Ухвала від 18.06.2018 по справі 757/29615/18-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/29615/18-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2018 року Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 за участі секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого слідчого відділу Головного управління СБ Україниу м. Києві та Київській області ОСОБА_6 про продовження строку тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_4 ,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий слідчого відділу Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області старший лейтенант юстиції ОСОБА_6 , розглянувши матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22016101110000185, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України та за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, за погодженням прокурора ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді із клопотанням і просить продовжити строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_4 на 60 (шістдесят) діб.

Клопотання підтримано прокурором ОСОБА_7 під час його розгляду та обґрунтовано наступним.

Слідчим відділом Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 03.10.2016 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 22016101110000185, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України та за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України. Досудовим розслідуванням по вказаному кримінальному провадженню встановлено, що у березні-квітні 2014 року у м. Донецьк створено стійке ієрархічне об'єднання осіб, так звану «Донецьку народну республіку» (далі «ДНР»), яка відповідно до ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» від 20.03.2003 №638-ІУ є терористичною організацією, оскільки є стійким об'єднанням трьох і більше осіб, яке створене з метою здійснення терористичної діяльності, а саме підготовки та реалізації терористичних актів, підбурювання до вчинення терористичних актів, насильства над фізичними особами або організаціями, знищення матеріальних об'єктів у терористичних цілях, організації незаконних збройних формувань, вербування, озброєння, підготовку та використання терористів, та іншої діяльності що відноситься до ознак терористичної, у межах якого здійснено розподіл функцій, встановлені певні правила поведінки, обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів. Її учасники на території України займаються вчиненням актів тероризму, залякуванням населення, вбивством громадян, захопленням адміністративних будівель органів державної влади і місцевого самоврядування, а також вчиненням інших тяжких і особливо тяжких злочинів, що призводить до дестабілізації суспільно-політичної ситуації у державі. Основною метою діяльності вказаної терористичної організації є насильницька зміна та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади в Україні, а також зміна меж території і державного кордону України, шляхом створення незаконного державного утворення «ДНР». Вказана терористична організація є стійкою, має чітку ієрархію та структуру, яка складається з політичного та силового блоків, а також розподіл функцій між її учасниками, на яких покладені відповідні обов'язки згідно, з єдиним планом спільних злочинних дій. На керівників блоків покладається керівництво, організація дій та контроль за діяльністю підлеглих їм співучасників злочину за допомогою керівників груп, що входять до складу вказаних блоків. При цьому на керівників та учасників силового блоку покладається забезпечення стійкості терористичної організації шляхом вчинення збройного опору, незаконної протидії та перешкоджання виконанню службових обов'язків співробітниками правоохоронних органів і військовослужбовцями Збройних Сил України. У свою чергу представники політичного блоку організовують збір та отримання матеріальної і фінансової допомоги від інших учасників терористичної організації та осіб, лояльно налаштованих до їхньої діяльності, чим також забезпечують існування вказаної терористичної організації.

«ДНР» має стабільний склад лідерів вказаної терористичної організації, які підтримують між собою тісні стосунки, централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідерам організації, а також план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення. Так, на учасників політичного блоку, відповідно до плану спільних злочинних дій, покладаються наступні обов'язки:створення так званих органів державної влади «ДНР» та організація їх діяльності;видача нормативно-правових актів від імені нелегітимних органів державної влади «ДНР»;організація та проведення незаконного референдуму на території Донецької області про визнання суверенітету незаконного державного утворення «ДНР»;проведення агітаційної роботи серед населення щодо діяльності терористичної організації «ДНР» з метою схиляння їх до участі у вказаній терористичній організації та отримання підтримки власної діяльності серед мешканців східних регіонів України;організація збору, отримання матеріальної і фінансової допомоги від інших учасників терористичної організації та осіб, лояльно налаштованих до їх діяльності, а також її розподілу;налагодження взаємодії з незаконним державним утворенням «Донецька народна республіка» та її лідерами з метою координації дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, а також дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;налагодження взаємодії з прихильниками злочинної діяльності, що перебувають за кордоном з метою координації дій, отримання матеріальної і гуманітарної допомоги та озброєння, а також залучення іноземних громадян для протидії правоохоронним органам та Збройним Силам України;

налагодження взаємодії з місцевими та закордонними засобами масової інформації з метою їх використання для агітацій, висвітлення діяльності «ДНР», дискредитації діяльності органів державної влади України та осіб, задіяних у ході проведення антитерористичної операції та формування думки серед населення про законність власних дій, а також вчинення за їх допомогою закликів до повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні та дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;надання матеріальної та організаційної допомоги учасникам бойового блоку «ДНР» для забезпечення їх протиправної діяльності;забезпечення учасників «ДНР» транспортом, символікою та агітаційними матеріалами. На учасників силового блоку, відповідно до плану спільних злочинних дій, покладались наступні обов'язки:систематична організація та ведення збройного опору, незаконної протидії та перешкоджання виконанню службових обов'язків співробітниками правоохоронних органів України і військовослужбовцями Збройних Сил України, задіяними у проведенні антитерористичної операції;з метою опору представникам державної влади та унеможливлення припинення злочинної діяльності правоохоронними органами та Збройними Силами України, організація у групи осіб, які є прихильниками злочинної діяльності учасників «ДНР», озброєння зазначених осіб та керівництво їхніми діями;створення не передбачених законом збройних формувань та участь у їх діяльності;вербування нових учасників до складу силового блоку «ДНР» та керівництво їхніми діями;захоплення населених пунктів, будівель, військових частин та інших об'єктів на території Донецької області;скоєння терористичних актів та диверсій на території України;захоплення зброї чи заволодіння у інший спосіб боєприпасами, вибуховими речовинами, військовою технікою, транспортними засобами, а також будівництво укріплень з метою протидії діяльності осіб, задіяних у ході проведення антитерористичної операції та забезпечення власної злочинної діяльності;викрадення осіб з метою отримання матеріальної вигоди та залякування мешканців, які підтримують діючу владу в Україні;силова підтримка учасників політичного блоку при проведенні незаконного референдуму на території Донецької області про визнання суверенітету незаконного державного утворення «ДНР», а також укріплення та охорона зайнятих ними будівель та споруд;вчинення дій, спрямованих на унеможливлення проведення 25.05.2014 позачергових виборів Президента України на території Донецької області;організація поставок зброї, боєприпасів, вибухових речовин, військової техніки та їх розподіл серед учасників терористичної організації.

07.04.2014 в м. Донецьку та частині Донецької області, підконтрольній представникам «ДНР», всупереч вимогам діючого законодавства України, в сесійній залі Донецького ОДА проголошено «Декларацію про суверенітет Донецької народної республіки».

У подальшому 12.05.2014 року один з лідерів терористичної організації «ДНР» ОСОБА_8 повідомив, що найвищим органом влади у самопроголошеній республіці стане «Верховна Рада» та «Рада Безпеки» та в подальшому 16.05.2014 року оголошено що головою «Верховної ради ДНР» буде ОСОБА_8 . Радою національної безпеки і оборони України прийнято рішення від 13.04.2014

«Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», яке введено в дію Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» №405/2014 від 14.04.2014, відповідно до якого на території України розпочато антитерористичну операцію. Наказом керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України №33/6/9 від 07.10.2014 районами проведення антитерористичної операції визначені території Донецької та Луганської областей. До проведення антитерористичної операції, відповідно до статті 4 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», залучені військові підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, а також інші правоохоронні органи. Разом з цим, 17.03.2015 Верховна Рада України своєю постановою №254-УІІІ визнала тимчасово окупованими територіями окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей. Крім цього, відповідно Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, затверджене постановою Верховної Ради України від 27.01.2015 №129-VIII; Заяви Верховної Ради України «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян», схвалену постановою Верховної Ради України від 04.02.2015 №145-УІІ1; Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройної агресій Російської Федерації та подолання її наслідків», схвалену постановою Верховної ради України від 21.04.2015 №337-УІІІ, «ДНР» та «ЛНР» визначено терористичними організаціями, референдум, проведений у травні 2014 року - фіктивним, проведеним у неконституційний спосіб.

Конвенцією Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності від 15.11.2000 зобов'язано держави-учасниці криміналізувати участь в організованій злочинній групі. При цьому, відповідно до п.«а» ст.2 цієї Конвенції організована злочинна група означає структурно оформлену групу в складі трьох або більше осіб, що існує протягом визначеного періоду часу і діє узгоджено з метою здійснення одного або декількох серйозних злочинів або злочинів, визнаних такими відповідно цієї Конвенції, для того, щоб одержати, прямо або посередньо, фінансову або іншу матеріальну вигоду.

Поняття терористичної організації визначено відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» від 20.03.2003 №638-ІV і це є стійке об'єднання трьох і більше осіб, яке створене з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій, встановлено певні правила поведінки, обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів.

Визначальним для визнання організацію терористичною є те, що хоч один з її структурних підрозділів здійснює терористичну діяльність з відома хоча б одного з керівників (керівних органів) усієї організації.

Рішенням Варшавської конвенції 2001 року, Резолюції Ради Безпеки ООН від 28.09.2001 №1373 по боротьбі з тероризмом, а також відповідних положень Закону України «Про боротьбу з тероризмом» від 20.03.2003 №638-ІУ терористична організація виділена як вид злочинної організації за спеціальною метою - здійснення терористичної діяльності.

Так, відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» від 20.03.2003 №638-ІУ, терористична діяльність - діяльність, яка охоплює: планування, організацію, підготовку та реалізацію терористичних акті; підбурювання до вчинення терористичних актів, насильства над фізичними особами або організаціями, знищення матеріальних об'єктів у терористичних цілях; організацію незаконних збройних формувань, злочинних угруповань (злочинних організацій), організованих злочинних груп для вчинення терористичних актів, так само, як і участь у таких актах; вербування, озброєння, підготовку та використання терористів; пропаганду і поширення ідеології тероризму; фінансування та інше сприяння тероризму.

Статтями 17, 65 Конституції України визначено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Положеннями ст. 25 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» встановлено, що керівники та посадові особи підприємств, установ і організацій, а також громадяни, які сприяли та брали участь у терористичній діяльності, несуть відповідальність згідно з законом.

У грудні 2017 року у ОСОБА_4 виник умисел на сприяння діяльності терористичної організації «ДНР». Так, ОСОБА_4 , діючи з метою сприяння злочинній діяльності терористичної організації «ДНР» щодо дестабілізації суспільно-політичної обстановки та втрати авторитету органів державної влади України, став на шлях вчинення протиправних діянь та організував цілеспрямований збір та передачу представникам цієї терористичної організації інформації щодо місць дислокації, чисельності та маршрутів пересування підрозділів та військової техніки Збройних Сил України й інших військових формувань України, задіяних у проведенні АТО, а саме на території м. Бахмут, Донецької області та прилеглих населених пунктів цього району Донецької області, яку останні використовували з метою організації збройної протидії силам АТО.

Виконуючи свій злочинний план, діючи умисно та протиправно, з метою заподіяння шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, державній та економічній безпеці України, з грудня 2017 року ОСОБА_4 збирав інформацію про базування, передислокацію військових частин та з'єднань Збройних сил України та за допомогою засобів мобільного зв'язку, здійснюючи при цьому заходи конспірації, використовуючи елементи умовностей, передавав представнику терористичної організації «ДНР» - бойовику з позивним « ОСОБА_9 » - ОСОБА_10 , що обіймає посаду отамана 1 гвардійської Донської південно-східної пластунської козацької бригади та фактично знаходиться на території «ДНР», відомості військового характеру щодо переміщення підрозділів Збройних Сил України в районі м. Бахмут, Донецької області, кількості та видів їх озброєння, а також характеристик фортифікаційних споруд.

Так, 17.12.2017, ОСОБА_4 знаходячись в м. Бахмут Донецької області повідомив ОСОБА_10 інформацію щодо пересування шістнадцяти гармат та тридцяти машин в сторону м.Луганськ з метою здійснення обстрілів з подальшим захопленням території. Того ж дня ОСОБА_4 знаходячись в м. Бахмут Донецької області, повідомив ОСОБА_10 що необхідно знищити військовослужбовців, які знаходяться в окопах перед м. Артемівськ, Донецької області.

Вказаними умисними та протиправними діями ОСОБА_4 сприяв представникам терористичної організації «ДНР» у здійсненні збройного опору силам АТО та в результаті передачі зазначеної інформації могла бути нанесена шкода обороноздатності та державній безпеці України шляхом створення умов щодо викриття системи рубежів та позицій Збройних сил України, унеможливлення виконання ними завдань за призначенням та їх вогневого ураження.

Таким чином, викладені обставини та матеріали кримінального провадження дають підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні сприяння діяльності терористичної організації «ДНР», тобто кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, яке відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином.

01.03.2018 ОСОБА_11 затримано в порядку ст. 208 КПК України. Того ж дня, громадянину ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України.

02.03.2018 року до громадянина ОСОБА_4 ухвалою Печерського районного суду міста Києва № 757/11487/18-к застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів до 28 квітня 2018 року.

25.04.2018 року ухвалою Печерського районного суду міста Києва № 757/20030/18-к підозрюваному ОСОБА_4 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів до 23 червня 2018 року.

Враховуючи викладене, а також те, що: ОСОБА_4 зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 яка знаходиться на даний час на межі із тимчасово окупованими учасниками терористичної організації «ДНР» територіями Донецької області, має дозвіл на переміщення через лінію розмежування, підтримує тісні стосунки з громадянами РФ та мешканцями тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а тому беручи до уваги скоєння ним особливо тяжкого злочину, він може переховатися від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності; на даний час проведений не увесь комплекс необхідних слідчих (розшукових) дій і тому не встановлено усі обставини, що мають значення для досудового розслідування, а тому ОСОБА_4 може знищити, сховати або спотворити будь - яку з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; серед оточення ОСОБА_4 є невстановлені інші учасники терористичної організації «ДНР», яких він може повідомити про факт виявлення їх злочинної діяльності та обставини, які стали відомі йому в ході проведення досудового розслідування, що унеможливить притягнення до кримінальної відповідальності всіх винних осіб, а тому ОСОБА_4 може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; у зв'язку зі складною суспільно - політичною ситуацією в країні, в разі обрання відносно нього запобіжного заходу не пов'язаного з триманням під вартою, зможе переховатися від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності та в подальшому продовжити власну злочинну діяльність. Разом з тим в разі перебування ОСОБА_4 на волі, його життю може загрожувати небезпека, оскільки інші учасники терористичної організації, дізнавшись про її перебування в органах СБУ та того факту, що він є підозрюваним у кримінальному провадженні, можуть впливати на нього з метою уникнення власної відповідальності чи заподіяти шкоду життю та здоров'ю підозрюваного; у зв'язку із вчиненням ОСОБА_4 вказаного кримінального правопорушення на території Донецької області та необхідності конвоювання та доставки останнього до суду, який перебуває на території Донецької області та існування ризиків доставки останнього після закінчення строку тримання під вартою; у зв'язку із можливим призначенням судового засідання щодо винесення вироку стосовно підозрюваного ОСОБА_4 після закінчення строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Вина ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих йому злочинів повністю підтверджується зібраними у провадженні доказами в їх сукупності, а саме:

- протоколами за результатами проведення оперативно-технічного пошукового заходу за СКП, згідно яких ОСОБА_4 за допомогою засобів мобільного зв'язку, здійснюючи при цьому заходи конспірації, використовуючи елементи умовностей, передавав представнику терористичної організації «ДНР» - бойовику з позивним « ОСОБА_9 » - ОСОБА_10 , що обіймає посаду отамана 1 гвардійської Донської південно-східної пластунської козацької бригади та фактично знаходиться на території «ДНР», відомості військового характеру щодо переміщення підрозділів Збройних Сил України в районі м. Бахмут, Донецької області, кількості та видів їх озброєння, а також характеристик фортифікаційних споруд;протоколом огляду мобільного телефону, який належить ОСОБА_4 ; протоколом огляду БУБ-К диску марки «Рerfeо», вилучений на виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів у ПрАТ «ВФ- Україна»; іншими матеріалами справи.

Строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного ОСОБА_4 у даному кримінальному провадженні спливає 23.06.2018, але на даний час з метою закінчення досудового розслідування необхідно виконати низку процесуальних дій, результати яких мають значення для судового розгляду, всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин вчинених злочинів, а саме:виконати процесуальні дії, направлені на закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та ознайомити підозрюваних та їх захисника із матеріалами провадження; здійснити конвоювання та доставку ОСОБА_4 до суду, який перебуває на території Донецької області, у зв'язку із існуванням ризиків доставки останнього після закінчення строку тримання під вартою; з метою призначення судового засідання щодо винесення вироку стосовно підозрюваного ОСОБА_4 в межах строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ОСОБА_4 ; отримати з оперативного підрозділу розсекречені матеріали проведення негласних слідчих (розшукових) дій; провести допит підозрюваного ОСОБА_4 за результатами отриманих матеріалів; виконати дії стосовно призначення судового засідання щодо винесення вироку стосовно підозрюваного ОСОБА_4 в межах строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ОСОБА_4 ; виконати процесуальні дії, направлені на закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та ознайомити підозрюваного та його захисника із матеріалами провадження.

Приймаючи до уваги вказані обставини, наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 3, 4 та 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, які вказують, що підозрюваний ОСОБА_4 , перебуваючи на свободі, зможе переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, знищити, сховати або спотворити речі чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків та інших невстановлених співучасників злочину у даному кримінальному провадженні, перешкодити кримінальному провадженню іншим чином, а також вчинити інше кримінальне правопорушення.

кримінальному провадженні, перешкодити кримінальному провадженню іншим чином, а також вчинити інше кримінальне правопорушення.

Крім того, ОСОБА_4 підозрюється в сприянні діяльності терористичної організації «ДНР», зокрема метою якої є вчинення терористичних актів на території України.

Відповідно до ч. 5 ст. 176 КПК України, запобіжні заходи у вигляді особистого зобов'язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-114-1, 258-258-5, 260, 261 Кримінального кодексу України.

Враховуючи викладене, запобігання вказаним ризикам неможливе у разі застосування більш м'яких запобіжних заходів, в тому числі і визначення розміру застави.

Приймаючи до уваги вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_4 за його скоєння, вік та стан його здоров'я, соціальні зв'язки, репутацію підозрюваного та його майновий стан, прокурор просив клопотання задовольнити.

Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 заперечували проти задоволення поданого клопотання, вказуючи на необґрунтованість повідомленої підозри, відсутність ризиків, та безпідставність тривалого тримання підозрюваного під вартою.

Вислухавши сторін кримінального провадження, дослідивши додані до клопотання матеріали, слід дійти наступного висновку.

Під час застосування до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, було встановлено те, що підозра у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч1 ст.258-3КК України є обґрунтованою, існує обґрунтований ризик продовження вчинення протиправної діяльності, запобігти чому шляхом застосування інших більш м'яких запобіжних заходів буде неможливим .

Згідно ст. 199 КПК України клопотання про продовження строку тримання під вартою, крім відомостей, зазначених у статті 184 цього Кодексу, повинно містити:

1) виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з'явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою;

2) виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

Слідчий суддя зобов'язаний відмовити у продовженні строку тримання під вартою, якщо прокурор, слідчий не доведе, що обставини, зазначені у частині третій цієї статті, виправдовують подальше тримання підозрюваного, обвинуваченого під вартою.

Під час судового розгляду встановлено, що і на даний час підозра повідомлена ОСОБА_4 є обґрунтованою, ризики які стали підставою для застосування найсуворішого та єдиного відповідно до ч5 ст. 176 КПК України запобіжного заходу не зменшились, оскільки підозрюваний відповідно до оголошеної йому підозри може переховуватись від органів досудового розслідування, продовжити вчинення протиправної діяльності.

При цьому строк на який слідчий просить продовжити тримання під вартою підозрюваного є цілком виправданими, оскільки в цей термін необхідно закінчити досудове розслідування.

За таких обставин вважаю, що клопотання слідчого є повністю обґрунтованим.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 176- 178,182,183,193,194,196,197,199,202,205,309 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

продовжити строк запобіжного заходу підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні №22016101110000185 у вигляді тримання під вартою на 60 діб, тобто 17 серпня 2018 року включно. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1