Ухвала від 22.06.2018 по справі 607/8638/18

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 607/8638/18

22 червня 2018 рокум. Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мартиць О.І., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Смиковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

15 травня 2018 року до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області поступив адміністративний позов ОСОБА_1 до Смиковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про скасування рішення, в якому позивач просить:

- скасувати рішення виконавчого комітету Смиковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області за №30 від 30.05.2012 і залишити нумерацію будинку №1 по вулиці Сагайдачного в с. Смиківці Тернопільського району Тернопільської області;

- притягнути до відповідальності секретаря Смиковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області ОСОБА_2 за службову недбалість та неналежне виконання своїх службових обов'язків.

Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 16 травня 2018 року адміністративну справу №607/8638/18 передано на розгляд Тернопільському окружному адміністративному суду за підсудністю.

Дана адміністративна справа надійшла до Тернопільського окружного адміністративного суду 21 червня 2018 року та згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями передана для розгляду судді Мартиць О.І.

У відповідності до вимог пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

За приписами пункту 4 частини п'ятої статті 161 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 4 КАС України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Так, згідно з частиною першою статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Частиною другою статті 5 КАС України передбачено, що захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З аналізу наведених положень процесуального закону слідує, що позовні вимоги позивача повинні бути сформульовані чітко та зрозуміло, що дало б змогу забезпечити ефективний захист прав, свобод, інтересів позивача у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єкта владних повноважень.

Позовна заява містить позовні вимоги до Смиковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області та до секретаря Смиковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області ОСОБА_2, однак остання не вказана у якості відповідача.

При цьому, слід зауважити позивачу, що позовні вимоги до Смиковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області та до секретаря Смиковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області ОСОБА_2 належить розглядати в порядку різного судочинства, що суперечить вимогам частини шостої статті 21 КАС України, згідно з якою не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Всупереч вимогам пункту 11 частини п'ятої статті 160 КАС України, позивачем не подано до суду власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У відповідності до частини третьої статті 161 КАС України, до позовної додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Однак позивачем за подання адміністративного позову до суду не було сплачено судовий збір у передбаченому законом розмірі та не подано документів, що підтверджують його сплату.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI із змінами та доповненнями (надалі - Закон № 3674-VI).

Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 року № 2246-VIII визначено з 01 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762 гривні.

Таким чином, ставка судового збору за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру становить 704,80 грн. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Так, позовна заява не відповідає вимогам шостої статті 161 КАС України, відповідно до змісту якої, в разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Згідно з нормами частин першої та другої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач просить скасувати рішення виконавчого комітету Смиковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області від 30 травня 2012 року №38 "Про встановлення нумерації житлових будинків по вул. Сагайдачного згідно послідовності розміщення земельних ділянок".

Суд звертає увагу, що в даному випадку, позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, однак не подано заяви про поновлення цього строку та не надано доказів поважності причин його пропуску.

Відповідно до статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (пункт 2 частини другої статті 169 КАС України).

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви. Недоліки позовної заяви необхідно усунути у такий спосіб: - надати суду уточнену позовну заяву, в якій привести зміст позовних вимог у відповідність до частини шостої статті 21 КАС України, пункту 4 частини п'ятої статті 160 КАС України та відповідача по справі; - сплатити судовий збір у розмірі 704,80 грн. за кожну позовну вимогу та подати до суду докази такої сплати, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору, відповідно до закону; - надати власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; - подати до суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.

За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами:

отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі,

код отримувача 37977726,

банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області,

код банку отримувача 838012,

рахунок отримувача 31216206784002,

код класифікації доходів бюджету 22030101.

Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Прийняти до провадження адміністративну справу №607/8638/18 за позовом ОСОБА_1 до Смиковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про скасування рішення.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Смиковецької сільської ради про скасування рішення залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 06 липня 2018 року.

У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Мартиць О.І.

копія вірна:

Суддя Мартиць О.І.