Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
Справа № 689/1291/18
1-кс/689/201/18
про проведення судово-токсикологічної експертизи
12.06.2018 року смт. Ярмолинці
Слідчий суддя Ярмолинецького районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , заступника начальника СВ Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області майора поліції ОСОБА_3 , розглянувши клопотання заступника начальника СВ Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області майора поліції ОСОБА_3 , про проведення судово-токсикологічної експертизи по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.06.2018 року за №12018240280000184,
встановив:
11.06.2018 року заступник начальника СВ Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області майор поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, про проведення судово-токсикологічної експертизи ОСОБА_4 .
В обґрунтування клопотання посилається на те, що 8 червня 2018 року близько 16 год. 00 хв. на 196 км +50 м. автодороги Житомир-Чернівці Н-03, водій автомобіля «Audi-A3» реєстраційний номер НОМЕР_1 ОСОБА_5 , рухаючись в напрямку смт. Ярмолинці, проявив безпечність та неуважність, не врахував дорожньої обстановки, виїхав на зустрічну смугу руху, де допустив зіткнення із автомобілем «Dacia-Logan» реєстраційний номер НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_4 , який рухався в напрямку м. Хмельницький. В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди пасажири автомобіля «Dacia-Logan» ОСОБА_6 та ОСОБА_7 отримали тілесні ушкодження.
За даним фактом, слідчим відділенням Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області розпочато кримінальне провадження, відомості про яке 08.06.2018 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018240280000184 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України.
Тому з метою всебічного, повного та об'єктивного дослідження обставин кримінального провадження, з метою встановлення факту наявності або відсутності у крові ОСОБА_4 , алкоголю та його концентрації, слідчий просить призначити по кримінальному провадженню судово-токсикологічну експертизу ОСОБА_4 , проведення якої доручити судово-медичному експерту Хмельницького обласного бюро судово-медичної експертизи.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав.
Частиною першою статті 242 КПК України передбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Згідно ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
З врахуванням викладеного, з метою встановлення факту наявності або відсутності у крові ОСОБА_4 , алкоголю та його концентрації, оскільки вказані обставини мають істотне значення для кримінального провадження, і для їх з'ясування необхідні спеціальні знання, є підстави про призначення по кримінальному провадженню судово-токсикологічну експертизу.
Керуючись ст. 242, 243, 372, 395 КПК України, -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Призначити по кримінальному провадженню №12018240280000184, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.06.2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, судово-токсикологічну експертизу ОСОБА_4 , 1956 року народження, жителя АДРЕСА_1 , проведення якої доручити судово-медичному експерту Хмельницького обласного бюро судово-медичної експертизи.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.
На вирішення експерту поставити питання:
- чи міститься у крові ОСОБА_4 , алкоголь, якщо так, то яка його концентрація?
Направити Хмельницькому обласному бюро судово-медичної експертизи заклеєний сейф-пакет № 4239545, в якому знаходяться два скляні флакони із кров'ю вилученою в ОСОБА_4 , 1956 року народження, жителя АДРЕСА_1 .
Висновок експерта надати заступнику начальника СВ Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області майора поліції ОСОБА_3 , або іншій службовій особі за його дорученням.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя підпис
Копія вірна:
Слідчий суддя ОСОБА_1