Ухвала від 27.06.2018 по справі 710/485/17

Справа №710/485/17

Номер провадження 2/710/151/18

УХВАЛА

27.06.2018 м. Шпола

Шполянський районнний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Побережної Н.П.,

за участі секретаря судових засідань - ОСОБА_1,

представників позивача ОСОБА_2 та ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання по цивільній справі

за позовом ОСОБА_4 до ФОП ОСОБА_5 про визнання недійсним договору оренди землі та застосування наслідків його недійсності,

ВСТАНОВИВ:

26.05.2017 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшла дана позовна заява, в якій позивач просить визнати недійсним та скасувати договір оренди землі, укладений між ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_5, зареєстрований у Шполянському районному відділенні Черкаської регіональної філії «Центр ДЗК при Держкомземі України» у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі по Соболівській сільській раді Шполянського району Черкаської області за №0410799000353 та застосувати наслідки недійсності вказаного договору оренди землі та стягнути з ФОП ОСОБА_5 на користь позивача 13383,13 грн.

27.06.2018 представник позивача надав до суду клопотання, в якому просив витребувати від ФОП ОСОБА_5 оригінал Договору оренди землі зареєстрований Шполянським відділом ЧРФ «Центр» ДЗК за №041079900053 від 21.10.2010 та призначити іншого експерта по даній цивільній справі, так як не погоджується на тривалий час експертизи запропонований експертами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

В судове засідання представники позивача з'явилися клопотання підтримали.

Представники відповідача та відповідач в судове засідання не з'явились, про час, дату та місце розгляду були належним чином повідомлені, причини неявки не повідомили.

Згідно з ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідно до ч. 3 ст. 84 ЦПК України суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Судом встановлено, що дане клопотання відповідає вимогам закону, тому на підставі ст. 84 ЦПК України з метою повного і всебічного з'ясування обставин справи, суд вважає необхідним задовольнити клопотання про витребування доказів.

Оскільки право вибору експертної установи належить сторонам, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представників позивача про відкликання цивільної справи з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз для подальшого визначення іншого експерта.

Керуючись ст.ст. 84, 260, 261, ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Задовольнити клопотання про витребування доказів.

Витребувати від ФОП ОСОБА_5 оригінал Договору оренди землі зареєстрований Шполянським відділом ЧРФ «Центр» ДЗК за №041079900053 від 21.10.2010.

Зобов'язати ФОП ОСОБА_5 в строк до 10.07.2018 надати суду зазначений доказ.

Попередити ФОП ОСОБА_5, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.

Відкликати цивільну справу №710/485/17 номер провадження 2/710/151/18 з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (03680 м.Київ, вул.Смоленська, 6).

Зобов'язати посадових осіб Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (03680 м.Київ, вул.Смоленська, 6) повернути цивільну справу №710/485/17 номер провадження 2/710/151/18 за позовом ОСОБА_4 до ФОП ОСОБА_5 про визнання недійсним договору оренди землі та застосування наслідків його недійсності до Шполянського районного суду Черкаської області в найкоротший термін.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.П. Побережна

Попередній документ
75008538
Наступний документ
75008540
Інформація про рішення:
№ рішення: 75008539
№ справи: 710/485/17
Дата рішення: 27.06.2018
Дата публікації: 04.07.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шполянський районний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із земельних правовідносин
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (09.08.2019)
Результат розгляду: Відмовлено у відкритті кас. провадження (малозначні справи)
Дата надходження: 31.07.2019
Предмет позову: про визнання недійсним і скасування договору оренди землі та засосування наслідків його недійсності