Постанова від 27.06.2018 по справі 691/482/18

справа № 691/482/18

провадження № 3/691/228/18

ПОСТАНОВА

27 червня 2018 рокум. Городище

Суддя Городищенського районного суду Черненко В.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Городищенського відділення поліції Смілянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №053076 від 08.04.2018 року, складеного СРПП №4 Городищенського ВП, старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2, ОСОБА_1, «08.04.2018 року о 23 год. 00 хв. в м. Городище по вул. Об'їзній керував ав-лем ВАЗ 2109 д/н НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння», чим порушив вимоги п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 130 КУпАП.

Таким чином, до суду був направлений протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП. До протоколу було додані письмові пояснення свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4 та Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 08.04.2018 року, №10, згідно якого ОСОБА_1 був оглянутий лікарем та перебуває у стані алкогольного сп'яніння.

В судовому засіданні, ОСОБА_1 категорично заперечував факт вживання алкогольних напоїв та керування ним автомобілем в стані алкогольного сп'яніння та пояснив, що в зазначений в протоколі час на вулиці Гоголя в м. Городище, він відпочивав з друзями та біля них стояв припаркованим його автомобіль, на якому вони з ОСОБА_5, дійсно їздили на АЗС ОВК, що знаходиться на вулиці Об'їзній в м. Городище, де він в магазині придбав пиво. При цьому, за кермом його автомобіля сиділа ОСОБА_5, яка попросила покерувати його автомобілем. Під'їхавши, поліцейські повідомили йому, що згідно наданої їм інформації, він керував автомобілем в стані алкогольного сп'яніння. На дане повідомлення, він заперечив факт вживання алкоголю та керування автомобілем. Після цього працівники поліції запропонували поїхати в Городищенське РТМО для проходження медичного огляду на стан сп'яніння на що він погодився. В РТМО його оглянув лікар та вручив незрозумілий прилад, який складався з декількох трубок та не мав пристрою, який би результати тесту виводив в електронному чи паперовому виді з визначенням цифрового показника проміле в крові та запропонував в нього подути, після чого склав висновок про перебування його в стані алкогольного сп'яніння.

Зазначені в протоколі свідки правопорушення на неодноразові виклики, до суду не з'явилися. Згідно їх письмових пояснень, доданих до справи, свідок ОСОБА_6 бачив, як ОСОБА_1 купував та відразу на території АЗС вживав пиво, а потім керував автомобілем, а свідок ОСОБА_7 (медсестра Городищенського РТМО) підтвердила, що ОСОБА_1, відмовився від дачі пояснень та підпису протоколу.

Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, додані до нього пояснення свідків ОСОБА_6 і ОСОБА_4 та Висновок від 20.04.2018 року, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника, допитавши запрошених ОСОБА_1 свідків ОСОБА_5 (керувала автомобілем ОСОБА_1О.) та ОСОБА_8 (оператор АЗС ОВК), які, кожний в своїй частині, повністю підтвердили пояснення ОСОБА_1, вважаю наступне.

Згідно ст. 35. ЗУ «Про Національну поліцію», поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі: 1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху; 2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу; 3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об'єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення; 4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку; 5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути; 6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод; 7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху; 8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху; 9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Поліцейський зобов'язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті.

Виходячи з приписів вищезазначеної норми закону, беручи до уваги пояснення ОСОБА_1, приходжу до висновку, що працівники поліції спілкувались не з водієм ОСОБА_1, а з громадянином ОСОБА_1, як власником автомобіля, оскільки доказів, які б спростували пояснення останнього про те, що в момент приїзду працівників поліції, він автомобілем не керував, до протоколу не додано, що є окремою підставою для закриття провадження в справі на підставі п.1 ст.247 КУпАП.

При цьому суд критично оцінює та не вважає за доказ в даній справі письмові пояснення свідка ОСОБА_6, які не узгоджуються із зібраними в справі доказами та свідка ОСОБА_4, яка взагалі не була очевидцем правопорушення.

Щодо подальших дій працівників поліції після виявлення, на їх думку, адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, то вони, також, суперечать вимогам чинного законодавства.

Згідно приписів ст.266 КУпАП, Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року, №1103 (далі Порядок), та п.п. 6, 7 розділу І Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МВС та МОЗ України від 09.11.2015 року, №1452/735 (далі Інструкція), працівники поліції, вважаючи, що особа керує автомобілем в стані алкогольного сп'яніння мали б провести огляд водія на цей стан з використанням спеціальних технічних засобів у присутності двох свідків, а в разі незгоди його з результатами огляду чи відмови від огляду з використанням спеціальних технічних засобів, організувати його огляд в закладі охорони здоров'я.

Виходячи з обставин справи та зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №053076 від 08.04.2018 року, в якому зазначений лише один свідок правопорушення (ОСОБА_6Ю.), працівники поліції діяли в супереч вимог зазначених вище ст.35 ЗУ «Про Національну поліцію», ст.266 КУпАП, Порядку та Інструкції, а складений протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, відносно ОСОБА_1, не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, в зв'язку з чим провадження в справі підлягає закриттю за відсутністю події адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись п.1 ст.247, ст. 266, Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.35 ЗУ «Про Національну поліцію», Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року, №1103, та п. 6, розділу ІІ Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МВС та МОЗ України від 09.11.2015 року, №1452/735,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1, про притягнення його до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 130 КУпАП, провадженням в суді закрити на підставі пункту 1 статті 247 КУпАП за відсутністю події адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

На постанову може бути подано апеляцію до апеляційного суду Черкаської області через Городищенський районний суд протягом 10 днів з моменту її винесення.

Суддя ОСОБА_9