Постанова від 21.06.2018 по справі 161/7986/18

Справа № 161/7986/18

Провадження № 3/161/2046/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2018 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого судді - Олексюка А.В.,

при секретарі - Шолом С.І.,

за участю захисника - адвоката ОСОБА_1,

прокурора - Сушика Ю.В.,

особи, відносно якої складено

протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, -

- за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, будучи поліцейським роти № 2 батальйону Управління патрульної поліції у Волинській області, якому присвоєно спеціальне звання рядовий поліції, відповідно до пункту 1, підпункту «з» частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, був зобов'язаний до 00:00 год. 01.04.2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, однак моніторингом Єдиного реєстру державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларація за 2017 рік ОСОБА_2 подана несвоєчасно, а саме о 10 год. 22 хв. 08 сек. 10.04.2018 року, чим порушив ст. 45 ч. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_2, будучи поліцейським роти № 2 батальйону Управління патрульної поліції у Волинській області, якому присвоєно спеціальне звання рядовий поліції, відповідно до п.,п. «з», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію (перед звільненням) особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 24год. 00 хв. 22.03.2018 за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а фактично подав дану декларацію 12.04.2017 о 18 год. 49 хв., чим порушив ст. 45 ч. 2 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Постановою Луцького міськрайонного суду від 21.06.2018 року вказані справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, об'єднані в одне провадження.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину в інкримінованих йому правопорушень не визнав та суду пояснив, що про необхідність подачі щорічної декларації за 2017 рік та декларацію (при звільненні) про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру він нічого не знав. Також вказує, що у нього вийшов із ладу ноутбук і з флешки зник ключ для входу до офіційного веб-сайту НАЗК. Після того, як його викликали до Головного управління Національної поліції у Волинській області та повідомили про необхідність подання декларацій - 10.04.2018 року та 12.04.2018 року відповідно він подав зазначені декларації. Вважає, що такі дії вчинив з необережності, а тому просив закрити провадження по даним справам на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2, думку адвоката, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 наявні склади адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачені ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Винуватість ОСОБА_2 у вчиненні інкримінованих йому правопорушень повністю підтверджується зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема, протоколами про адміністративні правопорушення № 14/42-02/2018 від 22.05.2018 року, № 14/42-02/2018 від 22.05.2018 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2, копіями: наказу № 432 о/с від 20.10.2017 року про призначення ОСОБА_2 поліцейським роти № 2 батальйону Управління патрульної поліції у Волинській області, витягом з Єдиного державного реєстру декларації ОСОБА_2, Присяги ОСОБА_2 від 23.10.2017 року, пам'ятки застереження ОСОБА_2 від 10.10.2017 року, наказу № 193 о/с від 28.02.2018 року про звільнення зі служби в поліції ОСОБА_2 та іншими доказами, що знаходяться в матеріалах справи.

Таким чином ОСОБА_2 своїми діями, які виразились у несвоєчасному поданні декларації за 2017 рік та декларації при звільненні, вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

За правилами ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжуть відповідальність ОСОБА_2, суд не вбачає.

Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, який вину у вчиненні інкримінуємих адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією не визнав, має постійне місце проживання, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, а тому суд приходить до висновку, що на ОСОБА_2, слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.

На підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП; ст.ст.3,12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», керуючись ст.ст. 36, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, визнати винним у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 352,40 (триста п'ятдесят дві гривні сорок копійок) гривень на р/р №31215256700001, код класифікації доходів бюджету № 22030106, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, Код ЄДРПОУ № 37993783, банк отримувач Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019.

Постанова судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Луцького міськрайонного суду А.В.Олексюк