Провадження № 3/235/1100/18
Єдиний унікальний номер 235/3712/18
26 червня 2018 року суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли від командира військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Кривий Ріг Дніпропетровської області, громадянина України, навідника 5-ї танкової роти 2-го танкового батальйону військової частини польова пошта НОМЕР_1 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає по АДРЕСА_2 ,
за ч.4 ст.172-11 КУпАП-
25.06.2018 року до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.172-11 КУпАП ОСОБА_1 .
З протоколу про адміністративне правопорушення № 328 від 22.06.2018 року вбачається, що ОСОБА_1 , який протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.172-20 КУпАП, в умовах особливого періоду виконував службові обов'язки в стані алкогольного сп'яніння на території базового табору 2-го танкового батальйону за адресою: с.Воздвиженка Покровського району Донецької області.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно п.2 ч.1 ст.278 КУпАП, суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Дослідивши протокол про військове адміністративне правопорушення, вважаю, що він не відповідає вимогам ст..256 КУпАП.
Частиною 4 ст.172-11 КУпАП передбачено відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез'явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до трьох діб чи до десяти діб, вчинені в умовах особливого періоду.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , який протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.172-20 КУпАП, в умовах особливого періоду виконував службові обов'язки в стані алкогольного сп'яніння, за що законом передбачено відповідальність за ч.3 ст.172-20 КУпАП..
Тобто в протоколі не розкрито суть адміністративного правопорушення, яке вчинив ОСОБА_1 .
Враховуючи викладене, вважаю, що адміністративний матеріал щодо ОСОБА_1 слід повернути органу, що його надіслав для належного оформлення.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. № 14 визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Керуючись ст.7, 256, 278 КУпАП, суддя, -
Протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст.172-11 КУпАП повернути командиру військової частини НОМЕР_1 для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя