Постанова від 11.06.2018 по справі 419/958/18

Справа № 419/958/18

Провадження № 3/419/421/2018

ПОСТАНОВА

11 червня 2018 року Новоайдарський районний суд Луганської області

у складі: головуючого судді - Іванової О. М.,

при секретарі - Логвиновій О. А.,

за участю: прокурора - Будніка Р. А.,

особи, відносно якої складений протокол про

адміністративне правопорушення - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Новоайдар Луганської області справу про адміністративні правопорушення, що надійшла від заступника начальника Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідн. № НОМЕР_1, громадянина України, працюючого на ТОВ «ДСК-Трейд», депутата Щастинської міської ради Новоайдарсього району Луганської області, який зареєстрований за адресою: Луганська область, Станично - Луганський район, смт Петрівка, вул. Кірова, буд. 89, фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 116 від 20.04.2018 року, складеного оперуповноваженим міжрайонного відділу № 3 Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, ОСОБА_1 інкримінується вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що полягає в несвоєчасному поданні декларації декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, будучи депутатом Щастинської міської ради Новоайдарського району Луганської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5-1 «Прикінцевих положень» Закону, п. 6 Розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) за 2016 рік.

Згідно листа Верховної ради України № 04-14/11-2085 від 22.08.2017 року місцеві ради, чергові вибори яких 25.10.2015 року не проводилися, є повноважними до відкриття перших сесій цих рад нового скликання, а виконавчі комітети міських рад - до формування новообраними радами їх нового складу.

Рішенням сесії Щастинської міської ради № 1/1 від 18.11.2010 року «Про підсумки виборів Щастинського міського голови та депутатів Щастинської міської ради VI скликання» та протоколу Щастинської міської виборчої комісії м. Луганська Луганської області, ОСОБА_1 був обраний депутатом Щастинської міської ради Луганської області шостого скликання.

Виконуючи повноваження депутата Щастинської міської ради ОСОБА_1, у відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.

Верховною радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-VIIІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 01.05.2017 року.

Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подав декларацію за 2016 рік лише 25.10.2017 року о 12 годині 03 хвилини, тобто несвоєчасно.

Перевіркою сайту Акредитований центр сертифікації ключів Приватбанк https://acsk.privatbank.ua/certs встановлено, що ОСОБА_1 отримав електронний цифровий ключ в АЦСК Приватбанк. При перевірці сертифікатів наданих ОСОБА_1 встановлено, що зазначені сертифікати видані АЦСК Приватбанк 25.10.2017 року та дійсні до 25.10.2018 року.

Згідно листа Щастинської міської ради № 355 від 02.03.2018 року встановлено, що депутата Щастинської міської ради ОСОБА_1 через засоби поштового зв'язку 16.02.2017 року було письмово повідомлено про необхідність подання щорічної електронної декларації за 2016 рік. Зазначене підтверджується поясненнями спеціаліста І категорії Щастинської міської ради ОСОБА_2

Зазначене свідчить про обізнаність ОСОБА_1 про необхідність подання електронної декларації.

Відповідно до листа НАЗК від 23.05.2017 року № 03-05/16382/17, засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання держави або місцевого самоврядування у період з 01.01.2017 по 19 годину 30 хвилин 04.01.2017 року. 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та переконфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ІТС Реєстру в цілому. Вжиття невідкладних заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб'єктами декларування обов'язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства.

Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не мав.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Щастинської міської ради Новоайдарського району Луганської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5- 1 «Прикінцевих положень» Закону, п. 6 Розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», несвоєчасно, 25.10.2017 року о 12 годині 03 хвилини, без поважних причин, подав до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою в скоєнні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що невчасно подав електронну декларацію за 2016 рік у зв'язку тривалою відсутністю за місцем реєстрації.

Заслухавши думку прокурора, який вважав, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 116 від 20.04.2018 року (а.с.2-8), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.9), письмовими поясненнями ОСОБА_2 (а.с.10), відповіддю на запит № 355 від 02.03.2018 року (а.с.17), копією реєстру ознайомлення з повідомленням про подачу декларації (а.с.18-19), копією повідомлення про подачу декларації (а.с.20-22), копією рішення І сесії VІ скликання Щастинської міської ради від 18.11.2010 року (а.с.29-30), копією протоколу Щастинської міської виборчої комісії м. Луганськ Луганської області про підсумки голосування (а.с.31-33), витягом з ЄДРД (а.с.34-38) та іншими матеріалами справи.

Відповідно до п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Враховуючи дані про особу правопорушника, який протягом року до адміністративної відповідальності не притягався, ступінь його провини, його відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставини справи, зважаючи, що в результаті вчинення правопорушення збитків суспільним інтересам або громадянам діями ОСОБА_1 не заподіяно, суд вважає доцільним, призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Керуючись ст.ст. ч. 1 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідн. № НОМЕР_1, визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. у дохід держави на р/р 31111149700001, код ЄДРПО 37991110, банк ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, одержувач: ГУДКСУ в Луганській області 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідн. № НОМЕР_1, судовий збір у сумі 352,40 грн. на наступні платіжні реквізити: «Стягувач: ДСА України, 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПО: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106», призначення платежу *;101; НОМЕР_1; судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1, Новоайдарський районний суд Луганської області.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області протягом 10 днів з дня винесення постанови через Новоайдарський районний суд Луганської області.

Суддя О. М. Іванова