Постанова від 21.06.2018 по справі 675/1460/18

Справа № 675/1460/18

Провадження № 3/675/604/2018

ПОСТАНОВА

по направлення адміністративних матеріалів

для належного оформлення

21 червня 2018 року м. Ізяслав

Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Столковський В. І., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Ізяславського відділенні поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 054108 від 04 травня 2018 року вбачається, що 04 травня 2018 року о 21 год. 50 хв. гр. ОСОБА_1 по вул. Лісовій у м. Ізяслав Хмельницької області керував транспортним засобом - скутером марки «ALPHA ZS 50F», без д.н.з., з ознаками алкогольного сп'яніння. Огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння проведено за допомогою приладу «Драгер» (алкотест 6810).

Частиною першою статті 130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до виписаних у ст.ст. 252, 254, 255 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення це - офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Чинним законодавством не передбачено внесення будь-яких змін у вже складений протокол про адміністративне правопорушення.

З наведеного слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.

Приписами ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а в разі неправильного складання такого протоколу повернути матеріали адміністративної справи органу, який його склав, для належного (додаткового) оформлення.

Наявний у справі протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 054108 від 04 травня 2018 року, складений щодо ОСОБА_1, не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.

Так, з зазначеного протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що в ньому належним чином не викладено суть правопорушення, у вчиненні якого ОСОБА_1 обвинувачується, зокрема, не зазначено, яке саме діяння, що містить склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, він вчинив.

Як вже зазначалось вище, ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена, зокрема, відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння.

Із протоколу слідує, що ОСОБА_1 04 травня 2018 року о 21 год. 50 хв. по вул. Лісовій у м. Ізяслав Хмельницької області керував транспортним засобом - скутером марки «ALPHA ZS 50F», без д.н.з., лише з ознаками алкогольного сп'яніння, але вказане діяння не містить склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Тому постановою судді Ізяславського районного суду Хмельницької області від 04 червня 2018 року адміністративні матеріали щодо ОСОБА_1 направлені для належного оформлення до Ізяславського відділення поліції.

Ще однією підставою для повернення складеного щодо ОСОБА_1 протоколу на доопрацювання було те, що протокол не містив посилання на пункти Правил дорожнього руху України, які порушено останнім.

Не зважаючи на те, що чинним законодавством не передбачено внесення будь-яких змін у вже складений протокол про адміністративне правопорушення, посадова особа, яка склала щодо ОСОБА_1 протокол серії БР № 054108 від 04 травня 2018 року, внесла виправлення до нього, вказавши пункт Правил дорожнього руху України у відповідній графі протоколу, що є неприпустимим.

Враховуючи викладені обставини, та те, що ОСОБА_1 пред'явлено неконкретне обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення, чим грубо порушено його законні права та інтереси, зокрема, право на захист, працівники поліції допустили істотну неповноту дослідження обставин та оформлення матеріалів справи, які не можуть бути усунуті при судовому розгляді справи, позбавлений можливості усунути названі протиріччя і суддя, тому адміністративні матеріали підлягають повторному направленню для належного оформлення до органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст.ст. 130 ч. 1, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,суддя

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, повторно направити для належного оформлення до Ізяславського відділенні поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: В. І. Столковський