Справа №522/10429/18
Провадження № 1-кс/522/10620/18
25 червня 2018 року Місто Одеса
Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання в.о. слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про арешт тимчасово вилученого майна, -
В.о. слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про накладення арешту із забороною розпорядження та користування на наступне майно: автомобіль «Toyota Carina E», р.н. НОМЕР_1 , 1984 р.в., номер кузова НОМЕР_2 , на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серія НОМЕР_3 належить - ОСОБА_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ; мотоцикл «KAWASAKI ZH600C», шасі НОМЕР_4 , без реєстраційного номеру.
В обґрунтування доводів клопотання слідчий посилається на наступне.
Слідчим управлінням ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018160000000458 від 12.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 11.06.2018, приблизно о 13:15 год., на проїжджій частині вул. Нежданової, біля будинку №79 в Суворівському районі м. Одеси відбулося зіткнення а/м «Toyota Carina E», р.н. НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 і мотоцикла « KAWASAKI ZH600C», без реєстраційного номерного знаку, під керуванням водія ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого пасажир мотоцикла ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вилетів з мотоцикла та контактував з а/м «Toyota Carina E», р.н. НОМЕР_1 . Внаслідок даної ДТП водію мотоцикла «KAWASAKI ZH600C» ОСОБА_6 і пасажиру вказаного мотоцикла ОСОБА_7 заподіяні тілесні ушкодження.
11.06.2018 в ході огляду місця дорожньо-транспортної пригоди, також оглянутий автомобіль «Toyota Carina E», р.н. НОМЕР_1 та мотоцикл «KAWASAKI ZH600C», які було вилучено та, які зберігаються на майданчику тимчасового утримання автотранспорту СФДП МВС «Інформ-Ресурси» №1, за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Вільямса, 89-а.
12.06.2018 автомобіль а/м «Toyota Carina E», р.н. НОМЕР_1 та мотоцикл «KAWASAKI ZH600C» визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
Мотоцикл «KAWASAKI ZH600C», шасі НОМЕР_4 , без реєстраційного номерного знаку.
Автомобіль «Toyota Carina E», р.н. НОМЕР_1 , 1984 р.в., номер кузова НОМЕР_5 , на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серія НОМЕР_3 належить - ОСОБА_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином а/м «Toyota Carina E», р.н. НОМЕР_1 та мотоцикл «KAWASAKI ZH600C» є тимчасово вилученим майном, яке необхідно дослідити шляхом проведення автотехнічної та транспортно-трасологічної експертиз.
Тому слідчий просить накласти арешт на вилучене майно.
Згідно з письмовою заявою слідчого, просить здійснити розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі.
Власник мотоциклу майна викликався через слідчого, проте в судове засідання не з'явився.
Власник автомобілю відповідно до письмової заяви просив здійснити розгляд клопотання за його відсутності.
Зважаючи на приписи частини першої статті 172 КПК України, вважаю можливим розгляд клопотання за їх відсутності.
Дослідивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Встановлено, що слідчим управлінням ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018160000000458 від 12.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.
З наданих матеріалів досудового розслідування вбачається, що є достатньо підстав вважати, що вилучений автомобіль «Toyota Carina E», р.н. НОМЕР_1 та вилучений мотоцикл «KAWASAKI ZH600C» зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, а тому має значення речового доказу, оскільки він сам по собі або у сукупності з іншими доказами має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Метою накладення арешту є збереження вказаних транспортних засобів в якості речових доказів у кримінальному провадженні та забезпечення проведення автотехнічної та транспортно-трасологічної експертиз.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131-132, 170-173 КПК України, -
Клопотання в.о. слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт із забороною розпорядження та користування на наступне майно:
- автомобіль «Toyota Carina E», р.н. НОМЕР_1 , 1984 р.в., номер кузова НОМЕР_2 , на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серія НОМЕР_3 належить - ОСОБА_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ;
- мотоцикл «KAWASAKI ZH600C», шасі НОМЕР_4 , без реєстраційного номеру.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Виконання ухвали доручити слідчому та прокурору у кримінальному провадженні №12018160000000458.
Копію ухвали направити сторонам кримінального провадження.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя:
25.06.2018