порядку.

У передбаченому законом порядку права власників об'єктів тваринного світу можуть бути обмежені в інтересах охорони цих об'єктів, навколишнього природного середовища та захисту прав громадян.

Разом з тим, ч. 1 ст. 88-1 КУпАП передбачено відповідальність у вигляді накладення адміністративного стягнення за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу.

З наведеного вбачається, що с-поміж зазначеного, не йдеться про перевезення риби без документів, що засвідчують законність її придбання та сертифікату якості під час весняно-літньої нерестової заборони, що ставиться в вину ОСОБА_1

Враховуючи викладене, суд зауважує на тому, що в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, також не надано до суду належних та допустимих доказів, які б обєктивно підтверджували існування обставин, що стали приводом для складання вказаного вище протоколу та свідчили б про наявність події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП у діях ОСОБА_1

За правилами ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

У зв'язку з вищезазначеним, суд приходить до висновку, що порушення ОСОБА_1 порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу, в ході судового розгляду, не знайшло свого підтвердження, а тому вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, відносно нього підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в діях останнього події і складу даного адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 88-1, 252, 247, 280, 284-285 КУпАП, Законом України «Про тваринний світ», Правилами любительського та спортивного рибальства, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 88-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1, на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в діянні ОСОБА_1 події і складу даного адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десяти денний строк з дня винесення постанови.

Суддя: ОСОБА_2