Постанова від 27.06.2018 по справі 725/3285/18

Єдиний унікальний номер 725/3285/18

Номер провадження 3/725/2025/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.06.2018 Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Стоцька Л. А., за участю адвоката ОСОБА_1, розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Чернівецької митницi Державної фіскальної служби про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 483 МК України громадянина ОСОБА_2 Білорусь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2 Білорусь, -

ВСТАНОВИВ:

До Першотравневого районного суду м. Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ч.1 ст. 483 МК України.

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил № 1266/40800/18 від 04.05.2018 року 03.05.2018 року о 21 год. 55 хв. на територію п/п «Порубне» в'їхав автомобіль марки «VOLVO», р.н.з. АІ2832-24168 з напівпричепом марки «KOGEL», р.н.з. А6200А-2, під керуванням громадянина ОСОБА_2 Білорусь ОСОБА_3, який слідував з Туреччини до Білорусії в службових справах. Для здійснення митних формальностей представник перевізника, водій транспортного засобу громадянин ОСОБА_2 Білорусь ОСОБА_3 подав наступні документи: CARNET TIR №VX80633318, CMR №19034, INVOICE №IG00106 від 28.04.2018 року, специфікація №IG00106 від 28.04.2018 року. Згідно поданих до митного контролю товаросупровідних документів у вищевказаному транспортному засобі переміщується збірний вантаж «фурнітура для вікон та дверей» в кількості 24 вантажних місць (полетів) вагою брутто 21222 кілограм, вартістю 6917,88 доларів США. Відправник товару фірма «VHS PENCERE AKS.SAN.VE DIS.LTD STI» Туреччина, м. Істанбул за дорученням фірми «KAMERON TRADING LP» Об'єднане Королівство, м. Едінбург, отримувач-покупець товару фірма «GASVENTURE LLC» Білорусь, м. Мінськ.При здійсненні повного догляду вантажу, який знаходився у вантажному приміщенні напівпричепа, а саме перерахунку вантажних місць, було встановлено, що в наявності збірний товар в кількості 24 вантажних місць (полетів), 3571 картонних коробок з товаром «фурнітура для вікон та дверей», що відповідає відомостям заявленим у товаросупровідних документах.

Під час огляду поданих до митного оформлення товаросупровідних документів було встановлено, що INVOICE №IG00106 від 28.04.2018 року та специфікація №IG00106 від 28.04.2018 року завірено підписом кульковою ручкою синього кольору, а також наявні зображення печатки фірми «KAMERON TRADING LP» Об'єднане Королівство, м. Едінбург. При застосуванні технічних засобів митного контролю встановлено, що підписи проставлені за допомогою копіювально-печатного обладнання, зображення вказаної печатки зроблено не кліше печаті, а за допомогою копіювально-печатного обладнання.

Таким чином, громадянин ОСОБА_2 Білорусь ОСОБА_3 вчинив дії спрямовані на переміщення твоарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання органу доходів та зборів, як підстави для їх переміщення підроблені документи INVOICE №IG00106 від 28.04.2018 року та специфікація №IG00106 від 28.04.2018 року.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

У судове засідання громадянин ОСОБА_2 Білорусь ОСОБА_3 не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про день та час розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив.

Адвокат ОСОБА_1 у судовому засіданні просила провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України ОСОБА_3 закрити через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення а вилучений товар відповідно до протоколу №1266/40800/18 від 04.05.2018 року повернути уповноваженому представнику представнику транспортної фірми «БЕЛАТЕКАВТО» або власнику товару згідно контракту на поставку товару - шотландській фірмі «KAMERON TRADING LP».

Дослідивши письмові матеріали вказаної вище адміністративної справи, вважаю, що остання підлягає поверненню для доопрацювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Відповідно до ст. 191 МК України передбачено, що перевізники зобов'язані під час прийняття товарів до перевезення перевіряти точність відомостей щодо кількості вантажних місць, їх маркування, номери, зовнішній стан товарів та їх пакування. У разі неможливості такої перевірки вносити відповідний запис до міжнародної автомобільної накладної (СМR).

Як зазначено у пункті 37 частини 1 статті 4 МК України, перевізник - особа, яка здійснює перевезення товарів через митний кордон України та/або між органами доходів і зборів на території України або є відповідальною за такі перевезення.

Відповідно до ч. 2 ст. 460 Митного кодексу України, перевізники несуть відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товару через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення цих товарів документів, що містять неправдиві відомості (ст. 483 МК України), виключно у разі, якщо ці відомості стосуються кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, а перевізниками не вжито заходів до перевірки правдивості зазначених відомостей або у разі неможливості такої перевірки не внесено відповідного запису до міжнародної автомобільної накладної (СМR).

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи громадянин ОСОБА_2 Білорусь ОСОБА_3 для здійснення митних формальностей, до органу фіскальної служби було подано товаросупровідні документи, які йому надані саме фірмою відправником.

Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.

Проте, в проте в протоколі про порушення митних правил не вказано які саме неправдиві дані та в яких документах було безпосередньо зазначено ОСОБА_3, який не являється відправником товару.

Відповідно до положень ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів через митний кордон України і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

У відповідності до ст. 9 КУпАП (проступком) визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Суб'єктивна сторона правопорушення, що передбачене статтею 483 МК України передбачає наявність в діях особи вини у скоєному правопорушенні у формі прямого умислу.

На підставі наведеного, вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню на доопрацювання для надання доказів того, що громадянин ОСОБА_2 Білорусь ОСОБА_3 вчинив дії на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів та зборів, як підстави для їх переміщення підроблені документи.

Керуючись ст.ст. 256, 278, 283 КпАП України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу відносно громадянин ОСОБА_2 Білорусь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 повернути до Чернівецької митницi Державної фіскальної служби для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Першотравневого

районного суду м.Чернівці Л. А. Стоцька