Постанова від 20.06.2018 по справі 822/338/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 822/338/18

Головуючий у 1-й інстанції: Блонський В.К.

Суддя-доповідач: ОСОБА_1

20 червня 2018 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сушка О.О.

суддів: Смілянця Е. С. Залімського І. Г. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Томашук А.В.,

представника позивача: ОСОБА_2

представника відповідача: ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 27 березня 2018 року (м. Хмельницький, 29 березня 2018 року) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив зобов'язати Головне управління Національної поліції України в Хмельницькій області зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_4 до стажу служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, службу в податковій міліції Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області у період з 26.06.1997 року по 01.08.2007 року.

Відповідно до постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 27 березня 2018 року позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з вказаним рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позову.

Представник відповідача в судовому засіданні просив задовольнити апеляційну скаргу.

Представник позивача в судовому засіданні заперечив проти апеляційної скарги.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, колегія суддів апеляційної інстанції, переглядаючи судове рішення у даній справі в межах доводів та вимог апеляційної скарги у відповідності до ч. 1 ст. 308 КАС України, дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що з 26.06.1997 року по 01.08.2007 року позивач проходив службу в податковій міліції Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області на посадах:

- помічника оперуповноваженого відділу фізичного захисту Хмельницького міжрайонного управління УПМ ДПА у Хмельницькій області з 26.06.1997 року по 01.04.1997 року;

- помічника оперуповноваженого спеціального підрозділу фізичного захисту УПМ ДПА у Хмельницькій області з 01.04.1998 року по 01.12.1998 року;

- помічника оперуповноваженого спеціального відділу фізичного захисту УПМ ДПА у Хмельницькій області з 01.12.1998 року по 01.05.1999 року;

- помічника оперуповноваженого спеціального підрозділу фізичного захисту Хмельницького МРГВ ПМ ДПІ у м. Хмельницькому з 01.05.1999 року по 01.09.1999 року;

- помічника оперуповноваженого відділу фізичного захисту УПМ ДПА у Хмельницькій області з 01.09.1999 року по 01.04.2000 року;

- помічника оперуповноваженого відділення фізичного захисту головного відділу податкової міліції ДПІ у м. Хмельницькому (в зв'язку із змінами в штатах) з 01.04.2000 року по 01.05.2003 року;

- в о. старшого оперуповноваженого відділу фізичного захисту головного відділу податкової міліції ДПІ у м. Хмельницькому (в зв'язку із змінами в штатах) з 01.05.2003 року по 01.09.2005 року;

- завідувача сектору фізичного захисту Хмельницького відділу податкової міліції УПМ ДПА у Хмельницькій області (в зв'язку з реорганізацією) з 01.09.2005 року по 09.01.2007 року;

- начальника відділення фізичного захисту відділу податкової міліції ДПІ у м. Хмельницькому (у зв'язку із змінами в штатному розписі) з 09.01.2007 року по 01.08.2007 року.

Відповідно до наказу ДПА у Хмельницькій області № 221-о від 27.07.2007 року позивача відряджено для подальшого проходження служби у розпорядження УМВС України у Хмельницькій області з 01.08.2007 року.

07.11.2017 року позивача прийнято на службу в Національну поліцію, де і на даний час він проходить службу на посаді старшого оперуповноваженого відділу швидкого реагування Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області в званні підполковника поліції.

22.12.2017 року позивач звернувся до начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області з рапортом, в якому просив зарахувати до стажу служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, службу в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області у період з 26.06.1997 року по 01.08.2007 року.

Листом від 10.01.2018 року № 14/121/22/03-2018 відповідач повідомив позивача, що відповідно до ст. 78 Закону України "Про національну поліцію" підстав для зарахування до його стажу служби в поліції періодів служби в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області немає.

Як вбачається із матеріалів справи та пояснень наданих представником відповідача у судовому засіданні, висновок відповідача про відсутність підстав для зарахування до стажу служби в поліції позивача періодів служби в податковій міліції ДПА у Хмельницькій області грунтується на тому, що служба в податковій міліції не передбачена статтею 78 Закону України "Про національну поліцію". Позивач прийнятий на службу в УМВС України у Хмельницькій області з 01.08.2007 року, а тому з цієї дати починається обрахунок стажу позивача.

Суд першої інстанції при ухваленні оскарженого рішення виходив з обґрунтованості та доведеності позовних вимог, а відтак наявності підстав для задоволення адміністративного позову.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Так, ст. 78 Закону України "Про національну поліцію" передбачено, що стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки. До стажу служби в поліції зараховуються:

1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду;

2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту;

3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду;

4) час роботи у ОСОБА_5 України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції;

5) час роботи в органах прокуратури і суду осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих;

6) дійсна військова служба в ОСОБА_6 та ОСОБА_7, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.

Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення.

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в України" № 508-VI від 05.07.2012 року внесено зміни до ПК України.

За змістом п. 353.1 ст. 353 ПК України особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

У відповідності до п. 356.1. ст. 356 ПК України держава гарантує правовий та соціальний захист осіб начальницького і рядового складу податкової міліції та членів їхніх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені ст.ст. 20 - 23 Закону України "Про міліцію" та Законом України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист".

Зазначені норми кореспондуються із нормами Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-XII, який регулював правовий статус податкової міліції.

В силу ст. 19 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-XII податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.

Слід зауважити, що служба в органах податкової міліції здійснювалась в порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, тобто має такий же правовий статус, як і служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу, тому повинна зараховуватись до стажу служби в поліції на підставі п. 3 ч. 2 ст. 78 Закону України "Про Національну поліцію".

Отже, відповідачем не доведено правомірність його дій щодо незарахування стажу роботи позивача у податковій міліції, а тому позовні вимоги щодо зарахування підполковнику поліції ОСОБА_4 до стажу служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки, службу в податковій міліції Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області у період з 26.06.1997 року по 01.08.2007 року необхідно задовольнити.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 27 березня 2018 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Постанова суду складена в повному обсязі 26 червня 2018 року.

Головуючий ОСОБА_1

Судді ОСОБА_8 ОСОБА_9