Справа№464/1735/18
пр.№ 3/464/815/18
23.06.2018 м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м.Львова Мичка Б.Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
П а н ь к і в ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_2 27 березня 2018 року о 00 год. 19 хв. у м.Львові по вул.Кульпарківська, 222а керував транспортним засобом Honda Civic md DDH 682 з ознаками алкогольного сп?яніння: нестійка хода, нечітка вимова, запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на стан алкогольного сп?яніння відмовився у встановленому законом порядку у присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У суді особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому та пояснив, що цілком усвідомив протиправність вчиненого, зробив відповідні висновки і просить врахувати, що притягається до адміністративної відповідальності вперше, є членом громадської організації «Галицька правозахисна» та наявність у нього повної вищої освіти за спеціальністю «Правознавство» надає йому можливість працювати над реалізацією її мети, а саме наданню правової допомоги та захисту членів організації, сприяння розбудові правової демократичної держави, сприяння формуванню правової свідомості та культури членів Організації, сприяння розвитку правничої професії та правової культури і правосвідомості суб?єктів права, задоволення економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів громадян України. А відтак позбавлення права керування транспортним засобом призведе до неможливості виконання поставлених перед громадською організацією цілей, втрати довіри її членів.
Адвокат ОСОБА_3, який діє в інтересах ОСОБА_2, звернувся до суду з клопотанням, в якому з урахуванням вищевикладеного просить звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності та передати матеріали адміністративної справи на розгляд громадської організації «Галицька правозахисна»». Справу відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.130 КУаАП - закрити.
Факт вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 27.03.2018 серії БД № 140225, даними відеозапису нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) працівників патрульної поліції, письмовими поясненнями свідків та даними ними поясненнями у судових засіданнях, а також визнавальними поясненнями правопорушника ОСОБА_2, даними у суді, та іншими зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
Дії ОСОБА_2 правильно кваліфіковано за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп?яніння у встановленому законом порядку.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об?єктивне з?ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов?язані з?ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно з ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно із ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
22.06.2017 року до Сихівського районного суду м.Львова від громадської організації «Галицька правозахисна» надійшло клопотання про звільнення ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації. В обгрунтування клопотання покликається на те, що ОСОБА_2 щиро розкаявся у вчиненому, раніше не притягався до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, є членом громадської організації «Галицька правозахисна», бере активну участь з надання правової допомоги та захисту законних прав та інтересів мешканців Львівської області, а тому позбавлення його права керування призведе до неможливості виконувати цілі, поставлені перед ним громадською організацією.
У відповідності до ч.1 ст.21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Згідно з ст.284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового слідства чи дізнання, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності, позитивно харатеризується за місцем проживання та щиро розкаявся у вчиненому, відсутність тяжких наслідків від вчиненого, те, що вказаним правопорушенням не завдано шкоди суспільним і державним інтересам, а також зважаючи на те, що ОСОБА_2 є членом громадської організації «Галицька правозахисна», бере активну участь з надання правової допомоги та захисту законних прав та інтересів мешканців Львівської області та позбавлення його права керування призведе до неможливості виконувати цілі, поставлені перед ним громадською організацією, та з огляду на надходження до суду клопотання громадської організації про передачу їм матеріалів справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що ОСОБА_2 слід звільнити від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації «Галицька правозахисна», а провадження у справі закрити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 21, 283, 284 КУпАП, суд,-
ОСОБА_2 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передавши матеріали справи на розгляд громадської організації «Галицька правозахисна» (місцезнаходження: Львівська обл., місто Дрогобич, вул.Шевченка, 11/4) на підставі ст.21 КУпАП для застосування заходу громадського впливу.
Провадження у справі закрити.
Керівнику громадської організації «Галицька правозахисна» ОСОБА_4 про заходи громадського впливу, застосовані до ОСОБА_2, повідомити суд не пізніш як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Львівської області через місцевий суд. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред'являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Б.Р. Мичка