Ухвала від 22.06.2018 по справі 823/2091/18

Справа № 823/2091/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2018 року смт. Чорнобай

Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши позовну заяву ГУ Пенсійного фонду України в Черкаській області до управління ДВС Головного територіального управління юстиції в Черкаській області, відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління в Черкаській області про скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

З Черкаського окружного адміністративного суду до Чорнобаївського районного суду Черкаської області для розгляду надійшла адміністративна справа за позовом ГУ Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі - позивач) до управління ДВС Головного територіального управління в Черкаській області, відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління в Черкаській області (далі - відповідачі) про скасування постанови.

У позовній заяві позивачем викладено клопотання про звільнення від сплати судового збору з огляду на недопустимість перешкоджання у доступі до правосуддя. Зокрема, вказувалося на законодавчо передбачені можливості відстрочення та звільнення від сплати судового збору, виходячи із майнового стану сторони. Крім того, позивач посилався на п. 14 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 7 лютого 2014 року № 6 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах", де визначено, що провадження з виконання судових рішень є завершальною і невід'ємною частиною (стадією) судового провадження по конкретній справі, в якій провадження за скаргою не відкривається, а за подання позовної заяви сплачено відповідний судовий збір, ні розділом VII ЦПК України, ні Законом України "Про судовий збір" не передбачено необхідність сплати судового збору за подання скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, то за подання скарги судовий збір не сплачується. За таких обставин позивач просив звільнити його від сплати судового збору.

Разом з тим позивач не навів жодних обгрунтувань для відстрочення чи звільнення від сплати судового збору з підстав його майнового стану. При цьому суд не може погодитись з посиланнями позивача на позицію Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, оскільки викладені роз'яснення надані в порядку цивільного судочинства, а тому така правова позиція не може бути застосована до позову, поданого в порядку адміністративного судочинства. Крім того, суд не розцінює подану позовну заяву як скаргу на дії державного виконавця.

За таких обставин суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору.

Отже, всупереч ч. 3 ст. 161 КАС України позивачем не додано документу про сплату судового збору.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розмір прожиткового мінімуму з 1 січня 2018 року становить 1762,00 гривень (ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»).

Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1762,00 гривень та надати суду документ про сплату судового збору.

За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві десятиденного строку для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160-161, 169 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ГУ Пенсійного Фонду України в Черкаській області до управління ДВС Головного територіального управління в Черкаській області, відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління в Черкаській області про скасування постанови - залишити без руху.

Запропонувати позивачу в десятиденний строк з дня отримання ухвали сплатити судовий збір у розмірі 1762,00 гривень та надати суду документ про сплату судового збору.

Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Чубай