Справа №127/11707/18
Провадження №1-кс/127/5979/18
04 червня 2018 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів, -
Слідчий ОСОБА_3 звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором ОСОБА_4 , мотивуючи свої вимоги тим, що слідчим управлінням ГУНП у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018020000000078 від 20.04.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Відповідно до матеріалів кримінального провадження, в період часу з 01.01.2015 по 30.09.2017, службові особи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 , Вінницька область, Козятинський район, смт. Глухівці), зловживаючи своїм службовим становищем завищили на суму 139 654 грн. бюджетне відшкодування податку на додану вартість, шляхом віднесення до складу податкового кредиту з ПДВ суми податку нарахованого у зв'язку з отриманням послуг по здійсненню поліпшень орендованого цілісного майнового комплексу, тим самим незаконно відшкодували на розрахунковий рахунок бюджетні кошти у вигляді податку на додану вартість на зазначену суму.
Вказаний факт підтверджується актом планової виїзної документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства №768/1401/32130182 за період з 01.01.2015 р. по 30.09.2017 р., валютного законодавства за період з 01.01.2015 р. по 30.09.2017 р., з питань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2015р. по 30.09.2017р., відповідно до затвердженого плану (переліку питань), приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 , що була проведена відповідно до ст. 20, п.77.2 ст.77, п. 82.1 ст.82 Податкового кодексу України, на підставі наказу ГУ ДФС у Вінницькій області від 11.01.2018 № 122, в ході якої було виявлено завищення бюджетного відшкодування на суму 139 654 грн.
В подальшому, допитаний з даного приводу головний державний ревізор-інспектор ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 підтвердив фактичні порушення, що були виявлені відповідно до вказаного акту та зазначив, що ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » укладено з ІНФОРМАЦІЯ_4 договір оренди цілісного майнового комплексу Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_5 » №155-02 від 27.09.2002 року.
Відповідно до п.4.1 Договору „Амортизаційні відрахування на орендоване майно Підприємства залишається в розпорядженні Орендаря і використовується для відновлення основних фондів.
Відповідно до п.4.2 договору „Поліпшення орендованого майна Підприємства, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань є власністю держави. Поліпшення, здійснені без дозволу Орендодавця, відшкодуванню не підлягають.
Протягом перевіряємого періоду підприємством віднесено до складу податкового кредиту з податку на додану вартість суми податку, нараховані у зв'язку з отриманням послуг по здійсненню невід'ємних поліпшень орендованого цілісного майнового комплексу, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань.
Відповідно до п.198.1. ст.198 Податкового кодексу України „До податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу;
ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України”.
Таким чином законодавством не передбачено віднесення до складу податкового кредиту з податку на додану вартість суму податку, нараховану у зв'язку з ремонтом основних засобів не за рахунок власних коштів та без набуття права власності на такі основні засоби.
Підприємством в порушення п.198.1. ст.198 Податкового кодексу України завищено суму податкового кредиту на загальну суму 116354 грн., в тому числі :
-за березень 2016 року на суму 17500 грн.;
-за квітень 2016 року на суму 23957 грн.;
-за травень 2016 року на суму 2256 грн.;
-за липень 2016 року на суму 11000 грн.;
-за серпень 2016 року на суму 11878 грн.;
-за вересень 2016 року на суму 25000 грн.;
-за листопад 2016 року на суму 24763 грн.
У результаті проведеної перевірки встановлено, що в період часу з 01.01.2015 по 30.09.2017 службовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » завищено на 139 654,00 грн. суму бюджетного відшкодування ПДВ шляхом віднесення до складу податкового кредиту з ПДВ суми податку нарахованого у зв'язку з отриманням послуг по здійсненню поліпшень орендованого цілісного майнового комплексу у ІНФОРМАЦІЯ_4 , в тому числі: за березень 2016 року на суму 17500 грн.; за липень 2016 року на суму 11000 грн.; за серпень 2016 року на суму 11878 грн.; за вересень 2016 року на суму 25000 грн., за листопад 2016 року на суму 24763 грн., та не нарахування умовного продажу на каолін марки П-2, КР-1, ЛКС, який не використаний в господарській діяльності, а списаний з балансу підприємства, як брак у виробництві, в тому числі: за вересень 2016 року - 44765 грн.; за листопад 2016 року - 4748 грн.
Таким чином, з метою з'ясування усіх обставин вказаного кримінального правопорушення, встановлення осіб які здійснювали господарсько - розпорядчі та інші дії, пов'язані з завищенням суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, шляхом віднесення до складу податкового кредиту з ПДВ суми податку нарахованого у зв'язку з отриманням послуг по здійсненню поліпшення орендованого цілісного майнового комплексу, тим самим незаконно відшкодували на розрахунковий рахунок бюджетні кошти у вигляді податку на додану вартість, документального підтвердження порушень відповідно до акту№768/1401/32130182, виникла необхідність у вилученні копій документів за період з 01.01.2015 р. по 30.09.2017 р.
В судове засідання слідчий не з'явився, натомість надав суду заяву про розгляд клопотання у його відсутності, вимоги клопотання підтримав.
Представник приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до судового засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча був повідомлений про дату і час судового розгляду завчасно та належним чином, тому відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається за їх відсутністю.
Дослідивши матеріали клопотання, оглянувши матеріали кримінального провадження, суд находить, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав..
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Матеріали кримінального провадження та клопотання слідчого підтверджено факт того, що документи про доступ до яких клопоче останній перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує факт неможливості отримання вказаних відомостей іншим способом, запитувані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 107,159, 160, 162, 163, 164, 165 КПК України,-
Клопотання задоволити.
Надати дозвіл слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області підполковнику поліції ОСОБА_3 , слідчому СУ ГУ НП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_6 , старшому слідчому СУ ГУ НП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_7 на тимчасовий доступ (тобто можливість ознайомитися з ними та вилучити їх завірені копії) документів, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , роб. тел. НОМЕР_2 ), а саме документів пов'язаних з завищенням суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість: договір оренди цілісного майнового комплексу Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_5 » №155-02 від 27.09.2002 року (з додатками та змінами), дозволи ФДМУ на проведення невід'ємних поліпшень; проектно-кошторисна документація щодо проведення невід'ємних поліпшень; договори з підрядними організаціями, які здійснювали ремонтні та будівельні роботи (невід'ємні поліпшення) орендованого Державного майна; акти приймання виконаних будівельних робіт; податкові накладні щодо проведених взаєморозрахунків з контрагентами, які здійснювали невід'ємні поліпшення орендованого Державного майна; платіжні доручення по оплаті робіт з невід'ємних поліпшень; відомості розрахунку вартості невід'ємних поліпшень орендованого Державного майна; накази про облікову політику ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за 2015 - 2017 р.р. та всіх інших документів, що можуть стосуватися завищення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, шляхом віднесення до складу податкового кредиту з ПДВ суми податку нарахованого у зв'язку з отриманням послуг по здійсненню поліпшення орендованого цілісного майнового комплексу ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Ухвала діє протягом 30 днів з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: