Справа № 505/1919/18
Провадження № 1-кс/505/476/2018
22.06.2018 року м. Подільськ
слідчий суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого СВ Подільського відділу поліції ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Подільського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погодженого з процесуальним керівником у кримінальному провадженні - прокурором Котовської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про арешт майна, по кримінальному провадженню № 12018160180000802 розпочатого 20.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України,
Слідчий Подільського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про арешт ТВ тюнера Т2 «Strong».
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що Подільським СВ ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні провадженню № 12018160180000802 від 20.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України з підстав, що 19.06.2018 року о 21 годині 55 хвилин до Подільського ВП ГУНП в Одеській області надійшла письмова заява ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 про те, що 19.06.2018 року в період часу з 16.50 год. до 17.30 год. невідома особа шляхом вільного доступу з однієї з кімнат її будинку за вище вказаною адресою, таємно скоїла крадіжку належного їй ТВ тюнера.
В ході огляду від 19.06.2018 року ОСОБА_6 в присутності понятих, добровільно видала працівникам поліції ТВ тюнер Т2 «Strong» чорного кольору, блок живлення чорного кольору, дріт з коннекторами «тюльпан» по 3 штуки з обох сторін.
Слідчий зазначає, що вищевказаний ТВ тюнер з блоком живлення та дротом являються речовими доказами по вказаному кримінальному провадженню, тому є всі підстави для їх арешту з метою його збереження, недопущення приховування та знищення.
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримав клопотання та просив задовольнити його, посилаючись на вищевказані обставини.
Вислухавши слідчого, дослідивши клопотання та надані на його обґрунтування матеріали, слідчий суддя приходить до таких висновків.
Відповідно до ст.91 КПК України сама подія кримінального правопорушення підлягає доказуванню, яке полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Разом с тим, для досягнення дієвості кримінального провадження, положенням ч.1 ст.131 КПК України передбачено застосування заходів забезпечення такого провадження.
Одним з таких заходів є саме арешт майна, що застосовується не тільки для тимчасового позбавлення підозрюваного та обвинуваченого можливості відчужувати певне майно, а й може являти собою заборону для іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь яким чином таким майном та використовувати його.
Так, згідно з положенням ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Враховуючи, що вказаний ТВ тюнер Т2 марки “Strong”, чорного кольору, блок живлення та кабель з'єднання з коннекторами «тюльпан» з обох сторін, виявлені та вилучені в ході огляду, є речовими доказами у кримінальному провадженні, то з метою їх збереження як речових доказів, недопущення переховування, знищення, або заміни є всі підстави для задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.170-173 КПК України,
Клопотання слідчого СВ Подільського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 12018160180000802 від 20.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, - задовольнити.
Накласти арешт на ТВ тюнер Т2 марки «Strong» чорного кольору, блок живлення та кабель з'єднання з коннекторами «тюльпан» з обох сторін та заборонити розпоряджатись будь - яким чином зазначеним майном.
Визначити місце зберігання майна, а саме у потерпілої ОСОБА_5 , до вирішення кримінального провадження по суті.
Виконання ухвали покласти на слідчого СВ Подільського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 ..
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1