707/946/18
3/707/384/18
27 червня 2018 року суддя Черкаського районного суду Смоляр О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного Управління ДФС у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої на посаді бухгалтера на ТОВ «Палета Плюс», -
за ч. 1 ст. 41 КУпАП,-
24 травня 2018 року до Черкаського районного суду Черкаської області надійшов матеріал з Головного Управління ДФС у Черкаській області, про адміністративне правопорушення відносноОСОБА_1, щодо якої складено адміністративний протокол за ч.1 ст.41 КУпАП.
За змістомст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогамст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють обєктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
В протоколі про адміністративне правопорушення № 57 від 21.05.2018 відсутнє посилання на місце, дату та час вчинення адміністративного правопорушення.
Вищезазначені відомості повинні бути відображені саме в протоколі про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення має важливе значення для процесу доказування за умови, якщо він правильно складений. Тому в протоколі повинні об'єктивно відбиватися відомості, що мають значення для розгляду справи. Фіксація місця вчинення проступку необхідна, оскільки за загальним правилом справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення (ч. 1 ст. 276 КУпАП). Указівка на час учинення проступку має важливе значення через те, що постанову по справі про адміністративне правопорушення можна за загальними правилами винести не пізніше двох місяців від дня вчинення правопорушення (ч. 1 ст. 38 КУпАП) чи трьох місяців, якщо справу розглядає суд (суддя) ( ч.2 ст. 38 КУпАП).
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому без усунення зазначених недоліків розгляд справи є неможливим.
Верховним судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
З огляду на викладене, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
Крім цього, згідно норм діючого законодавства, суд не має повноважень самостійно вносити будь-які дані (виправлення) в протокол про адміністративне правопорушення чи корегувати його, а також вважати установленими дані, які зазначені в акті перевірки ( разом з іншими порушеннями), але відсутні в протоколі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи наведене, з метою повного, всебічного та неупередженого судового розгляду, об'єктивного та справедливого вирішення справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для повернення адміністративного матеріалу до Головного Управління ДФС у Черкаській області для належного оформлення.
Крім того, суд вважає за необхідне роз'яснити, що виконання постанови суду є обов'язковим всіма органами, підприємствами та організаціями, а за не виконання чи неналежне виконання постанови суду, винні особи несуть відповідальність, установлену законом та належне виконання обов'язку щодо підготовки матеріалів адміністративної справи та необхідність їх доопрацювання необхідно провести в межах можливого строку притягнення особи до адміністративної відповідальності.
На підставівикладеногота керуючисьст.256,268,278 КУпАП,суддя
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 41 КУпАП - повернути до Головного Управління ДФС у Черкаській області для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_2