18.06.2018 Справа №607/6688/18
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Ломакіна В.Є.
при секретарі Кісіль Т.М.
за участю прокурора Валецького Р.В.
особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі матеріали справи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, які надійшли із Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, на утриманні знаходиться малолітня дитина, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 30 травня 2018 року, ОСОБА_1, згідно із наказом начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 370 о/с від 30 грудня 2016 року, призначено на посаду старшого інспектора відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Управління патрульної поліції у м. Тернополі Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.
Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 296 о/с від 09 серпня 2017 року ОСОБА_1 звільнено з посади з 11 серпня 2017 року, відповідно до п.7 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).
Згідно з ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10 червня 2016 року, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Крім цього, датою припинення виконання суб'єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є дата подання ним декларації, передбаченої п.п.2 п.5 цього Розділу, що зазначено у абзаці другому п.11 Порядку.
Відповідно до п.2 Порядку перевірки факту подання суб'єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого Рішенням НАЗК № 19 від 06 вересня 2016 року, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15 листопада 2016 року за № 1479/29609, припиненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки суб'єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення.
Відповідно до написаної ОСОБА_1 розписки, останній отримав трудову книжку 11 серпня 2017 року.
Таким чином, старший інспектор відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Управління патрульної поліції у м. Тернополі Департаменту патрульної поліції Національної поліції України ОСОБА_1, зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше дня припинення діяльності, а саме до 11 серпня 2017 року.
Водночас, всупереч вимогам наведених вище законодавчих актів, ОСОБА_1 декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, подано не було.
Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що здійснювалось під час проведення перевірки фактів неподання або несвоєчасного подання електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням, поліцейськими, згідно списку, що надійшов 21 березня 2018 року до Тернопільського управління ДВБ НП України із ДВБ НП України у додатку до листа УЗКПЛ НП України від 28 лютого 2018 року № 350/47-1-2018, встановлено що ОСОБА_1 тільки 17 квітня 2018 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після припинення діяльності.
Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1, будучи відповідно до п.п.«з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», припинивши 11 серпня 2017 року діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушенні вимог абз.1 ч.2 ст.45 вказаного Закону, п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10 червня 2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за № 959/29089, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями. Особа, яка направила протокол про адміністративне правопорушення, вважає, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні від дачі пояснень відмовився, на підставі ст. 63 Конституції України.
Прокурор в судовому засідання просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, суд приходить до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, зокрема, листа Департаменту внутрішньої безпеки від 19.02.2018 року №2157/42-15/0318 з додатком до нього, а саме, списку осіб Департаменту патрульної поліції в Тернопільській області, відносно яких направлено повідомлення про неподання, чи несвоєчасне подання декларацій (перед звільненням за 2016 та 2017 роки), серед яких вказаний ОСОБА_1, правопорушення виявлено 28 лютого 2017 року працівниками УЗКПЛ Національної поліції України. У зв'язку із викладеним, враховуючи те, що з моменту виявлення правопорушення 28 лютого 2017 року по дату надходження протоколу до суду 31 травня 2018 року закінчились строки, передбачені ст.38 КУпАП, справа підлягає закриттю на підставі п. 7 ч.1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 38, 172-6, 247, 268, 277, 283, 284, суд, -
Провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Головуючий суддяОСОБА_2