Справа №: 653/1386/18
Провадження № 3/653/824/18
іменем України
19 червня 2018 року м. Генічеськ
Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Шарко Н.А., розглянувши матеріали адміністративного протоколу, який надійшов від відділу Рибохоронного патруля №2 Азовського басейного управління Державного агентства рибного господарства, складеного відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер не відомий, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, за вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП,
встановив:
на адресу Генічеського районного суду Херсонської області надійшов адміністративний протокол від відділу Рибохоронного патруля №2 Азовського басейного управління Державного агентства рибного господарства, складеного відносно ОСОБА_1, за ч.4 ст. 85 КУпАП.
Зі змісту проколу №016091/255 від 19 квітня 2018р. вбачається, що 19 квітня 2018 року о 06 годині 00 хвилин, ОСОБА_1 знаходячись на озері Сиваш,у районі с. Червоне, Генічеського району, Херсонської області, здійснював незаконний лов риби забороненими для любительського рибальства знаряддям лову, ятерем, не маючи спеціального дозволу на промисел, при цьому виловив рибу бички 350 особин, завдавши шкоди рибним ресурсам України на суму 11900,00 грн., чим порушив ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», ст. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.4 ст. 85 КУпАП.
Дослідивши матеріали вищевказаної справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить висновку, що матеріали необхідно передати органу досудового розслідування, з наступних підстав.
Згідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом та інше.
Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інше.
За змістом ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Частина 4 ст. 85 КУпАП, встановлює адміністративну відповідальність за грубе порушення правил рибальства, зокрема, за вилов водних живих ресурсів забороненими знаряддями лову у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову.
Між тим, обов'язковим елементом об'єктивної сторони даного правопорушення, що відмежовує вказане діяння від кримінально-караного за ст. 249 КК України, є розмір заподіяної шкоди.
Частина 1 ст. 249 КК України встановлює кримінальну відповідальність за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 10 грудня 2004 року №17 «Про судову практику у справах про злочини та інші правопорушення проти довкілля», на істотний розмір заподіяної шкоди, можуть вказувати, зокрема, такі дані: знищення нерестовищ риби; вилов риби в період нересту, нечисленних її видів або тих, у відтворенні яких є труднощі; добування великої кількості риби, водних тварин чи рослин або риби чи тварин, вилов яких заборонено; тощо.
Як вбачається із матеріалів справи про адміністративне правопорушення, загальний розмір завданих державі збитків становить 11900 грн.
При цьому, у судовому засіданні встановлено, що у провадженні СВ Генічеського ВП ГУ НП у Херсонській області (слідчий Ярош Ю.Ю.) перебуває кримінальне провадження №12018230140000533, за фактом порушення правил рибного промислу гр. ОСОБА_1, що сталось 19 квітня 2018р.
Згідно ст. 253 КУпАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
Враховуючи зазначені обставини, матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст. 85 КУпАП, необхідно направити начальнику Генічеського ВП ГУ НП у Херсонській області, для проведення перевірки на предмет наявності у діях ОСОБА_1 складу кримінального правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.256, 268, 278, 283 КУпАП, суддя
постановив:
матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за ч.4 ст. 85 КУпАП - направити начальнику Генічеського ВП ГУ НП у Херсонській області, для проведення перевірки на предмет наявності у діях ОСОБА_1 складу кримінального правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_2