Справа № 276/529/18
Провадження по справі№ 3/276/222/18
26 червня 2018 року смт. Хорошів
Суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області Мельник М.Л. з участю секретаря Свиридок А.В., прокурора Морого Я.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительку с.Червоногранітне вул.Шевченка 11 Хорошівського району Житомирської області, працюючу продавцем магазину ТОВ «Червоногранітний гранкар'єр», до адміністративної відповідальності не притягувалася,
у вчиненні правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 з 15.11.2015 року по теперішній час являється депутатом Топорищенської сільської ради.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону), суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції. Проте в порушення вимог статті 45 Закону ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, а саме за 2016 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України, при наступних обставинах.
Так, відповідно до ст.42 п.1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.15 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» та відповідно до результатів виборів VII скликання 06.11.2015 року визнано повноваження ОСОБА_1, як депутата Топорищенської сільської ради.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на депутатів місцевих рад.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1)перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування),
- 2 -
службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
2)другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» внесено зміни до розділу XIII «Прикінцеві положення» Законом України «Про запобігання корупції», який доповнено пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подано щорічну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2016 рік 08.05.2017 року, тобто на 8 дні пізніше ніж передбачено законом.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, розкаялася та пояснила, що в неї інтернету не має, вперше була обрана депутатом, однак знала, що треба подати декларацію.
Для кваліфікації діяння за ч.1 ст.172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларацій, тобто подання поза строком, визначеним законом. Конструктивною ознакою цього правопорушення є несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребування відомостей, необхідних для внесення в декларацію, тощо.
Доказів на підтвердження поважності причин несвоєчасної подачі декларації ОСОБА_1 не надала.
Дослідивши матеріали справи, надаючи оцінку всіх зібраних доказів в їх сукупності, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, яка здійснює діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а тому в її бездіяльності наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 просить звільнити її від адміністративної відповідальності, посилаючись на те, що декларацію заповнювала вперше, наміру приховати свої статки не мала, її дії по несвоєчасному внесенню декларації ніякої шкоди не заподіяли.
Вирішуючи питання про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за вчинене правопорушення передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП суд враховує, що вона вину у вчиненні даного правопорушення визнала повністю, щиро розкаялася, вчинила його вперше, визнала протиправність своєї поведінки, її діяння не заподіяло значної шкоди громадським та державним інтересам правам та свободам громадян, на даний час відомості про її статки та майновий стан розміщені на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, а тому суд приходить до висновку, що вчинене ОСОБА_1 правопорушення є малозначним, і тому вона може бути звільнена від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП.
Керуючись ст.ст.22, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі ст.22 КУпАП звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, провадження по справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області протягом 10 днів з дня винесення через Володарсько-Волинський районний суд.
Суддя /підпис/:
Копія вірна. Суддя: М.Л. Мельник