Провадження № 3/235/1017/18
Єдиний унікальний № 235/3422/18
Іменем України
23 червня 2018 року суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., за участю секретаря Колосової О.П., правопорушника ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Покровського ВП ГУ НП України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, що не працює та не навчається, що зареєстрована та мешкає за адресою: вул.Леонтовича, буд.103 в м.Покровську Донецької області, за ч.1 ст.178 КУпАП -
13.06.2018 року до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП ОСОБА_1.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 213198 від 11.06.2018 року вбачається, що 09.06.2018 року о 21.20год. ОСОБА_1, перебуваючи в громадському місці на майданчику в «Парку культури і відпочинку Динасового заводу, що розташований по вул.С.Бовкуна в м.Покровську Донецької області, розпивала слабоалкогольний напій «Рево» з вмістом спирту 8,5% у віці 17 років.
ОСОБА_1 ознайомлена з протоколом, в судовому засіданні визнала, що вчинила зазначене в протоколі правопорушення..
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що ОСОБА_1. вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.178 ч.1 КпАП України.
Відповідно до ст.178 ч.1 КУпАП розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: 1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Враховуючи те, що на момент вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 не досягла повноліття, то стосовно неї слід застосувати ст.24-1 КпАП України, а саме, такий захід впливу, як передача неповнолітньої під нагляд батькам.
Керуючись ст.ст. 24-1, 175-1 ч.2, 283, 284 КпАП України, суддя-
Застосувати до ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, захід впливу - передачу неповнолітньої під нагляд батьку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3..
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерплим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя