Справа № 442/2376/18 Головуючий у 1 інстанції: Курус Р.І.
Провадження № 33/783/683/18 Доповідач: Гончарук Л. Я.
21 червня 2018 року апеляційний суд Львівської області в складі судді Гончарук Л.Я., розглянувши питання щодо прийняття апеляційної скарги керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області ОСОБА_1 на постанову судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 04 травня 2018 року відносно ОСОБА_2,
встановив:
цією постановою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП та накладено на нього стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір, що становить 352,40 грн.
Не погоджуючись з даною постановою, керівник Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.
Вивчивши апеляційну скаргу та дослідивши матеріали справи, вважаю що апеляційна скарга підлягає поверненню з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 294 КУпАП постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Таким чином, як убачається з цих вимог закону постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена лише: особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності; її законним представником; захисником; потерпілим; його представником.
Згідно з ч. 5 ст. 7 КУпАП прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про прокуратуру» на прокуратуру покладаються такі функції: 1) підтримання державного обвинувачення в суді; 2) представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом; 3) нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство та 4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Повноваження прокурора при здійсненні такого нагляду визначені ст. 26 Закону України «Про прокуратуру» та спрямовані на захист прав і свобод особи, яка примусово тримається в будь-яких місцях згідно з судовим рішенням або рішенням адміністративного органу.
Стягнення пов'язані з обмеженням особистої свободи громадян санкцією ст. 181-3 КУпАП не передбачені й на ОСОБА_2 не накладались.
Згідно положень викладених у ч. 1 ст. 250 КУпАП прокурор має право перевіряти правильність застосування відповідними органами (посадовими особами) заходів впливу за адміністративні правопорушення та оскаржувати постанову в справі про адміністративні правопорушення, тобто прокурор має право оскаржувати постанову в справі про адміністративні правопорушення прийняту відповідними органами (посадовими особами), однак таке його право не поширюється на постанови судді у справах про адміністративне правопорушення.
Таким чином, апеляційна скарга на постанову районного суду у справі про адміністративне правопорушення подана особою, яка не має законного права на її оскарження, а тому у прийнятті апеляційної скарги прокурора слід відмовити.
На підставі наведеного, керуючись ст. 294 КУпАП, апеляційний суд
постановив:
у прийнятті апеляційної скарги керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області ОСОБА_1 на постанову судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 04 травня 2018 року відносно ОСОБА_2 відмовити. Апеляційну скаргу повернути апелянту.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя : Гончарук Л.Я.