Кіровоградської області
вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
23 червня 2018 року Справа № 11/65
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М. розглянувши справу № 11/65 від 06.10.2010
за завою кредитора - приватного підприємства "Мерида" (далі - ПП "Мерида"), 25009, м. Кіровоград, вул. Курортна, 12,
до боржника - приватного підприємства "Автомир" (далі - ПП "Автомир"), 25006, м. Кіровоград, проспект Комуністичний, 1б,
про банкрутство
Постановою від 22.01.2015 господарський суд припинив процедуру санації боржника ПП "Автомир"; припинив повноваження керуючого санацією ПП "Автомир" директора боржника гр. ОСОБА_1 з 22.01.2015; припинив повноваження розпорядника майна ПП "Автомир" арбітражного керуючого ОСОБА_2 з 22.01.2015; визнав ПП "Автомир" банкрутом; відкрив ліквідаційну процедуру щодо ПП "Автомир"; призначив ліквідатором банкрута ПП "Автомир" арбітражного керуючого ОСОБА_2
Ухвалою від 07.10.2015 господарський суд усунув арбітражного керуючого ОСОБА_2 від виконання ним обов'язків ліквідатора банкрута ПП "Автомир", клопотання № б/н від 23.09.2015 комітету кредиторів задовольнив, призначив ліквідатором банкрута ПП "Автомир" арбітражного керуючого ОСОБА_3
До господарського суду 22.03.2018 надійшла заява № 23.1/1078 від 16.03.2018 кредитора - Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" з вимогами визнати останнього заставним кредитором у справі № 11/65 на загальну суму 2 019 780,00 грн, окремо внести до реєстру вимог кредиторів ПП "Автомир" вимоги даного кредитора, які забезпечені заставою Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк", які забезпечені на вказану суму та внести до реєстру вимог кредиторів витрати на оплату судового збору, понесені кредитором при поданні заяви до господарського суду з грошовими вимогами у справі № 11/65 на суму 3 524,00 в першу чергу.
Господарський суд ухвалою від 07.06.2018 розгляд заяви №23.1/1078 від 16.03.2018 кредитора - ПАТ "Дельта Банк" з грошовими вимогами до банкрута на суму 2 019 780,00 грн відклав до 06.07.2018 на 15:00 год.
До господарського суду 22.06.2018 надійшло клопотання № 08/9153 від 19.06.2018 кредитора - ПАТ "Всеукраїнський ОСОБА_4" з вимогою забезпечити участь представника ПАТ "ВіЕйБі Банк" у судовому засіданні 06.07.2018 о 15:00 та наступних засіданнях у справі № 11/65 в режимі відеоконференції. Визначити суд, що відповідатиме за проведення відеоконференції під час вищевказаного судового розгляду - Господарський суд міста Києва, що знаходиться за адресою: 01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В або Київський апеляційний господарський суд (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1) або Господарський суд Київської області (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри (Комінтерну) 16) або Київський апеляційний адміністративний суд (01010, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 30). Ухвалу направити рекомендованим листом з повідомленням за адресою: вул. Харківське шоссе, 49, м. Київ, 02096.
Неможливість прибуття в судове засідання представника кредитора обумовлена тим, що у зв'язку із процесом ліквідації Банку відбулося скорочення штату. Крім того, з метою виконання ПАТ "ВіЕйБі Банк" своїх зобов'язань перед вкладниками та ефективної роботи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб по ліквідації неплатоспроможного банку, оптимізовано витрати та зменшено фінансування витрат на відрядження.
Розглядаючи клопотання кредитора про участь в засіданні суду в режимі відеоконференції, яке відбудеться 06.07.2018 о 15:00 та всіх інших засідання у даній справі, господарський суд виходить з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 1, 7-9 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з'явився, а також перевіряє повноваження представників.
Згідно п. 17.6 Розділу ХІ Перехідні положення ГПК України, участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.
На підставі викладеного господарський суд вважає за необхідне частково задовольнити клопотання кредитора, оскільки вимога щодо забезпечення участі останнього в інших засіданнях у справі № 11/65 в режимі відеоконференції не може бути задоволеною. Позаяк, як зазначалося раніше, питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання, поданого не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання. Таким чином, нормами процесуального права не передбачено можливості прийняття універсальної ухвали з метою бронювання судом, для окремого учасника провадження у справі про банкрута за його вказівкою, дати, часу та місця проведення всіх інших (наступних) судових засідань у справі в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 3, 12, 42, 197, 234-235, п. 17.6 Розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Клопотання № 08/9153 від 19.06.2018 кредитора - ПАТ "Всеукраїнський ОСОБА_4" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції задовольнити частково.
2. Доручити Київському апеляційному господарському суду:
- забезпечити проведення судового засідання у справі № 11/65 про банкрутство ПП "Автомир" 06.07.2018 о 15:00 за участю повноважного представника кредитора - ПАТ "Всеукраїнський ОСОБА_4" в режимі відеоконференції у приміщенні Київського апеляційного господарського суду;
- перевірити повноваження представника кредитора - ПАТ "Всеукраїнський ОСОБА_4", який братиме участь у засіданні Господарського суду Кіровоградської області 06.07.2018 о 15:00 у справі № 11/65 в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.
Примірники ухвали направити ПАТ "Всеукраїнський ОСОБА_4" (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська 27-т, 02096, м. Київ, вул. Харківське шосе, 49 та вул. Прорізна, 8, м. Київ, 01001) та Київському апеляційному господарському суду (поштова адреса: 04116 м. Київ вул. Шолуденка 1 та електронна адреса: inbox@kia.arbitr.gov.ua).
Суддя Н.М. Коваленко
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.