Постанова від 11.01.2010 по справі 2-а-5/2010р

Справа № 2-а-5/2010р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2010 року Кременецький районний суд Тернопільської області в складі: головуючий суду Білосевич Г.С,

при секретарі Логвинюк Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременець справу за позовом ОСОБА_2 до УДАІ УМВС України в Тернопільськый області про скасування постанови від 16 жовтня 2009 року по справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до УДАІ УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови від 16 жовтня 2009 року по справі про адміністративне правопорушення, в якому просить визнати протиправними дії відповідача, скасувати постанову від 16 жовтня 2009 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.5 ст. 121 КУпАП, а справу - закрити.

В судовому засідання позивач позов підтримав та пояснив, що його визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.5 ст.121 КУпАП за керування автомобілем в темну пору доби на якому не освітлювався задній номерний знак, за що йому призначено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень. Позивач не згідний із вказаною постановою, вважає, що вона прийнята з прушенням його прав та чинного законодавства, є необгрунтованою та незаконною, оскільки копію протоколу йому не вручили, його не повідомили про час і місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, а також при накладені на нього адміністративного стягнення працівником ДАІ не було враховано його матеріальне становище, соціальний стан - характеристики з місця роботи та проживання; протиправна поведінка в минулому; ступінь його вини у скоєному, не вказані обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність. Тому позивач просить суд скасувати постанову від 16 жовтня 2009 року по справі про адміністративне правопорушення як незаконну, а справу - закрити.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають до задоволення.

У постанові в справі про адміністративне правопорушення від 16.10.2009 року вказано, що ОСОБА_2 06 жовтня 2009 року о 00 год. 30 хв. в м.Кременець по вул.Дубенська керував автомобілем марки «ВАЗ 21043», державний номерний знак «НОМЕР_1» в темну пору доби на якому не освітлювався задній номерний знак. За дане правопорушення ОСОБА_2 призначено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень.

Згідно статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністратвину відповідальність.

Згідно статті 71 КАС України, обов'язок щодо доказування правомірності своїх рішень покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використанні як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази та пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадськї організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ухвалою про відкриття провадження відповідачу надавався строк для представлення заперечення та доказів, якими вони обгрунтовуються, а також відповідачу надсилалася вимога №23990 від 08.12.2009 року про представлення до суду необхідних документів. Однак відповідач двічі не з'явився в судове засідання та не представнив суду свої заперечення, докази та документи, які в нього витребовувалися.

За таких обставин суд вважає, що при накладені адміністративного стягнення на ОСОБА_2 порушено вимоги адмінстративного законодавства і вказана постанова є незаконною та підлягає скасуванню.

Суд, враховуючи малозначність правопорушення, метеріальне становище ОСОБА_2, те, що він вперше притягуєтьмя до адміністративної відповідальності, а правопорушення вчинене не з прямим умислом, вважає, що ОСОБА_2 слід звільнити від адміністративної відповідальності на підставі статті 22 КУпАП, обмежившись щодо нього усним зауваженням

На підставі вищесказаного та керуючись статтями 10, 160, 161, 163 КАС України, статтями. 9, 22, 280, 293 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

Визнати дії УДАІ УМВС України в Тернопільській області протиправними.

Скасувати постанову інспектора адмінпрактики ВДАІ Кременецького району серії ВО № 042391 від 16 жовтня 2009 року якою на ОСОБА_2 накладено адміністративне стягнення у вигляді 170 гривень штрафу, що передбачено частиною 5 статті 121 КУпАП.

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого частиною 5 статті 121 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності на підставі статті 22 КУпАП, обмежившись щодо нього усним зауваженням.

Закрити провадження по справі відносно ОСОБА_2 за частиною 5 статті 121 КУпАП.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі від відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складання в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий: