Справа № 405/7213/17
2-а/405/290/17
04.06.2018 Ленінський районний суд м. Кіровограда в складі :
головуючої судді: Шевченко І.М.
при секретарі: Фришко А.Ю.
з участю адвоката: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницький справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною, перерахування та виплату пенсії , -
Позивач звернувся в суд з вищезазначеним позовом, мотивуючи його тим, що 31.03.2008 року він звільнився з органів внутрішніх справ та з 01.04.2008 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області і одержує пенсію по лінії Міністерства внутрішніх справ України відповідно до п. а ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХП.
Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-У111 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268» просить здійснити перерахунок пенсії та виплатити недоплачену пенсію з 01.01.2016 року (різницю між отримуваною і перерахованою пенсією), без обмеження граничного розміру.
Зазначає, що відповідачем не перераховано пенсію згідно змін до чинного законодавства і 21.11.2017 року він вимушений був звернутися з заявою до зазначеного фонду про прийняття рішення про перерахунок та сплату пенсії, заборгованості по пенсії, повідомити про види грошового забезпечення та інше. 27.11.2017 року від відповідача отримав відповідь за № 9767/03-10, де повідомлено що його заява для проведення перерахунку пенсії необов'язкова, про формування ПФ потреби в бюджетних коштах, необхідних для перерахунку пенсії, а також повідомлено про те, що перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Про наявність підстав для перерахунку пенсії пенсіонерам з числа колишніх працівників міліції Міністерство внутрішніх справ України повідомило Міністерство соціальної політики України (лист МВС від 03.02.2017 року № 1545/05/22-2017). Крім того, відповідно до норм Закону № 2262 та Порядку проведення перерахунку пенсій, 29.03.2017 року до головного управління ПФ в області надійшов лист Пенсійного фонду України від 28.03.2017 року № 9493/02- 23 з інформацією про отримання повідомлення від Міністерства внутрішніх справ України (лист від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017), в якому зазначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з 01.01.2016 року на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУМВС в областях та м. Києві.
Міністерство внутрішніх справ України з запізненням виконало вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 повідомивши про наявність підстав для перерахунку раніше призначеної пенсії особам із числа колишніх працівників міліції, зокрема, і щодо нього, оскільки він входить до групи осіб зазначеної категорії.
Відповідачем йому відмовлено в перерахунку та виплаті пенсії на підставі того, що не виділено додаткових коштів з Державного бюджету України. Не дочекавшись до теперішнього часу перерахування пенсії вимушений звернутися до суду за захистом своїх соціальних прав, відповідно до чинного законодавства та посилаючись на вказані обставини і норми чинного законодавства, просить задовольнити позов.
В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали, посилаючись на викладені ними обставини в позовній заяві, клопотанні про врахування обставин по справі і просили позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, посилався на обставини, що викладені у відзиві на позов.
Заслухавши пояснення сторін, їх представників, дослідивши матеріали справи, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 31.03.2008 року звільнився з органів внутрішніх справ, що підтверджується трудовою книжкою АФ №11 1933, та з 01.04.2008 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 від 27.05.2008 року та відповіддю ПФ № 9767/03-10 від 27.11.2017 року. Пенсію одержує по лінії Міністерства внутрішніх справ України, відповідно до п. а ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХП.
21.11.2017 року позивач звернувся з заявою до фонду про прийняття рішення про перерахунок та сплату пенсії, заборгованості по пенсії, повідомити про види грошового забезпечення та інше.
З листа Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області за №9767/03-10 вбачається, що заява ОСОБА_2 для проведення перерахунку пенсії необов'язкова, про формування ПФ потреби в бюджетних коштах, необхідних для перерахунку пенсії, а також повідомлено про те, що перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Про наявність підстав для перерахунку пенсії пенсіонерам з числа колишніх працівників міліції Міністерство внутрішніх справ України повідомило Міністерство соціальної політики України (лист МВС від 03.02.2017 року № 1545/05/22-2017). Крім того, відповідно до норм Закону № 2262 та Порядку проведення перерахунку пенсій, 29.03.2017 року до головного управління ПФ в області надійшов лист Пенсійного фонду України від 28.03.2017 року № 9493/02- 23 з інформацією про отримання повідомлення від Міністерства внутрішніх справ України (лист від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017), в якому зазначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з 01.01.2016 року на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУМВС в областях та м. Києві.
Міністерство внутрішніх справ України з запізненням виконало вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 повідомивши про наявність підстав для перерахунку раніше призначеної пенсії особам із числа колишніх працівників міліції, зокрема, і щодо ОСОБА_2, оскільки він входить до групи осіб зазначеної категорії., Тобто відповідачем з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року не виплачено позивачу перераховану пенсію, при перерахуванні не враховано надбавки, які були надані раніше та з яких 01.04.2018 року обраховувалась його пенсія.
Відповідно до норм ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, в трати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно ч.3 ст. 63 вказаного Закону (у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» № 900-VIII від 23.12.2015, яка діє з 29.12.2015) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Статтею 51 Закону передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набрала чинності 02.12.2015 року затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Встановлені нові розміри грошового забезпечення, значно перевищують посадові оклади і оплату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Згідно із ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» № 580-УІІІ від 02.07.2015 року пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до абзацу другого пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або у зв'язку із введенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення встановлених законодавством для поліцейських. Відповідачем у листі від 27.11.2017 року за № 9767/03-10 не заперечувалося право позивача щодо перерахунку та виплати пенсії у зв'язку із зміною грошового забезпечення.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393», яка набрала чинності 20.02.2008 року.
Відповідно до пункту 1 Порядку № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1.
Абзацом 1 пункту 24 даного Порядку № 3-1 передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Зазначене не суперечить вимогам пункту 1 Порядку № 45, згідно з яким рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до п.4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені ч.ч. 2, 3 ст.51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Сторонами у справі підтверджено, що Міністерство внутрішніх справ України листом від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017, який отримано Пенсійним фондом України, надав необхідну інформацію для проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), яка запитувалася листом Пенсійного фонду України від 14.02.2017 року № 4133102-23.
Судом встановлено, що 28.03.2017 року листом за № 9493/02-23 Пенсійний Фонд України повідомив свої територіальні органи (головні управління ПФУ) про підготовку та надання списків пенсіонерів Міністерства внутрішніх справ України, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій. Ліквідаційна комісія Міністерства внутрішніх справ України розглянула лист Пенсійного фонду України від 31.03.2017 року № 1519/03 щодо перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, та за результатами розгляду розробила співвідношення посад і звань працівників міліції та поліції. Крім того, було надано показники середніх розмірів грошового забезпечення поліцейських, визначені з урахуванням поділу за спеціальними званнями, передбаченими ст. 80 Закону України «Про Національну поліцію». У подальшому на адресу Головного управління МВС України у Кіровоградській області надіслано списки осіб для видачі довідок. На підставі отриманих списків Ліквідаційна комісія ГУ МВС України у Кіровоградській області підготувала та відправила до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідки про розмір грошового забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії, зокрема і позивача.
Не зважаючи на дані обставини, відповідачем не здійснено перерахунок пенсії позивача, призначеної відповідно до Закону № 2262-ХІІ, з метою забезпечення його права на належне пенсійне забезпечення. Єдиною підставою відмови у перерахунку та виплаті пенсії відповідачем зазначено відсутність фінансування з Державного бюджету України.
Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22.06.2010 року у справі № 21-399во10, від 07.02.2012 року у справі № 21- 977во10).
Конституційним Судом України у рішеннях від 20.03.2002 року № 5- рп/2002, від 17.03.2004 року № 7-рп/2004, від 01.12.2004 року № 20-рп/2004, від 09.07.2007 року № 6-рп/2007, зазначено про неможливість поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету. Крім того, Конституційний Суд України розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист певних категорій громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечують суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управлінні державної охорони України, державної пожежної охорони. Державного департаменту України з питань виконання покарань, тощо (Рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99, від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016).
Крім того, у рішенні Конституційного суду України від 06.07.1999 року № 8-рп/99 у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства фінансів України щодо офіційного тлумачення положень частини шостої статті 22 Закону України «Про міліцію» та частини сьомої статті 22 Закону України «Про пожежну безпеку» (справа щодо права на пільги) Конституційний суд зазначив, служба в міліції, державній пожежній охороні передбачає ряд специфічних вимог, які дістали своє відображення у законодавстві. Норми, що регулюють суспільні відносини у цих сферах, враховують екстремальні умови праці, пов'язані з постійним ризиком для життя і здоров'я, жорсткі вимоги до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Суд приходить до висновку, що відсутність бюджетних коштів не може слугувати підставою для звуження чи позбавлення особи права на соціальне забезпечення, гарантоване Конституцією та законами України.
Європейський суд з прав людини у справі «Кечко проти України» (рішення від 08 листопада 2005 року) зазначив, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Відповідач, заперечуючи проти позову, не довів правомірність оскаржуваної бездіяльності щодо не проведення перерахунку з урахуванням надбавок та виплати позивачу пенсії з 01.01.2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23.12.2015 року № 900-VIII, ст.ст. 51, 63 Закону № 2262-ХІІ, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, на підставі наданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Кіровоградській області довідки про грошове забезпечення від 16.05.2017 року № 7474, для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських та встановлених надбавок які призначені до виникнення права на перерахунок пенсії.
Враховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45, для проведення перерахунку пенсії, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Разом з цим, посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто, органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Аналогічна правова позиція викладена у рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 року у зразковій справі № 820/6514/17, а згідно з вимогами частини третьої статті 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку, що зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.01.2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ у відповідності до норм чинного законодавства України, з урахуванням грошового забезпечення поліцейських, відповідатиме не лише завданню адміністративного судочинства, а і положенням практики Європейського суду з прав людини, та буде ефективним і реальним способом захисту порушеного права при фактичних обставинах даної справи, оскільки відсутні встановлені законом підстави для відмови у його здійсненні.
Надання відповідачем документів про перерахування пенсії з 01.01.2016 року без врахування надбавок та сплата пенсії на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС в області № 9082 від 20.03.2018 року з 01.01.2018 року не свідчить про виконання позовних вимог, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на користь ОСОБА_2 підлягають судові витрати, понесені ним по справі в сумі 640 грн.
Керуючись ст. ст. 245 - 246 КАС України, суд ,-
Позов ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області протиправною щодо не проведення перерахунку пенсії з урахуванням надбавок, встановлених до виникнення права на перерахунок пенсії, які знаходяться в матеріалах пенсійної справи, ОСОБА_2 (ІПН 20632802) з 01.01.2016 року, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-У111 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, на підставі довідки про види грошового забезпечення та надбавок, які були встановлені до виникнення права на перерахунок пенсії, з яких обраховувалася пенсія і які зафіксовані в пенсійній справі, здійснити перерахунок та виплату недоплаченої пенсії ОСОБА_2 (ІПН 20632802) з 01.01.2016 року згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-У111 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268», без обмеження граничного розміру щодо сплати грошової суми між перерахованою і отримуваною сумою.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на користь ОСОБА_2 (ІПН 20632802) судові витрати по справі в сумі 640 грн.
Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда ОСОБА_3