Справа № 472/521/18
Провадження №2-а/472/9/18
про повернення адміністративного позову
21 червня 2018 року смт.Веселинове
Суддя Веселинівського районного суду Миколаївської області Чаричанський П.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції МВС України в особі поліцейського 4 роти 2 батальйону Управління патрульної поліції капрала поліції ОСОБА_2 про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ВР №122306 від 28 квітня 2018 року,
24 травня 2018 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції МВС України в особі поліцейського 4 роти 2 батальйону Управління патрульної поліції капрала поліції ОСОБА_2 про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ВР №122306 від 28 квітня 2018 року.
Ухвалою судді від 29 травня 2018 року позовну заяву було залишено без руху, у зв'язку з невідповідністю позовної заяви вимогам, викладених у статтях 160, 161 КАС України, а саме:
- в позовні заяві не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України;
- позовна заява не містить власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- не сплачений судовий збір за іншу вимогу (про визнання протиправним дій поліцейського) в сумі 704 грн.80 коп.
Для усунення недоліків позивачу був встановлений строк в десять днів з часу отримання позивачем копії ухвали.
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №5700101739899, ОСОБА_1 08.06.2018 року отримав ухвалу про залишення адміністративного позову без руху.
На виконання вимог даної ухвали суду 19 червня 2018 року від позивача до суду надійшла уточнена позовна заява, в якій позивач виправив недоліки щодо зазначення реєстраційного номера облікової картки платника податків позивача або номер і серія паспорта, крім того в супровідному листі-заяві та адміністративному позові в новій редакції позивач просить розглядати лише одну вимогу - « Скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ВР №122306 від 28 квітня 2018 року», оскільки відповідно до ч. 5 ст. 288 КУпАП, особа, яка оскаржила постанову про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати судового збору.
Однак позивачем не було усунуто недолік позовної заяви, що зазначено в ухвалі суду про залишення адміністративного позову без руху від 29 травня 2018 року, а саме: письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Ні в супровідному листі-заяви, ні в новому адміністративному позові не зазначено, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Вказаний недолік позовної заяви є суттєвим і перешкоджає відкриттю провадження по справі.
Відповідно до п. 1 ч. 4 та ч. 5 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено буз руху, у встановлений судом строк.
Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Оскільки в наданий позивачу строк недоліки позовної заяви усунуті не були позовну заяву слід повернути позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. 169, 241, 248 КАС України, суддя -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції МВС України в особі поліцейського 4 роти 2 батальйону Управління патрульної поліції капрала поліції ОСОБА_2 про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ВР №122306 від 28 квітня 2018 року- повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами без розгляду.
Роз'яснити позивачу його право на повторне звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області ОСОБА_3