Ухвала від 21.06.2018 по справі 809/159/18

УХВАЛА

21 червня 2018 року

Київ

справа №809/159/18

адміністративне провадження №К/9901/53633/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Бевзенка В.М.,

суддів - Данилевич Н.А., Шарапи В.М.,

перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_2

на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.03.2018

та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.05.2018

у справі № 809/159/18

за позовом ОСОБА_2

до Генеральної прокуратури України

про зобов'язання вчинити певні дії,

установив:

Зазначена касаційна скарга надійшла до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до статті 327 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.03.2018 у справі № 809/159/18 у задоволені позову відмовлено.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.05.2018 апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.03.2018 у справі № 809/159/18 залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк з дня вручення копії ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.

Враховуючи те, що суд апеляційної інстанції ухвалою від 25.05.2018 апеляційну скаргу залишив без руху, тому рішення суду першої інстанції судом апеляційної інстанції не переглядалось.

Крім того, частиною третьою статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у касаційному порядку можуть бути оскаржені ухвали суду апеляційної інстанції про відмову у відкритті або закриття апеляційного провадження, про повернення апеляційної скарги, про зупинення провадження, щодо забезпечення позову та заміни заходу забезпечення позову, про відмову ухвалити додаткове рішення, про роз'яснення рішення чи відмову у роз'ясненні рішення, про внесення або відмову у внесенні виправлень у рішення, про повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, про відмову у відкритті провадження за нововиявленими або виключними обставинами, про заміну сторони у справі, про накладення штрафу в порядку процесуального примусу, окремі ухвали.

За таких обставин, ухвала суду апеляційної інстанції про залишення апеляційної скарги без руху у касаційному порядку не може бути оскаржена.

Пунктом 1 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Оскільки касаційну скаргу ОСОБА_2 подано на судові рішення, що не підлягають касаційному оскарженню, у відкритті касаційного провадження слід відмовити.

Керуючись статтями 248, 333 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.03.2018 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.05.2018 у справі № 809/159/18.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й не оскаржується.

Суддя-доповідач В.М. Бевзенко

Судді Н.А. Данилевич

В.М. Шарапа