Постанова від 19.06.2018 по справі 806/897/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Справа № 806/897/18

ПОСТАНОВА

іменем України

"19" червня 2018 р. м. Житомир

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Капустинського М.М.

суддів: Моніча Б.С.

ОСОБА_1,

за участю секретаря Шведюк М.М.,

представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від "04" квітня 2018 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії , -

суддя в 1-й інстанції - Лавренчук О.В.,

час ухвалення рішення - не зазначено,

місце ухвалення рішення - м.Рівне,

дата складання повного тексту рішення - 10.04.2018р.,-

ВСТАНОВИВ:

В лютому 2018 р. ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просив визнати протиправною бездіяльність та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2016р. на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №85/1234 від 17.01.2018р. без обмеження у максимальному розмірі, виплатити заборгованість (різницю між розміром попередньої пенсії і перерахованої) у повному обсязі негайно та забезпечити її виплату в подальшому.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 04 квітня 2018 р. адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, вулиця Ольжича, 7, місто Житомир, код ЄДРПОУ 13559341) здійснити перерахунок ОСОБА_2 (10030, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) пенсії з 01.01.2016р. на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №85/1234 від 17.01.2018р. з наступним обмеженням у виплаті:

- з 01.01.2016 по 20.12.2016 у сумі 10740,00 гривень;

- з 01.01.2017 по 31.12.2017 у сумі 10740,00 гривень;

- з 01.01.2018 у сумі 13730,00 гривень.

В задоволенні іншої частини позову відмовлено.

Не погоджуючись з судовим рішенням, позивач у справі подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовної заяви щодо перерахунку та виплати пенсії без обмеження у максимальному розмірі та прийняти у цій частині нове рішення, яким позовну вимогу задовольнити повністю. Змінити п.2 рішення та викласти його наступним чином: "Визнати протиправною бездіяльність та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, вулиця Ольжича, 7, місто Житомир, код ЄДРПОУ 13559341) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 (10030, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №85/1234 від 17.01.2018р., виплатити заборгованість (різницю між розміром попередньої пенсії і перерахованої) у повному обсязі негайно. Повний текст п.2 рішення викласти наступним чином: "Визнати протиправною бездіяльність та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, вулиця Ольжича, 7, місто Житомир, код ЄДРПОУ 13559341) здійснити перерахунок ОСОБА_2 (10030, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №85/1234 від 17.01.2018р. без обмеження у максимальному розмірі, виплатити заборгованість (різницю між розміром попередньої пенсії і перерахованої) у повному обсязі негайно. Встановити судовий контроль за виконанням судового рішення. Стягнути з ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області судові витрати по сплаті судового збору.

У відзиві на апеляційну скаргу Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 04 квітня 2018 р. без змін.

Апеляційна скарга ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на рішення суду першої інстанції ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2018р. повернута апелянту з підстав не усунення недоліків (несплата судового збору).

Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугу років. Позивач перебуває на обліку в ОСОБА_3 управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 04.12.2017р. у справі №806/3148/17 зобов'язано ліквідаційну комісію УМВС України в Житомирській області виготовити та направити до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2, що включає: посадовий оклад - 3400,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції - 2200,00 грн, надбавка за стаж служби (40 відсотків) - 2240,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10 відсотків) - 340,00 грн, надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50 відсотків - 3920,00 грн, надбавка за оперативно-розшукову роботу та аналітичну діяльність у розмірі (47 відсотків) - 1598,00 грн, премія (113,8% відсотків) - 15588,32 грн.

17.01.2018р. ОСОБА_2, на виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 04.12.2017р. у справі №806/3148/17 видано довідку №85/1234 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (а.с.15).

25.01.2018р. ОСОБА_2 звернувся до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою, в якій просив: здійснити перерахунок пенсії із 01.01.2016р.; забезпечити її щомісячну виплату; виплатити різницю по пенсії за період із 01.01.2016р. по теперішній час. (а.с. 16-17)

26.01.2018р. ОСОБА_2 звернувся до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою, в якій просить перерахунок та виплату пенсії здійснити без обмежень у максимальному розмірі десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 08.02.2018р. №К-587 заявника (ОСОБА_2Р.) повідомлено що: "до головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (далі - головне управління) надійшла довідка про розмір грошового забезпечення за посадою начальника відділу дізнання УМВС України в Житомирській області від 17.01.2018р. №85/1234, яка видана ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області на виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 04.12.2017р. у справі №806/3148/17. Оскільки, вказаною постановою суду жодних зобов'язань на головне управління не покладено, підстав для проведення перерахунку пенсії відповідно до зазначеної довідки, немає. Звертаємо Вашу увагу, що частиною 7 статті 43 Закону в редакції Закону від 01.01.2016р. № 911-19 було визначено, що у період з 01.01.2016р. по 31.12.2016р., максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень."

Листом від 26.02.2018р. №К-1059 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило ОСОБА_2 про те, що на виконання постанови Богунського районного суду м. Житомира від 24.07.2017р. та Житомирського апеляційного адміністративного суду від 20.11.2017р. у справі №295/7526/17 йому проведено перерахунок пенсії з урахуванням довідки від 05.05.2017р. №85/1234. Зазначено, що постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 04.12.2017р. по справі №806/3148/17 жодних зобов'язань на головне управління не покладено, тому підстав для проведення перерахунку немає (а.с. 34).

Розглядаючи питання про законність та обґрунтованість судового рішення, яким позов задоволено частково, суд апеляційної інстанції враховує наступне.

Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 63 Законом України від 09.04.1992р. №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ), перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону №2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29.12.2015р. набрав чинності Закон України від 23.12.2015р. №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" (далі - Закон № 900-VIII). Цим Законом внесено доповнення до статті 63 Закону №2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Відповідно до приписів ст.51 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно вимог абзацу другого розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення” Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (ст.102 Закону України "Про Національну поліцію”).

Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015р. №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова №988) та постановою від 18.11.2015р. №947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006р. №268" встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ. Постанова №988 набрала чинності 02.12.2015р.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992р. №393" (далі - Порядок №45), яка набрала чинності 20.02.2008р.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку №45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі (пункт 4 Порядку № 45).

З аналізу ч.2 ст.51 Закону №2262-ХІІ вбачається, що перерахунок пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Отже, позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01.01.2016р.

З матеріалів справи вбачається, що позивачу проведено перерахунок пенсії на підставі довідки №85/1234 від 05.05.2017р., однак підставою звернення до суду є відмова відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2Р на підставі довідки ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Житомирській області від 17.01.2018р. №85/1234, відповідно до якої розмір грошового забезпечення за посадою: начальник відділу дізнання УМВС України в Житомирській області становить: посадовий оклад - 3400,00; оклад за військовим (спеціальним) звання підполковник поліції - 2200,00; надбавки за стаж служби -2240,00; надбавка за виконання особливо важливих завдань - 3920,00; надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 340,00; надбавка за оперативно-розшукову роботу та аналітичну діяльність - 1598,00; премія 15588,32; всього -29286,32 грн. Копія зазначеної довідки міститься в матеріалах адміністративної справи (а. с. 15).

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про те, що при дослідженні матеріалів адміністративної справи встановлено, що відмова відповідача в перерахунку пенсійного забезпечення позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №85/1234 від 17.01.2018р. є протиправною, а позовні вимоги є обґрунтованими.

Ураховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком №45, для проведення перерахунку пенсії, позивач має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. Чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

Такий правовий висновок викладений в рішенні Верховного Суду від 15.02.2018р. у зразковій справі №Пз/9901/8/18 (820/6514/17).

Суд зауважує, що відповідачем у листі №4090/І-ІІ не заперечувалося право позивача щодо перерахунку та виплати пенсії згідно із Закону №900-VIII, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Щодо обмеження максимального розміру пенсії.

Законом України, від 24.12.2015, №911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", У Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 29, ст. 399; 2006 р., N 37, ст. 318; 2008 р., NN 5 - 8, ст. 78; 2012 р., N 12 - 13, ст. 82; 2015 р., N 22, ст. 145) частину п'яту статті 43 доповнити реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень".

Рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016 (справа №1-38/2016) Визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, а саме: частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень. Положення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Отже, максимальний розмір пенсії у період із 01.01.2016 по 20.12.2016 становить обмежений розмір - 10740,00 грн., а з 20.12.2016 року виплата пенсії повинна здійснюватися без обмеження граничним розміром до зміни статусу сторони або внесення змін у законодавстві.

Щодо інших вимог позивача: про виплату заборгованості у повному обсязі негайно та забезпечити її виплату в подальшому, встановлення судового контролю за виконанням рішення на підставі ст.267 КАС України то суд правомірно виходив з того, що вказані вимоги охоплюються вже встановленим судом способом захисту порушеного права позивача шляхом зобов'язання відповідача здійснити перерахунок позивачу пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №85/1234 від 17.01.2018, а у зв"язку з ненаданням позивачем доказів, про ухилення відповідача від виконання рішення суду то суд правомірно зазначив, що не вбачає підстав для встановлення судового контролю.

Відповідно до частини першої статті 317 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права. Неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню.

Разом з тим, частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем сплачено судовий збір за подання позову в сумі 704,80 грн. та в сумі 1057,20 грн. за подання апеляційної скарги.

Згідно з п.6 ст.139 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

Тому, на користь позивача підлягає стягненню судовий збір за подання позову в сумі 704,80 грн. та в сумі 1057,20 грн. за подання апеляційної скарги з ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст. 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково, рішення Житомирського окружного адміністративного суду від "04" квітня 2018 р. змінити.

Абзац другий резолютивної частини постанови суду першої інстанції викласти в наступній редакції:

"Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Ольжича, 7, Житомир, 10003; код ЄДРПОУ 13559341) щодо не проведення ОСОБА_2 (10030, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) перерахунку пенсії з 01 січня 2016 р.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Ольжича, 7, Житомир, 10003; код ЄДРПОУ 13559341) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 (10030, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1), як пенсіонеру органів внутрішніх справ, на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії від 17 січня 2018 р. за №85/1234 про розмір грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії, починаючи з 01.01.2016 року по день постановлення рішення, а в подальшому - до зміни статусу сторін або внесення змін у законодавство.

Стягнути з ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на користь ОСОБА_2 (10030, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) судові витрати по сплаті судового збору за подання позовної заяви в сумі 704 гривень 80 копійок та за подання апеляційної скарги в сумі 1057 гривень 20 копійок за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Житомирській області."

В решті рішення залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя М.М. Капустинський

судді: Б.С. Моніч

ОСОБА_1

Повне судове рішення складено "22" червня 2018 р.