Справа № 576/1458/18
Провадження № 3/576/579/18
26.06.18 м. Глухів
Суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області Колодяжний А.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Глухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
12.06.2018 року у відношенні ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 187 КУпАП про те, що ОСОБА_1 23 травня 2018 року був відсутній вдома, чим порушив п. 1 правил адміністративного нагляду.
12.06.2018 року і 15.06.2018 року постановами Глухівського міськрайонного суду справа відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КупАП поверталась до Глухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області для доопрацювання.
26.06.2018 року справа відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП після доопрацювання надійшла до Глухівського міськрайонного суду.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що вказану справу слід повернути до органу, який склав протокол, для належного оформлення, виходячи з такого.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам статті 256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.п. 2.2. Наказу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 16.02.2015 року № 3/02-15 «Про порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення» в протоколі про адміністративне правопорушення не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, щодо якої він складений.
Пунктом 7 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої наказом МВС України 06.11.2015 № 1376 не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Під час вивчення адміністративної справи та виконання вимог статті 278 КУпАП з'ясовано, що після доопрацювання, в протокол відносно ОСОБА_1 були внесені записи після його складання, що є неприпустимим для вирішення справи на основі суворого додержання законності, як передбачено статтею 7 КУпАП.
За таких обставин, з метою повного, всебічного та правильного розгляду адміністративного матеріалу, недопущення порушення прав особи, відносно якої складено адміністративний протокол, вказаний матеріал про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 необхідно повернути до Глухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 221, 245, 256, 268, 278 КУпАП,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП повернути до Глухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Глухівського міськрайонного суду
Сумської області А.О. Колодяжний