Постанова від 21.06.2018 по справі 760/7029/18

Справа № 3/2991/18

760/7029/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2018 року суддя Солом'янського районного суд м. Києва Криворот О.О., за участю головного державного виконавця Солом'янського РВДВС м. Києва ГТУЮ в м. Києві, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Солом'янського районного відділу ДВС м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, ІПН НОМЕР_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,

за ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

згідно із протоколом про адміністративне правопорушення № 1/6 від 13.03.2018, боржник ОСОБА_2 не сплачує аліменти ОСОБА_3 на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої, згідно розрахунку від 15.02.2018 за період з 12.11.2010 по 01.02.2018 в сумі 114242,30 грн, що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, тобто ОСОБА_2 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст.183-1 КУпАП.

В судовому засідання захисник ОСОБА_2 - адвокат ОСОБА_6, думку якого підтримав ОСОБА_2, просив закрити справу на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП про що долучив до матеріалів справи письмову клопотання.

Вислухавши пояснення ОСОБА_2 та його захисника, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що адміністративну справу відносно ОСОБА_2 необхідно закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП з наступних підстав.

Відповідно до вимог статті 245 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно із статтею 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З наданих суду матеріалів справи, а саме: протоколу про адміністративне правопорушення № 1/6 від 13.03.2018, виконавчим листом, постанови про відкриття виконавчого провадження, розрахунку заборгованості по аліментам та інших матеріалів справи вбачається, що несплата аліментів ОСОБА_2, в результаті якої утворилася заборгованість, що перевищує сукупний розмір платежів за шість місяців, мала місце з 12.11.2010 по 01.02.2018.

Однак, адміністративна відповідальність за несплату аліментів встановлена Законом України № 2234-VIII від 07.12.2017 та ст. 183-1 КУпАП, якою передбачено адміністративну відповідальність за несплату аліментів, набрала чинність 06 лютого 2018 року.

Відповідно до статті 58 Конституції України ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

Згідно із вимогами ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

У даному випадку положення ст. 183-1 КУпАП передбачає відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, і ця стаття кодексу набрала чинності 06 лютого 2018 року, а тому діяння, яке мало місце в період з 05.04.2014 по 01.03.2018, не може бути кваліфіковано за ст. 183-1 КУпАП (на той період Закон не встановлював такої відповідальності), а ОСОБА_2 не може бути притягнутий до відповідальності за цією статтею кодексу, оскільки склад правопорушення, передбачений даною статтею КУпАП, станом на день складення протоколу та розгляду його в суді відсутній.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 183-1, п. 1 ст. 247, ст.ст. 221, 283, 284 КУпАП, суд,-

постановив:

адміністративне провадження відносно ОСОБА_2 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня ухвалення постанови.

Суддя О.О.Криворот