Справа № 761/24257/18
Провадження № 3/761/5507/2018
02 липня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Фролова І.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від старшого судового розпорядника Савченка Максима Станіславовича про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_2,
- за ч. 1 ст. 185-3 КУпАП
29.06.2018 року до суду надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 185-3 КУпАП.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 185-3 КУпАП, неповага до суду, що виразилась у злісному ухиленні від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача або в непідкоренні зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи в порушенні порядку під час судового засідання, а так само вчинення будь-ким дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил - тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
За таких обставин суд вважає за неможливе розглянути вказану справу у встановлений законодавством термін у відповідності до вимог ст. 277 КУпАП, без явки особи, що притягується до адміністративної відповідальності, до суду.
Також в матеріалах справи відсутні докази повідомлення (заяви, розписки) особи, що притягається до адміністративної відповідальності, про зобов'язання з'явитись до суду.
Крім того, відповідно до відповідно до ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В порушення зазначених вимог в протоколі відсутня інформація щодо назви суду, де було вчинено адміністративне правопорушення, відомості про громадянство, місце роботи особи, що притягається до адміністративної відповідальності, що позбавляє можливості суд належним чином ідентифікувати особу. В протоколі про адміністративне правопорушення не вказано суть адміністративного правопорушення, дата, час та місце вчинення. Відсутні відомості про те, що особі було роз'яснено його права відповідно до ст. 268 КУпАП, відсутні пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, пояснення свідків.
Враховуючи вище викладене, суд позбавлений можливості повно й об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 та прийняти законне й обґрунтоване рішення, тому суд вважає за необхідне повернути справу на дооформлення органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст.277 КУпАП, суддя
Повернути старшому судовому розпоряднику Савченку Максиму Станіславовичу справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 185-3 КУпАП для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: