Постанова від 22.06.2018 по справі 761/20077/18

Справа № 761/20077/18

Провадження № 3/761/4766/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Піхур О.В., розглянувши матеріали, які надійшли із Головного управління ДФС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, який працює директором КП «Київський Метрополітен», за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Адміністративний протокол, який надійшов до суду, складений з тих підстав, що при проведенні фактичної перевірки пункту контролю за адресою: м. Київ, станція метро Кловська, що належить КП «Київський метрополітен», код: 3328913, податкова адреса: м. Київ, прос. Перемоги, 35, встановлено, що директор КП «Київський Метрополітен» ОСОБА_1, вчинив правопорушення: порушення порядку розрахунків, а саме: надання послуг з перевезення пасажирів без застосування реєстратора розрахункових операцій, чим порушено п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95 - ВР, за що передбачено відповідальність згідно з ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: подавати до органів доходів і зборів звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку (п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

Згідно ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг - тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Адвокат ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав, підтримав письмові пояснення, зазначив, що складаючи протокол, посадовою особою органу ДФС не враховано вимоги п. 10 ст. 9 Закону, а саме реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 % загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв, підакцизних непродовольчих товарів та технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також при продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену. Згідно з п. 8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Національного банку віл 29.12.2017 № 148 каса - приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівки, інших цінностей, касових документів, крім того, актом зазначено, що перевірка проводилась Пункту контролю Станцій метрополітену Кловська КП «Київський метрополітен», за даними бухгалтерського обліку на балансі КП «Київський метрополітен» відсутній Пункт контролю Станції метро Кловська, а наявна каса КП «Київський метрополітен» яка знаходиться на станції метро «Кловська», крім того в акті зазначена адреса місця проведення перевірки як «Станція метро Кловська», проте за даними Реєстру адрес міста Києва який знаходиться у відкритому доступі (https://kga.gov.ua/ofitsijni-dokumenti) відсутня така адр еса як «Станція метро Кловська», також викладені факти ставлять під сумнів правильність та відповідність акту вимогам чинного законодавства, як основного доказу вчинення адміністративного правопорушення.

Відповідно ч. 10 ст. 9 «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються: при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв, підакцизних непродовольчих товарів та технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також при продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, оскільки ЗУ «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок при продажі жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену, а тому відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст. 155-1, 247 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в адміністративній справі відносно притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП - закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Якщо апеляційна скарга не була подана протягом десяти днів, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя