Справа №521/17428/17
Провадження №2-а/521/74/18
19 червня 2018 року Малиновський районний суд м. Одеси, у складі:
головуючого судді - Поліщук І.О.,
при секретарі - Бєрової А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Малиновського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання дій неправомірними, визнання постанови такою, що не підлягає виконанню, закриття провадження та скасування постанови про арешт майна боржника, -
ОСОБА_1О звернулась до Малиновського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання дій неправомірними, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження та скасування постанови про арешт майна боржника, уточнивши який просила визнати дії Малиновського відділу державної виконавчої служби м. Одеси головного територіального управління юстиції в Одеській області щодо ухвалення постанови про відкриття виконавчого провадження від 26.07.2017 року неправомірними, скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП№54386035 від 26.07.2017 року ,скасувати постанову про арешт майна боржника від 26.07.2017 року відносно ОСОБА_1. Судові витрати стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 Позивач позовні вимоги обґрунтовує тим, що 21.03.2017 року Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради прийнято постанову №136/17 по справі про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1З ст. 96 КУпАП, якою визнано ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1З ст. 96 КУпАП, накладено на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200,00 гривень. 26.07.2017 року відкрито виконавче провадження ВП№54386035 про примусове виконання за постановою №136/17 виданою 21.03.2017 року, про стягнення з ОСОБА_1 на користь Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради штраф у розмірі 20400 гривень. Позивач зазначила, що 29.08.2017 року вона звернулась до Малиновського відділу державної виконавчої служби м. Одеси ГТУ юстиції в Одеській області з заявою про закриття виконавчого провадження з причини прострочення строку звернення до виконання. Малиновським відділом державної виконавчої служби м. Одеси ГТУ юстиції в Одеській області ніякої відповіді не надано, що стало причиною для звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Позивач в судове засідання не з'явилася, подала до канцелярії суду заяву в якій вказала, що свій позов підтримує в повному обсязі та просить суд розглянути справу за її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
21.03.2017 року Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради прийнято постанову №136/17 по справі про адміністративне правопорушення передбачене ч.1З ст.96 КУпАП, якою визнано ОСОБА_1О, винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1З ст. 96 КУпАП, накладено на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200,00 гривень.
Постанова Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради №136/17 від 21.03.2017 року набрало законної сили 31.03.2017 року.
26.07.2017 року за заявою Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Малиновським відділом державної виконавчої служби м. Одеси ГТУ юстиції в Одеській області відкрито виконавче провадження ВП№54386035 про примусове виконання за постановою №136/17 виданою 21.03.2017 року цим управлінням, про стягнення з ОСОБА_1 на користь Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради штраф у розмірі 20400 гривень.
Також, 26.07.2017 року постановою про арешт боржника виконавчого провадження ВП№54386035 з метою забезпечення реального виконання рішення накладено, арешт на все майно, що належить ОСОБА_1, у межах розміру суми стягнення з урахуванням виконавчого збору та витрат виконавчого провадження.
29.08.2017 року ОСОБА_1 звернулась до Малиновського відділу державної виконавчої служби м. Одеси ГТУ юстиції в Одеській області з заявою про закриття виконавчого провадження з причини прострочення строку звернення до виконання. До сьогодні, Малиновський відділ державної виконавчої служби м. Одеси ГТУ юстиції в Одеській області ніякої відповіді не надав.
Відповідно до ч. 1, ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. (Постанова Пленуму ВАСУ «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» від 13.12.2010 №3, п. 12).
Згідно до ч. 1, ст. 12 ЗУ «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Згідно до ч. 1, ст. 303 КУпАП України не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки (ч.1 ст. 303 КУпАП).
Згідно до ч.2 ст. 74 ЗУ «Про виконавче провадження», рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходження майна в порядку, встановленому законом (ч. 1, ст. 308 КУпАП).
Отже, починаючи з 21.03.2017 року Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради мало три місяці для виконання адміністративного стягнення, однак виконавче провадження ВП№54386035 про примусове виконання за постановою №136/17 виданою 21.03.2017 було відкрите 26.07.2018 року.
Таким чином, шляхом співставлення зібраних по справі доказів, з врахуванням встановленого ЗУ «Про виконавче провадження» порядку пред'явлення виконавчих документів до примусового виконання, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 307, 309 КУпАП, ст.ст. 241-246 287 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Малиновського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання дій неправомірними, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження та арешт майна боржника - задовольнити.
Визнати дії Малиновського відділу державної виконавчої служби м. Одеси головного територіального управління юстиції в Одеській області щодо ухвалення постанови про відкриття виконавчого провадження ВП№54386035 від 26.07.2017 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради штрафу у розмірі 20400,00 гривень - неправомірними.
Скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП№54386035 від 26.07.2017 року, про стягнення з ОСОБА_1 на користь Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради штрафу у розмірі 20400,00 гривень.
Скасувати постанову про арешт майна боржника від 26.07.2017 року прийняту в межах виконавчого провадження ВП№54386035 Малиновського відділу державної виконавчої служби м. Одеси головного територіального управління юстиції в Одеській області відносно ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду на протязі десяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий: