Рішення від 21.06.2018 по справі 908/800/18

номер провадження справи 17/40/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.06.2018 Справа № 908/800/18

м. Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі головуючого судді Корсун В.Л.

при секретарі судового засідання - Юсубовій Д.В.

розглянувши матеріали справи № 908/800/18:

за позовною заявою: публічного акціонерного товариства “Українська залізниця” (03680, м. Київ, вул. Тверська, буд. 5) в особі регіональної філії “Донецька залізниця” публічного акціонерного товариства “Українська залізниця”, 84404, Донецька область, м. Лиман, вул. Привокзальна, 22

до відповідача: приватного акціонерного товариства “Янцівський гранітний кар'єр”, 70050, Запорізька область, Вільнянський район, смт Кам'яне, вул. Зелена, буд. 30

про стягнення 21 615,00 грн.

За участю представників сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: ОСОБА_1, довіреність від 11.01.18 № б/н

СУТЬ СПОРУ:

02.05.18 до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява за вих. від 26.04.18 № 2022/343 публічного акціонерного товариства “Українська залізниця” в особі регіональної філії “Донецька залізниця” публічного акціонерного товариства “Українська залізниця” (далі ПАТ “Українська залізниця” в особі РФ “Донецька залізниця” ПАТ “Українська залізниця”) до приватного акціонерного товариства “Янцівський гранітний кар'єр” (надалі ПрАТ “Янцівський гранітний кар'єр”) про стягнення 21 615,00 грн. штрафу за невірно зазначену масу вантажу у перевізному документі.

02.05.18 автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу передано на розгляд судді Корсуну В.Л.

Ухвалою від 05.05.18 суддею Корсун В.Л. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у господарській справі № 908/800/18, якій присвоєно номер провадження 17/40/18. Визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження. Судове засідання призначено на 29.05.18.

16.05.18 до суду надійшло клопотання ПАТ “Янцівський гранітний кар'єр” від 15.05.18, яке обґрунтовано тим, що відповідно до ухвали господарського суду Запорізької області про відкриття провадження у цій справі від 05.05.18 її (справи) розгляд буде проводитись за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Відповідач зазначив, що існує необхідність у розгляді справи в загальному позовному провадженні, оскільки дана справа потребує детального розгляду спору по суті та з'ясування всіх обставин справи. Крім того, заявник зазначив, що останньому необхідно більше часу для зібрання доказів та підготовки нормативно-правової бази, адже зазначені підстави виникли з підприємством відповідача вперше. Представник ПАТ “Янцівський гранітний кар'єр” звернув увагу суду на той факт, що сума 21 615,00 грн. для відповідача на даний час є суттєвою, оскільки одночасно з даним позовом до господарського суду був поданий ще один позов про стягнення грошових коштів, який призначений першим та який буде преюдиційним у вирішенні подібних справ. Враховуючи вище викладене, представник відповідача просить суд розгляди справи № 908/800/18 в порядку загального позовного провадження для всебічного, повного з'ясування обставин справи та правильного врегулювання спору. Однак, як свідчить текст наведеного вище клопотання, останнє надане до суду без підпису заявника (представника ПАТ “Янцівський гранітний кар'єр” ОСОБА_2В.).

17.05.18 до суду надійшло клопотання від 15.05.18 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження за підписом представника ПАТ “Янцівський гранітний кар'єр” ОСОБА_2, яке є аналогічним за змістом клопотанню ПАТ “Янцівський гранітний кар'єр” від 15.05.18, яке надійшло до суду 16.05.18.

Розглядаючи вказане клопотання судом прийнято до уваги наступне.

Господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими ГПК України у порядку наказного провадження та позовного провадження: загального або спрощеного (ч. 1 ст. 12 ГПК України).

При цьому, ч. 3 ст. 12 ГПК України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Частиною 1 ст. 247 ГПК України унормовано, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Відповідно до ч. 5 ст. 12 ГПК України, малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в т. ч. чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Як вбачається зі змісту позовної заяви ПАТ “Українська залізниця” в особі РФ “Донецька залізниця” ПАТ “ Українська залізниця”, предметом позовних вимог є стягнення з відповідача - ПрАТ “Янцівський гранітний кар'єр” 21 615,00 грн. штрафу у вигляді п'ятикратної плати за всю відстань перевезення. Тобто, ціна позову у даній справі не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.18 Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”.

У зв'язку з викладеним, суд констатує, що в розумінні п. 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України справа № 908/800/18 є малозначною та підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ст. 250 ГПК України, питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

З огляду на наведене, приймаючи до уваги положення ч.1 ст. 250 ГПК України, ухвалою господарського суду Запорізької області від 05.05.18 судом було призначено розгляд справи за позовом ПАТ “Українська залізниця” в особі РФ “Донецька залізниця” ПАТ “Українська залізниця” до ПрАТ “Янцівський гранітний кар'єр” про стягнення 21 615,00 грн. штрафу за невірно зазначену масу вантажу у перевізному документі у порядку спрощеного позовного провадження.

У зв'язку з викладеним, ухвалою від 22.05.18 судом залишено без задоволення клопотання ПАТ “Янцівський гранітний кар'єр” від 15.05.18 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

В судових засіданнях 29.05.18, 05.06.18 та 19.06.18 оголошувались перерви відповідно до 05.06.18, 19.06.18 та до 21.06.18.

Судові засідання здійснювались із застосуванням технічних засобів фіксації (не в режимі відеоконференції) судового процесу за допомогою ПАК “Оберіг”.

У засіданні суду 21.06.18, на підставі ст. 240 ГПК України, судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Представника відповідача повідомлено про дату виготовлення рішення у повному обсязі.

Позивач, в особі уповноваженого представника, в судових засіданнях заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві за вих. від 26.04.18 № 2022/343, у письмових поясненнях за вих. від 01.06.18 № 2022/419, у відповіді на відзив за вих. від 08.06.18 № 2022/446 та у додаткових поясненнях за вих. від 20.06.18 № 2022/518. Просять суд стягнути з відповідача на свою користь 21 615,00 грн. штрафу за невірно зазначену масу вантажу у перевізному документі.

20.06.18 на електронну пошту господарського суду надійшло клопотання за вих. від 20.06.18 № 2022/519, в якому представник позивача просить суд розглянути справу № 908/800/18, призначену на 21.06.18 без участі уповноваженого представника позивача.

Відповідач, в особі уповноваженого представника, в судових засіданнях проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву без номеру та без дати. Просив суд відмовити в задоволені позовних вимог.

В судовому засіданні 21.06.18 представник відповідача в усній формі просив суд застосувати ст. 233 ГК України та зменшити розмір штрафу у відповідності до вказаної статті Господарського кодексу України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до преамбули Закону України “Про залізничний транспорт” від 04.07.96 № 273/96-ВР (далі Закон № 273/96-ВР), цей Закон визначає основні правові, економічні та організаційні засади діяльності залізничного транспорту загального користування, його роль в економіці і соціальній сфері України, регламентує його відносини з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, іншими видами транспорту, пасажирами, відправниками та одержувачами вантажів, багажу, вантажобагажу і пошти з урахуванням специфіки функціонування цього виду транспорту

як єдиного виробничо-технологічного комплексу.

Згідно із ч. 1 ст. 3 Закону України “Про залізничний транспорт”, законодавство про залізничний транспорт загального користування складається із Закону України “Про транспорт”, "Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування", цього Закону, Статуту залізниць України, який затверджується Кабінетом Міністрів України, та інших актів законодавства України.

Статтею 2 Статуту залізниць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.98 № 457 (надалі Статут) визначено, що Статут залізниць України визначає обов'язки, права і відповідальність залізниць, а також підприємств, організацій, установ і громадян, які користуються залізничним транспортом. Статутом регламентуються порядок укладання договорів, організація та основні умови перевезення вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу і пошти, основні положення експлуатації залізничних під'їзних колій, а також взаємовідносини залізниць з іншими видами транспорту.

У відповідності до ст. 3 Статуту, дія Статуту поширюється на перевезення залізничним транспортом вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу і пошти, у тому числі на перевезення вантажів, навантаження і розвантаження яких відбувається на залізничних під'їзних коліях незалежно від форм власності, які не належать до залізничного транспорту загального користування (далі - залізничні під'їзні колії). Перевезення вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу і пошти залізницями, що будуються, до здавання їх у постійну експлуатацію здійснюється згідно з порядком, який визначають власник або орган управління будівництва та відповідна залізниця за погодженням з Держнаглядохоронпраці.

Згідно із ст. 5 Статуту, на підставі цього статуту Мінтранс затверджує, зокрема, Правила перевезення вантажів (далі Правила).

Пунктом 1.1. Правил визначено, що на кожне відправлення вантажу, порожніх власних, орендованих вагонів та контейнерів відправник надає станції відправлення перевізний документ (накладну) за формою, наведеною у додатку 1 до цих Правил. У разі пред'явлення до перевезення вантажу груповою відправкою або маршрутом відправник додає до накладної відомість вагонів (додаток 2 до цих Правил) або відомість вагонів і контейнерів, що перевозяться маршрутом (групою) за накладною (додаток 4 до Правил перевезення вантажів в універсальних контейнерах, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 20.08.2001 № 542 , зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 10.09.2001 за № 798/5989). Накладна згідно з цими Правилами може оформлятися і надаватися в електронному вигляді (із накладенням електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП)). Порядок здійснення електронного документообігу під час перевезення вантажів залізничним транспортом у внутрішньому сполученні регламентується додатком до договору про організацію перевезень вантажів і проведення розрахунків за перевезення та надані залізницею послуги…

Відповідно до ст. 6 Статуту, накладна - основний перевізний документ встановленої форми, оформлений відповідно до цього Статуту та Правил і наданий залізниці відправником разом з вантажем. Накладна є обов'язковою двосторонньою письмовою формою угоди на перевезення вантажу, яка укладається між відправником та залізницею на користь третьої сторони - одержувача. Накладна одночасно є договором на заставу вантажу для забезпечення гарантії внесення належної провізної плати та інших платежів за перевезення. Накладна супроводжує вантаж на всьому шляху перевезення до станції призначення.

У відповідності до п. 1.2. Правил, накладна є обов'язковою двосторонньою письмовою формою угоди на перевезення вантажу, яка укладається між відправником та залізницею на користь третьої сторони - одержувача. Накладна одночасно є договором застави вантажу для забезпечення гарантії внесення належної провізної плати та інших платежів за перевезення. Накладна супроводжує вантаж на всьому шляху перевезення до станції призначення, де видається одержувачу разом з вантажем. Для підтвердження приймання вантажу до перевезення один примірник накладної в паперовому вигляді з присвоєним їй номером і датою приймання вантажу надається відправнику. Порядок підтвердження приймання вантажу до перевезення за електронною накладною (із накладенням ЕЦП) визначається договором між вантажовласником і залізницею. Накладна заповнюється відправником із застосуванням автоматизованих систем залізничного транспорту України або програмних засобів, здатних забезпечити роботу з електронними перевізними документами згідно з установленим форматом, та у разі її оформлення в паперовому вигляді роздруковується на бланку, виготовленому на білому папері формату А4 у трьох примірниках, один із яких після оформлення приймання вантажу до перевезення станцією відправлення видається відправникові вантажу та є квитанцією для приймання вантажу до перевезення, другий і третій передаються з вантажем на станцію призначення. Технічні характеристики паперу, призначеного для оформлення накладної, повинні забезпечувати придатність для роздруківки на принтері, а також якісне проставлення відміток залізниці на всьому шляху перевезення. Накладна у паперовому вигляді є відображенням її електронної копії, яка обов'язково надається на станцію відправлення одночасно з накладною у паперовому вигляді. Накладна в електронному вигляді (далі - електронна накладна) складається у формі електронної реєстрації даних, які можуть бути трансформовані у письмовий запис. Засоби, що використовуються для реєстрації та обробки даних, повинні відповідати вимогам законодавства… Заповнення накладної здійснюється відправником, залізницею, одержувачем згідно з поясненнями, наведеними у додатку 3 до цих Правил…

За абз. 1, 3 та 5 ст. 23 Статуту, відправники повинні надати станції навантаження на кожне відправлення вантажу заповнену накладну (комплект перевізних документів). Дата приймання і видачі вантажу засвідчується на накладній календарним штемпелем станції. В разі проведення митного контролю дата видачі вантажу ставиться після закінчення митних операцій. Форма накладної і порядок її заповнення, а також форма квитанції затверджуються Мінтрансом.

Пунктом 1.3. Правил передбачено, що усі відомості, передбачені формою бланка перевізного документа, повинні бути внесені відправником у відповідні графи. Виправлення не допускаються; у разі необхідності зміни відомостей, унесених до перевізного документа, відправник зобов'язаний заповнити новий перевізний документ. Зміни, які вносяться до перевізного документа залізницею, засвідчуються посадовою особою залізниці із зазначенням дати та найменування станції, на якій внесено зміни.

Згідно із п. 2.1. Правил, відправник заповнює відповідні графи накладної згідно з додатком 3 до цих Правил.

Відповідно до ст. 37 Статуту залізниць України, під час здавання вантажів для перевезення відправником має бути зазначена у накладній їх маса. Тарні і штучні вантажі перевозяться із зазначенням у накладній маси і кількості вантажних місць. Маса цих вантажів визначається до здавання їх для перевезення і зазначається на вантажних місцях. Вантажі, що перевозяться насипом і наливом, а також інші вантажі, зважування яких на вантажних вагах неможливе, зважуються на вагонних вагах. Перелік вантажів, що можуть перевозитися насипом і наливом, установлюється Правилами. Загальна маса вантажу визначається шляхом зважування на вагах або підрахуванням маси на вантажних місцях за трафаретом чи стандартом. Маса окремих вантажів може визначатися розрахунковим методом, за обміром або умовно (нафтопродукти в цистернах, тварини, лісоматеріали тощо). Маса вантажів визначається відправником. Спосіб визначення маси зазначається у накладній.

Пунктом 5 Правил приймання вантажів до перевезення (затв. наказом Міністерства транспорту України від 21.11.11 № 644 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 24.11.00 за № 861/5082) зазначено, що загальна маса вантажу визначається відправником зважуванням або розрахунковим способом…

Маса вантажів, які перевозяться навалом, насипом, наливом, визначається зважуванням на вагонних вагах. Допускається використання інших типів ваг, крім вагонних, за умови їх відповідності вимогам законодавства про метрологію (п. 7 Правил приймання вантажів до перевезення).

У пункті 28 Правил приймання вантажів до перевезення зазначено, що … вантажі, завантажені відправниками у вагони відкритого типу (платформи, напіввагони тощо), приймаються залізницею до перевезення шляхом візуального огляду вагона, вантажу, його маркування (у т.ч. захисного) та кріплення у вагоні без перевірки маси та кількості вантажу.

Як вбачається з матеріалів справи, 03.11.17 за залізничною накладною № 45435120 зі станції відправлення Янцеве Придніпровської залізниці на станцію призначення Покровськ Донецької залізниці було відправлено вагон № 68403260 з вантажем - щебінь гранітний, маса вантажу - 68 200 кг., тара - 21500 кг.

Відповідно до додатку № 3 до Правил оформлення перевізних документів, відомості про масу вантажу, які визначається відправником, заносяться у графу 24 накладної, відомості про масу вантажу, які визначається залізницею, заносяться до графи 25 накладної. Як вбачається з накладної № 45435120, відомості про масу вантажу у вагоні № 68403260 було зазначено саме вантажовідправником - ПрАТ “Янцівський гранітний кар'єр” (графа 24 накладної), графа 25 є незаповненою.

07.11.17 на станції Покровськ Донецької залізниці було проведено перевірку маси вантажу, під час якої було виявлено, що маса вантажу у вагоні № 68403260 не відповідає масі вказаній відправником у накладній № 45435120. За даною обставиною було складено акт загальної форми № 1621 від 07.11.17.

Згідно із актом загальної форми № 1621 від 07.11.17, було проведено контрольну перевірку, за наслідками якої було складено комерційний Акт № 482004/389 від 07.11.17.

Як свідчить зміст вказаного акту, під час контрольного зважування вагона № 68403260 відправленого за накладною № 45435120: в документі зазначено - брутто відсутнє, тара 21500 кг., маса нетто 68200 кг. При подаванні вагону на 150-тонні статистичні ваги станції (повірені 24.07.17) виявлено: фактична маса брутто вагона склала 87750 кг., тара вагона з ПД 21500 кг., маса вантажу нетто 66250, що менше документа на 1950 кг. Поверхня вантажу нижче бортів на 70 см., розрівняно. Двері люка закриті, течі вантажу немає. Вагон прибув у технічному стані справний.

Статтею 24 Статуту встановлено, що вантажовідправники несуть відповідальність за всі наслідки неправильності, неточності або неповноти відомостей, зазначених ним у накладній. Залізниця має право перевіряти правильність цих відомостей, а також періодично перевіряти кількість та масу вантажу, що зазначаються у накладній…

В накладній № 45435120 також зазначено, що вантажовідправник несе відповідальність за всі наслідки неправильності, неточності або неповноти відомостей, вказаних ним у накладній, відповідно до ст.ст. 24, 122 Статуту залізниць України.

Відповідно до п. 5.5. Правил оформлення перевізних документів, якщо під час перевезення вантажу або на станції його призначення буде виявлено неправильне зазначення у накладній маси, кількості місць вантажу, його назви, коду та адреси одержувача з відправника, порта стягується штраф у розмірі згідно зі статтею 118 Статуту залізниць України. При цьому, відправник несе перед залізницею відповідальність за наслідки, які виникли. Цей факт засвідчується актом загальної форми, якщо за цим фактом не складався комерційний акт.

Аналогічний припис містить ст. 122 Статуту залізниць України.

Стаття 118 Статуту визначає, що за пред'явлення вантажу, який заборонено до перевезень або який потребує під час перевезення особливих заходів безпеки, та з неправильним зазначенням його найменування або властивостей з відправника, крім заподіяних залізниці збитків і витрат, стягується штраф у розмірі п'ятикратної провізної плати за всю відстань перевезення…

Із змісту накладної № 45435120 (п. 34) вбачається, що провізна плата вагону № 68403260 становить 4 323,00 грн.

Згідно розрахунку позивача, штраф за невірно зазначену масу вантажу у накладній № 45435120 складає 21 615,00 грн. (4 323,00 * 5 = 21 615,00 грн.).

Таким чином, розрахунок штрафу позивачем здійснено вірно, а вимоги про його стягнення, на підставі зазначеного вище, є законними і обґрунтованими та як наслідок такими, що підлягають задоволенню.

Крім того, суд зазначає, що в судовому засіданні 21.06.18 представник відповідача в усній формі просила суд застосувати ст. 233 ГК України та зменшити розмір штрафу у відповідності до вказаної статті Господарського кодексу України.

Відповідно до ч. 3 ст. 551 ЦК України, розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.

Стаття 233 ГК України встановлює, що у разі якщо порушення зобов'язання не завдало збитків іншим учасникам господарських відносин, суд може з урахуванням інтересів боржника зменшити розмір належних до сплати штрафних санкцій.

Розглянувши усне клопотання представника відповідача щодо застосування ст. 233 ГК України та зменшення розміру штрафу, суд відмовляє в задоволені такого клопотання в зв'язку з тим, що представник відповідача не надав суду жодної наявної обставини, яка б мала істотне значення щодо задоволення такого клопотання.

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що в акті загальної форми АРМ ПКО № 37620 (форми ГУ-23), який надано позивачем до матеріалів позовної заяви, вбачається, що по прибуттю потяга № 3372 (до якого було прикріплено вагон № 68403260), виявлено не співпадіння маси вантажу, а саме менше на 900 кг. ніж в накладній № 45435120, поверхня вантажу нижче бортів на 70 см., розрівняно. Двері люка закриті, течі вантажу немає. Вагон поданий для контрольного зважування на статистичних вагах станції. Повідомлений ВОХР Муравський в 09-30. Комерційну несправність виявлено 07.11.17 о 09:00. Комерційну несправність не усунуто - вагон відчеплено для перевірки.

Представник відповідача в судових засіданнях наголошувала на неточностях щодо маси вантажу якої не вистачає відповідно до накладної № 45435120. Так, представником відповідача вказувалось, що в акті загальної форми АРМ ПКО № 37620 (форми ГУ-23) вказано, що виявлено неспівпадіння маси вантажу, а саме менше на 900 кг. ніж зазначено в накладній № 45435120. А в акті загальної форми № 1621 від 07.11.17 та в комерційному акті № 482004/389 від 07.11.17 зазначено, що виявлено неспівпадіння маси вантажу, а саме менше на 1 950 кг, ніж зазначено в накладній № 45435120. Тому, на думку представника відповідача, сума штрафу повинна бути значно меншою, тому що саме в акті загальної форми АРМ ПКО № 37620 (форми ГУ-23) вказана неточність маси 900 кг.

Суд відхиляє вказані доводи представника відповідача, оскільки статтями 118, 122 Статуту передбачено штраф у розмірі п'ятикратної провізної плати за неправильне зазначення маси вантажу. Тобто, штраф стягується за зазначення будь-якої неправильної маси вантажу будь то 900 кг чи 1 950 кг.

Таким чином суд не приймає до уваги твердження представника відповідача щодо неточностів зазначення маси вантажу в акті загальної форми АРМ ПКО № 37620, акті загальної форми № 1621 від 07.11.17 та в комерційному акті № 482004/389 від 07.11.17.

Відповідно до ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається на відповідача повністю.

Керуючись ст. ст. 11, 13, 14, 15, 24, 129, 202, 236, 237, 238, 240, 241, ст. ст. 247-252 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного акціонерного товариства “Янцівський гранітний кар'єр” (70050, Запорізька область, Вільнянський район, смт Кам'яне, вул. Зелена, буд. 30, код ЄДРПОУ 05467607) на користь публічного акціонерного товариства “Українська залізниця” в особі регіональної філії “Донецька залізниця” публічного акціонерного товариства “Українська залізниця” (84404, Донецька область, м. Лиман, вул. Привокзальна, 22, код ЄДРПОУ 40150216) - 21 615 (двадцять одну тисячу шістсот п'ятнадцять) грн. 00 коп. штрафу за невірно зазначену масу вантажу у перевізному документі та 1 762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Відповідно до ч.ч. 1. 2 ст. 241 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено у апеляційному порядку відповідно до вимог ст.ст. 253-285 ГПК України та п.п. 17.5. п. 1 Розділ ХІ «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» ГПК України.

Повний текст рішення складено 23.06.18

Суддя В.Л. Корсун