справа № 488/2099/18
провадження № 3/488/970/18
18.06.2018 року м.Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Непша О.І.,
за участю:
особи, яка притягується до відповідальності, - ОСОБА_1,
представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_2,
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка України, працює в комунальному підприємстві “Експлуатаційне лінійне управління автодоріг” директором, мешкає та зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП,
До Корабельного районного суду м.Миколаєва надійшли названі матеріали, відповідно до яких ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що 05 квітня 2018 року приблизно о 12 годині 30 хвилин вона будучи відповідальною посадовою особою за утримання вулично-шляхової мережі міста Миколаєва, порушила правила норм і стандартів ДСТУ 3587-97, п.п. 31.1, а саме: не забезпечила належного утримання мережі, яка розташована за адресою: м.Миколаїв, Інгульський район, вулиця Новозаводська, в районі будинку № 13, що виразилося у появі вибоїни розмірами 3,5х3,9 м та глибиною 0,2. В наслідок чого відбулось ДТП за участю транспортного засобу автомобіля марки “Тоyota Land Cruiser 4.7”, державний номерний знак НОМЕР_1, під керуванням водія ОСОБА_3
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину не визнала та вказала, що КП ”ЕЛУ-Автодоріг” не є розпорядником бюджетних коштів, а є лише балансоутримувачем доріг, і з 2016 року підприємство не одержувало коштів на експлуатаційне утримання доріг.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові докази, суддя приходить до таких висновків.
Згідно ст. 16 Закону України “Про автомобільні дороги” вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю. Відповідно до ст. 19 Закону України “Про автомобільні дороги” основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є: організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами. Згідно ст. 6 Закону України “Про дорожній рух” до компетенції міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрації у сфері дорожнього руху належить, зокрема, організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів.
Відтак, у відповідності до вказаних законодавчих положень саме орган місцевого самоврядування є власником, а за такого - і відповідальною особою за утримання, експлуатацію і ремонт вуличних автодоріг.
25 серпня 2016 року по контракту з керівником комунального підприємства Миколаївською міською радою ОСОБА_1 призначена на посаду керівника КП “ЕЛУ автодоріг”.
31 серпня 2017 року спільним наказом № 193 директора та головного інженера Підприємства відповідальним за стан магістральних доріг призначений в. о. прораба ОСОБА_4
Відповідно до п.2.8 посадової інструкції прораба КП “ЕЛУ автодоріг” від 25 квітня 2017 року забезпечувати безперебійний рух транспорту та пішоходів в районі, систематично перевіряти стан доріг, проїздів, площ, своєчасно приймати заходи по усуненню виявлених пошкоджень, перешкод (провалів, просадок, обвалів, оползнів, затоплень, обривів проводів, відсутність кришок люків, лівневок і т.п.) є одним з обов?язків прораба.
В той же час, як пояснила ОСОБА_1, та як вбачається з окремих фінансових документів, наданих її представником, подібні роботи очолюване нею підприємство може проводити виключно за наслідками тендерів стосовно конкретно визначених ділянок автодоріг (в м.Миколаєві для КП “ЕЛУ автодоріг”- це лице автодороги в Центральному та Заводському районі). При цьому, авансове фінансування робіт Миколаївською міською радою не здійснюється.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
На підставі ст.252 КУпАП суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З досліджених доказів вбачається, що ОСОБА_1 не є суб?єктом вказаного правопорушення, оскільки відповідні обов'язки покладені на іншу особу.
Крім того, оскільки КП “ЕЛУ автодоріг” не є розпорядником бюджетних коштів, а фінансується Миколаївською міською радою, то за відсутності відповідного фінансування вимога до підприємства щодо належного виконання обов?язків з утримання та ремонту автошляхів є вельми сумнівною.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відтак, провадження щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю в її діянні складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247 п.1, 283-285 КУпАП, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 щодо притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст.140 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Миколаївської області через місцевий суд, який прийняв постанову.
Суддя: О.І.Непша