ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
08 червня 2018 року м. Київ № 826/8336/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами
ОСОБА_1 (адреса:03164, АДРЕСА_1
доУправління патрульної поліції міста Києва (юридична адреса: 01151, м. Київ, вул.Н.Ополчення, 9,)
провизнання протиправною постанови,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Управління патрульної поліції міста Києва (далі - відповідач) у якому просить суд:
- поновити строк оскарження Постанови в справі про адміністративне правопорушення від 09 жовтня 2017 р. Серії АР № 527783 Інспектором роти №5 батальйону №2 полку №1 УПП у м. Києві старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2, якою незаконно притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене п. 2.9д ПДР України (Водієві забороняється: під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв'язку, тримаючи їх у руці), та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 (чотириста двадцять п'ять) грн. за порушення ч. 2 ст. 122 КУпАП;
- постанову в справі про адміністративне правопорушення від 09 жовтня 2017 р. Серії АР № 527783 про накладення на мене ОСОБА_1 адміністративного стягнення по ст. 122 ч. 2 КУпАП в розмірі 425 (чотириста двадцять п'ять) гривень. визнати незаконною та скасувати;
- провадження по адміністративній справі - закрити, відповідно до и 1 ст. 247 КУпАП в зв'язку з відсутністю в моїх діях складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до приписів ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Ознайомившись із матеріалами адміністративного позову, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови позивачу у відкритті провадження у справі, з огляду на наступне.
Згідно зі ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, посадових та службових осіб.
Частиною 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Аналіз зазначеної норми міжнародного права свідчить, що обов'язково суд повинен бути встановлений законом, тобто кожен має право на розгляд справи компетентним судом, компетентність якого встановлюється тільки законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Як вбачається з матеріалів справи, підставою для звернення позивача із позовом стала постанова від 09 жовтня 2017 р. Серії АР № 527783 про накладення адміністративного стягнення справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Таким чином, провадження у справах про адміністративні правопорушення, за які передбачена адміністративна відповідальність, розгляд справ про адміністративне правопорушення, накладення адміністративних стягнень, оскарження постанов суду (судді) у справі про адміністративне правопорушення здійснюється у порядку, визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення і не належить до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що викладені позивачем вимоги не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
При цьому, суд вважає за необхідне роз'яснити ОСОБА_1 що зазначений спір відноситься до юрисдикції районного суду в порядку розгляду справ про притягнення до адміністративної відповідальності.
На підставі вищенаведеного, пункту 1 частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Відмовити ОСОБА_1 (адреса:03164, АДРЕСА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі та позовні матеріали надіслати особі, яка її подала.
3. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження не допускається.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку, передбаченому ст. 293-295 цього Кодексу.
Суддя І.А. Качур