Справа №760/14994/18
Провадження № 1-кс/760/7966/18
26 червня 2018 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Солом'янського районного суду м. Києва клопотання прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про призначення позапланової документальної перевірки у кримінальному провадженні №3201811020000003 від 09.02.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 1, 3 ст. 212 КК України, -
До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про призначення позапланової документальної перевірки у кримінальному провадженні №3201811020000003 від 09.02.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 1, 3 ст. 212 КК України.
В клопотанні прокурор просила призначити позапланову документальну перевірку дотримання вимог податкового законодавства України платником податків - фізичною особою ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , по проведеним фінансово-господарським операціям за період з 01.01.2014 по 31.12.2014 щодо правильності нарахування та сплати до бюджету України податку з доходу фізичних осіб при проведенні операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна.
Прокурор у судове засідання не з'явилася, про день та час розгляду клопотання була повідомлена належним чином, про причини неявки не повідомила .
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання з наступних підстав.
Порядок проведення документальних позапланових перевірок регламентовано ст.78 ПК України. Зокрема, п.11.1.78 ст.78 ПК України передбачено, що документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності отриманого рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Разом з цим, положеннями КПК України не встановлено повноваження слідчого судді щодо розгляду клопотання про надання дозволу на проведення перевірки, не регламентовано порядок розгляду таких клопотань, обсяг доказування при розгляді такого клопотання, критерії, за якими слідчий суддя повинен визначати достатність підстав для надання дозволу на проведення перевірки.
Аналогічна позиція міститься в ухвалі Верховного Суду від 06.03.2018 №243/6674/17-к.
Таким чином, зважаючи на те, що відповідно до положень чинного КПК України слідчий суддя не наділений повноваженнями щодо розгляду клопотань про призначення податкових перевірок, слідчий суддя приходить до висновку про відмову у задоволенні даного клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст.ст. 3, 309, 372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя, -
В задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1