Ухвала від 27.06.2018 по справі 307/2873/17

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

27 червня 2018 рокуЛьвів№ 876/4885/18

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -ОСОБА_1

суддів -ОСОБА_2

ОСОБА_3

перевіривши апеляційну скаргу Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області на рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 16 лютого 2018 року у справі № 307/2873/17 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про визнання протиправнои та скасування рішення щодо відмови в призначені пенсії,

ВСТАНОВИВ:

Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку апеляційного оскарження, а також відсутні підстави для повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження.

Однак вказана апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження і особа, яка її подала, порушує питання про поновлення цього строку, посилаючись на те, що Управлінням не було отримано ухвалу судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 квітня 2018 року про залишення без руху його апеляційної скарги, а тому воно було позбавлено можливості на виконання цієї ухвали. І лише 25 травня 2018 року скаржник дізнався про повернення його апеляційної скарги. А тому 12 червня 2018 року подав повторно апеляційну скаргу з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 16 лютого 2018 року.

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі його пропуску з поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Відповідно до частини восьмої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час подання апеляційної скарги) повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Враховуючи викладене, наведені скаржником обставини та подані в їх підтвердження докази дають підстави для висновку про поважність підстав пропуску ним строку на апеляційне оскарження.

З огляду на зазначене, перешкоди для відкриття апеляційного провадження відсутні.

Керуючись статтями 295, 296, 300 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Поновити Тячівському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Закарпатської області строк на апеляційне оскарження рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 16 лютого 2018 року у справі № 307/2873/17.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області на рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 16 лютого 2018 року у справі № 307/2873/17 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про визнання протиправнои та скасування рішення щодо відмови в призначені пенсії.

Зупинити дію рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 16 лютого 2018 року у справі № 307/2873/17.

Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом п'ятиденного строку з моменту вручення копії цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач ОСОБА_1

судді ОСОБА_2

ОСОБА_3