Ухвала від 25.06.2018 по справі 760/11666/18

Справа № 2-а-1305/18

760/11666/18

УХВАЛА

25 червня 2018 року у м. Києві суддя Солом?янського районного суду м. Києва Кізюн Л.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до Інспектора патрульної поліції 7 роти 1 батальйону полку №1 Управління патрульної поліції в м.Києві рядового поліції Гамоги І.М., Інспектора патрульної поліції 7 роти 2 батальйону Управління патрульної поліції в м.Києві рядового поліції Тарнавського Олексія Павловича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач подав до суду адміністративний позов, який не відповідав вимогам відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України.

Ухвалою суду від 11 травня 2018 року позовна заява була залишена без руху з наданням позивачу строку протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали для усунення вказаних судом недоліків. Крім того, позивачу було роз'яснено, що в разі невиконання вимог суду, позовна заява буде визнана неподаною і повернута йому.

Так, в ухвалі суду про залишення позову без руху судом зазначалося про те, що відповідно до вимог ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень;

4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;

10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт;

11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно з ч.8 ст. 160 КАС України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

Згідно з вимогами ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Позивачем у позовній заяві не було зазначено:

посаду відповідача, ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) відповідача, реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти відповідача;

зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

підстави звільнення позивача від сплати судового збору;

власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Позивач зобов'язаний був додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Письмові докази, відповідно до вимог ст. 94 КАС України, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.

Подані позивачем копії документів були не читабельні та не засвідчені належним чином.

У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний був додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Оскільки позовна заява не відповідала вимогам КАС України, то позивачу було надано строк для усунення зазначених недоліків шляхом подання належно оформленої позовної заяви, з урахуванням вимог ст.ст. 160, 161 КАС України та даної ухвали.

Позивач отримав копію ухвали суду 08 червня 2018 року, про що свідчать дані повідомлення про вручення поштового відправлення.

16 червня на усунення зазначених судом недоліків позивачем було подано позовну заяву до Інспектора патрульної поліції 7 роти 1 батальйону полку №1 Управління патрульної поліції в м.Києві рядового поліції Гамоги І.М., Інспектора патрульної поліції 7 роти 2 батальйону Управління патрульної поліції в м.Києві рядового поліції Тарнавського Олексія Павловича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення з додатками.

Разом з тим, у позовній заяві не зазначено ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) відповідача Гамоги І.М., а зазначено лише його прізвище та ініціали, а також власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

До позовної заяви додано повідомлення позивача про те, що ним не подано жодного іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Однак, подана позивачем позовна заява до двох відповідачів, а повідомлення стосується одного відповідача, не зазначеного позивачем. Крім того, КАС України передбачено, що таке підтвердження має бути зазначено у позовній заяві. Про це ж було зазначено в ухвалі суду про залишення позову без руху. Трактувати вимоги статті щодо змісту позовної заяви, які прямо передбачені статтею 160 КАС України, суд не вправі.

Таким чином, позивачем не усунуто недоліки, зазначені в ухвалі про залишення позову без руху, у встановлений судом строк.

Згідно з вимогами ч.2 ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Частиною 1 статті 8 КАС України визначено, що усі учасники судового процесу є рівними перед законом і судом.

Відповідно до ч.4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовну заяву слід повернути позивачеві.

Керуючись ст. 169 КАС України,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_2 до Інспектора патрульної поліції 7 роти 1 батальйону полку №1 Управління патрульної поліції в м.Києві рядового поліції Гамоги І.М., Інспектора патрульної поліції 7 роти 2 батальйону Управління патрульної поліції в м.Києві рядового поліції Тарнавського Олексія Павловича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - повернути позивачеві.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Л.І. Кізюн