печерський районний суд міста києва
Справа № 757/28676/18-к
23 червня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління НП України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
Слідчий слідчої групи Головного слідчого управління НП України ОСОБА_3 , розглянувши матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015000000000581, внесеному до ЄРДР 22.10.2015 за фактом заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах з використанням суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), створених з метою прикриття незаконної діяльності, а також незаконних дій, спрямованих на легалізацію грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209, ч. 5 ст. 191 КК України, звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання обґрунтовано наступними обставинами.
Орган досудового розслідування вказує, що на території Миколаївської області групою осіб під керівництвом ОСОБА_5 організовано діяльність «конвертаційного» центру, який спрямований на надання послуг з незаконного переказу безготівкових грошових коштів у готівку, і навпаки, неправомірного формування кредиту з ПДВ, виведення безготівкових грошових коштів у «тіньовий», неконтрольований державою обіг.
Під час розслідування встановлено, що групою осіб до якої входять ОСОБА_5 (організатор групи), ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, з метою прикриття незаконної діяльності, яка направлена на здійснення фінансово-господарських операцій по переказу безготівкових грошових коштів в готівку, формування витрат та податкового кредиту для інших суб'єктів підприємницької діяльності без фактичного здійснення господарських операцій з продажу (придбання) товарів, виконання робіт, надання послуг, документального оформлення безтоварних операцій, створено/придбано та організовано діяльність низки суб'єктів господарської діяльності (юридичних осіб), що зареєстровані на номінальних керівників та засновників, які фактично реального відношення до їх діяльності та управління коштами на їх рахунках не мають.
У ході досудового розслідування також установлено, що посадові особи Військової частини НОМЕР_1 (серед яких помічник командира частини - начальник фінансово-економічної служби майор ОСОБА_13 , який підтримує дружні відносини із ОСОБА_5 ), використовував вказані вище підприємства (серед яких: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (нова назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 ») для здійснення сумнівних фінансово-господарських операцій з метою привласнення державних коштів.
Вказані факти в тому числі підтверджуються результатами слідчих (розшукових) дій, оглядом вилученого у ході обшуку приміщення «конвертаційного» центру 16.12.2016 блокноту із чорновими записами, а також книгою реєстрації договорів ВЧ НОМЕР_1 за 2015-2016 роки. Загалом, Військовою частиною НОМЕР_1 у 2016 році перераховано на рахунки фіктивних підприємств не менше 705 540 грн.
Рахунки вказаних вище фіктивних підприємств використовувалися як отримувачі безготівкових грошових коштів Військової частини НОМЕР_1 (замовника протиправних фінансових послуг), зацікавленої в незаконному переведенні їх в готівку та наступному привласненні. У подальшому, отримані внаслідок протиправної діяльності готівкові грошові кошти учасниками конвертаційного центру видаються посадовим особам Військової частини НОМЕР_1 (в тому числі ОСОБА_13 ) за вирахуванням 8% від отриманої на банківські рахунки суми.
При цьому відповідно до актів ІНФОРМАЦІЯ_12 установлено відсутність за податковими адресами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та інших підприємств.
У ході обшуку квартири (яка використовувалася в якості офісу «конвертаційного» центру) було вилучено оригінали паспортів громадян України, які являються засновниками ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_10 " ( ОСОБА_14 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " ( ОСОБА_15 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " ( ОСОБА_16 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " ( ОСОБА_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( ОСОБА_18 ), а також печатки цих підприємств.
Допитані в якості свідків ОСОБА_19 (рахувалася з 07.07.2015 засновником та директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »), ОСОБА_17 (до 01.11.2016 рахувався засновником та директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »), ОСОБА_11 (рахувався засновником та директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») показали, що останні до здійснення фінансово-господарської діяльності вказаних підприємств жодного відношення не мають, про здійснення закупівель товарів Військовою частиною А2062 їх нічого не відомо. Директор та засновник з 25.12.2015 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ІНФОРМАЦІЯ_13 взагалі перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_14 обліку бездомних громадян.
Крім цього, під час проведення досудового розслідування також установлено, що 02.12.2016 між Військовою частиною А2062 та підприємством з ознаками фіктивності - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено договір №95 про закупівлю товарів за державні кошти, а саме тканини камвольної напіввовняної чорного кольору (45% вовни, 55% поліестеру 330г (м/п). Ціна договору становить 199 199 грн. (без ПДВ).
Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету військової частини НОМЕР_1 , яке проводилося через 12 днів після укладання договору на закупівлю товарів, а саме 14.12.2016, проведено моніторинг ринкових цін для можливості укладення договору, за результатами чого визнано найбільш вигідною економічну пропозицію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (а саме 306,46 грн. за 1 м.). При цьому, відповідно до цього протоколу та порівняльної таблиці цінових показників, встановлених за результатами моніторингу рівня цін, відхилено пропозицію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (а саме 310 грн. за 1 м.) та ФОП « ОСОБА_20 » (а саме 308,10 грн. за 1 м.).
Водночас, у відповідності до листа ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » від 12.05.2017 №12/05/3 вказане підприємство не подавало такої цінової пропозиції (а саме 310 грн. за 1 м.).
Копія пропозиція ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » витребувана із військової частини НОМЕР_1 підроблена. На пропозиції ФОП « ОСОБА_20 » відсутні жодні підписи чи відтиски печатки, що унеможливлює її використання як документу. Крім цього у ході допиту ОСОБА_20 заперечила подання відповідної пропозиції.
При цьому за результати електронного аукціону, проведеного військовою частиною А2062 ще у серпні 2016 року на закупівлю такої самої тканини - камвольної напіввовняної чорного кольору (45% вовни, 55% поліестеру 330г (м/п)) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » знизило ціну до 126 000 грн. з ПДВ (тобто по 180 грн. за 1 м.) Практично аналогічну ціну 125 999 грн. (тобто по 179,9 грн. за 1 м.) під час цього аукціону було визначено й ФОП « ОСОБА_20 ».
Таким чином, посадовими особами військової частини НОМЕР_1 організовано закупівлю товарів у підприємства з ознаками фіктивності - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » а саме тканини камвольної напіввовняної чорного кольору (45% вовни, 55% поліестеру 330г (м/п) по ціні 306,46 за 1 м. (що на 58% дорожче пропозицій, поданих під час проведення попереднього аукціону) та у подальшому підроблено відповідні цінові пропозиції з метою прикриття вказаного злочину.
25.05.2018 слідчим ГСУ НПУ ОСОБА_3 призначено судово-почеркознавчу експертизу.
У ході досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, які подавалися до ВЧ НОМЕР_1 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » для участі у конкурсних торгах, договорів на закупівлю товарів за державні кошти, специфікацій до них, протоколів засідань конкурсних комісії Віфйської частини, пропозицій інших учасників конкурсних пропозицій.
Вказані документи в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому виникла необхідність в отриманні до них тимчасового доступу та можливість їх вилучити (здійснити їх виїмку).
Слідчий в судове засідання не зявився, подав до суду заяву в якій вимоги викладені в клопотанні підтримав в повному обсязі та просив проводити розгляд провадження у його відсутність.
Особа, у володінні якої знаходяться документи, про розгляд клопотання не повідомлялась відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.
Дослідивши додані до клопотання документи, слід дійти наступного висновку.
Відповідно до ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до рей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Аналізуючи обґрунтування слідчого з фабулою кримінального правопорушення і наданими матеріалами, видно, що документи, доступ до яких слідчий просить надати дійсно перебуває у володінні вказаної ним особи, в сукупності з іншими речами і документами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, інформація, доступ до якої просить надати слідчий, може бути використана як доказ, при цьому іншим способом в даний час довести обстави, які передбачається довести не вбачається можливим.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.160-166, 309 КПК України слідчий суддя,-
Надати слідчим слідчої групи, які включені до складу слідчої групи в кримінальному провадженні № 12015000000000581: старшому слідчому Інгульського відділу поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_21 та старшому слідчому Слідчого управління ГУ Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_22 тимчасовий доступ до документів (з можливістю їх вилучення в оригіналах), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_16 ( АДРЕСА_1 ), а саме:
1.1. Договір № 41 від 20.05.2016 про закупівлю товарів за державні кошти укладений між ВЧ ІНФОРМАЦІЯ_17 в особі командира військової частини підполковника ОСОБА_23 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (нова назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») в особі керівника ОСОБА_11 на суму 21 700 грн.
1.2.Специфікація до договору № 41 від 20.05.2016 на закупівлю багатофункціонального пристрою Epson L365 на суму 21 700 грн;
1.3. Аналіз проведення моніторингу, щодо закупівлі багатофункціонального пристрою Epson L365 проведений головою та членами тендерного комітету ВЧ НОМЕР_1 ;
1.4. Протокол № 15 проведення моніторингу, щодо закупівлі багатофункціонального пристрою Epson L365 проведений головою та членами тендерного комітету ВЧ НОМЕР_1 ;
1.5. Запит Військової частини А2062 від 06.05.2016 № 2780 до ФОП ОСОБА_24 , щодо надання інформації стосовно цін;
1.6. Запит Військової частини А2062 від 06.05.2016 № 2780 до ПП ОСОБА_25 , щодо надання інформації стосовно цін;
1.7. Запит Військової частини А2062 від 06.05.2016 № 2730 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо надання інформації стосовно цін;
1.8. Рахунок на оплату № 231 від 10.05.2016 ПП ОСОБА_25 ,
1.9. Рахунок фактура № 283 від 10.05.2016 ФОП ОСОБА_24 ,
1.10 Рахунок фактура № 41 від 26.05.2016 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
2.1. Договір № 43/44 від 03.06.2016 про закупівлю товарів за державні кошти укладеного між ВЧ ІНФОРМАЦІЯ_17 в особі командира військової частини підполковника ОСОБА_23 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (нова назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») в особі керівника ОСОБА_11 на суму 35 000 грн.
2.2. Специфікація до договору № 43/44 від 03.06.2017 на закупівлю комплектів ІНФОРМАЦІЯ_18 на суму 35 000 грн;
2.3. Аналіз проведення моніторингу, щодо закупівлі комплектів ІНФОРМАЦІЯ_18 проведений головою та членами тендерного комітету ВЧ НОМЕР_1 ;
2.4. Протокол № 16 від 01.06.2016 проведення моніторингу, щодо закупівлі комплектів ІНФОРМАЦІЯ_18 проведений головою та членами комітету ВЧ НОМЕР_1 .
2.5. Запити Військової частини НОМЕР_1 до усіх учасників закупівлі та їхні відповіді.
3.1. Договір № 52 від 21.06.2016 про закупівлю товарів за державні кошти укладеного між ВЧ ІНФОРМАЦІЯ_17 в особі командира військової частини підполковника ОСОБА_23 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » в особі директора ОСОБА_19 на суму 49 400 грн;
3.2. Специфікація до договору № 52 від 21.06.2016 на закупівлю будівельних матеріалів на суму 49 400 грн;
3.3. Аналіз проведення моніторингу, щодо закупівлі будівельних матеріалів від 17.06.2016 проведений головою та членами тендерного комітету ВЧ А 2062;
3.4. Протокол № 21 від 17.06.2016 складений головою та учасниками тендерного комітету ВЧ НОМЕР_1 ;
3.5. Запит Військової частини А2062 від 15.06.2016 № 3974 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » щодо надання інформації стосовно цін;
3.6. Запит Військової частини А2062 від 15.06.2016 № 3976 до ФОП ОСОБА_26 , щодо надання інформації стосовно цін;
3.7. Запит Військової частини А2062 від 15.06.2016 № 3975 до ФОП ОСОБА_27 щодо надання інформації стосовно цін;
3.8. Рахунок фактура ФОП - 0024 від 16.06.2016 ФОП ОСОБА_26 ;
3.9. Рахунок - фактура ФОП ОСОБА_27 ;
3.10. Рахунок -фактура № 52 від 21.06.2016 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »
4.1. Договір № 95 від 02.12.2016 про закупівлю товарів за державні кошти укладеного між ВЧ НОМЕР_1 в особі командира військової частини підполковника ОСОБА_23 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в особі керівника ОСОБА_28 на суму 199 199 грн.;
4.2. Специфікація по договору № 95 від 02.12.2016 на закупівлю тканини на суму 199 199 грн.;
4.3. Аналізи проведення моніторингу цін, які складалися з метою укладення договору № 95 від 02.12.2016;
4.4. Протокол № 35 від 14.12.2016 про результати засідання тендерного комітету військової частини НОМЕР_1 ;
4.5. Протокол № 58 від 07.12.2016 про результати засідання тендерного комітету військової частини НОМЕР_1 ;
4.6. Запит військової частини НОМЕР_1 від 23.11.2016 № 7807 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо надання інформації стосовно цін;
4.7. Запит військової частини НОМЕР_1 від 23.11.2016 № 7805 до ФОП ОСОБА_20 щодо надання інформації стосовно цін;
4.8. Запит військової частини НОМЕР_1 від 23.11.2016 № 7806 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » щодо надання інформації стосовно цін;
4.9. Відповідь на лист ФОП ОСОБА_20 ;
4.10. Відповідь на лист ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » № 2608-1 від 26.08.2016;
4.11. Видаткова накладна від 02.12.2016 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
4.12. Платіжне доручення №858, яким сплачено 199 199, 00 грн. на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Підготовлено в 2 примірниках
Прим. 1 - справа № 757/28676/18-к
Прим. 2 - слідчий ОСОБА_3
Копія - Військова частина А2062
Виконавець: ОСОБА_1 23.06.2018 р.