Справа № 709/999/18
3/709/549/18
18 червня 2018 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Національного природного парку "Нижньосульський", про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, не одруженого, ідентифікаційний номер в матеріалах відсутній,
за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 91 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 24 квітня 2018 року
№ 003418 ОСОБА_1 24 квітня 2018 року о 21:20 ловив рибу риболовною мисиновою сіткою в заборонно-нерестовий період на території Національного природного парку "Нижньосульський" (далі - НПП "Нижньосульський"), в затоці річки Сула поблизу с. Липове Глобинського району Полтавської області, яку ставив в брід та виловив рибу лящ у кількості
5 штук, синець у кількості 4 штуки загальною вагою 9 кг, чим завдав державі збитків у розмірі 2105,00 (дві тисячі сто п'ять гривень 00 копійок) гривень. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 3.8 Режиму використання водних живих ресурсів та пересування плавзасобів у межах території Національної природного парку "Нижньосульський", за що ст. 91 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно з описом знарядь незаконного добування (заготівлі) природних ресурсів, транспортних (у тому числі плавучих) засобів, зброї та боєприпасів, природних ресурсів або продукції, що з них вироблена, спеціальних документів від 24 квітня 2018 року у
ОСОБА_1 вилучено сітку мисинову (довжина - 30 м, висота - 1,5 м, вічко - 70х70 мм).
Відповідно до розписки у прийнятті на зберігання вилученого майна від 24 квітня
2018 року виловлена риба, а саме: лящ у кількості 5 штук та синець у кількості 4 штуки передана на зберігання ОСОБА_1
ОСОБА_1 у судові засідання 4 та 18 червня не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Згідно з відміткою на конверті від отримання рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення відмовився в усній формі. Згідно з наявними в протоколі про адміністративне правопорушення поясненнями
ОСОБА_1 останній вину у вчиненні адміністративного правопорушення не заперечував.
Згідно зі ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 3 квітня 2008 року у справі "Пономарьов проти України" наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до вимог ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 44, ст.ст. 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, ч. 3 ст. 178, ст.ст. 185, 185-1, ст.ст. 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Враховуючи положення ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу без участі ОСОБА_1
Розглянувши адміністративні матеріали, суд встановив таке.
Відповідно до ст. 91 КУпАП порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду (здійснення в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об'єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду) - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому адміністративному правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення від 24 квітня 2018 року № 003418.
З огляду на викладене суд вважає, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 3.8 Режиму використання водних живих ресурсів та пересування плавзасобів у межах території Національної природного парку "Нижньосульський, за що ст. 91 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення згідно з вимогами
ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, відповідно до ст.ст. 34-35 КУпАП судом не встановлено.
За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153,00 (сто п'ятдесят три гривні 00 копійок) гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та без конфіскації незаконно добутих водних живих ресурсів
Відповідно до ст. 40 КУпАП якщо в результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду, то суддя під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди.
Згідно з розрахунком збитків, заподіяних порушенням природоохоронного законодавства у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України від 24 квітня 2018 року (Постанова Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 року № 541) збитки становлять
2105,00 (дві тисячі сто п'ять гривень 00 копійок) гривень.
З огляду на викладене суд вважає, що з ОСОБА_1 також підлягає стягненню завдана ним майнова шкода, що становить 2105,00 (дві тисячі сто п'ять гривень 00 копійок) гривень
У зв'язку з винесенням постанови про накладення адміністративного стягнення та на підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір за ставкою
0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 5 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір"), що становить 352,40 (триста п'ятдесят дві гривні 40 копійок) гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, ст. 91, 221, 283 КУпАП, суд -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить
153,00 (сто п'ятдесят три гривні 00 копійок) гривень з конфіскацією знаряддя вчинення правопорушення - сітки мисинової (довжина - 30 м, висота - 1,5 м, вічко - 70х70 мм), яка знаходиться на зберіганні на складі Національного природного парку "Нижньосульський" (вул. Центральна, 128, смт. Оржиця, Оржицький район, Полтавська обл.) та без конфіскації незаконно добутих водних живих ресурсів - риби лящ у кількості 5 штук, синець у кількості 4 штуки загальною вагою 9 кг, що передана ОСОБА_1 на зберігання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави завдану майнову шкоду, що становить 2105,00 (дві тисячі сто п'ять гривень 00 копійок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить
352,40 (триста п'ятдесят дві гривні 40 копійок) гривень.
Платіжні реквізити для сплати судового збору: стягувач: ДСА України; отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: ГУ ДКС України у м. Києві, код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
У разі несплати штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна для стягнення штрафу у подвійному розмірі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Чубай