Ухвала від 19.06.2018 по справі 755/17297/15-ц

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Апеляційне провадження Доповідач - Ратнікова В.М.

№ 22-ц/796/5811/2018

УХВАЛА

м. Київ Справа № 755/17297/15-ц

19 червня 2018 року Апеляційний суд м. Києва у складі судді Судової палати з розгляду цивільних справ Ратнікової В.М., розглянувши матеріали апеляційної скарги представника боржника ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 на ухвалу Дніпровського районного суду міста Києва від 11 липня 2017 року, постановлену під головуванням судді Катющенко В.П. про задоволення заяви Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» про видачу дублікату виконавчого листа та виправлення в ньому помилки у цивільній справі за заявою Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до ОСОБА_2 про видачу виконавчого листа на підставі рішення третейського суду, подану до Апеляційного суду міста Києва,-

ВСТАНОВИВ:

18 червня 2018 року до Апеляційного суду м. Києва надійшла апеляційна скарга представника боржника ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 на ухвалу Дніпровського районного суду міста Києва від 11 липня 2017 року, постановлену під головуванням судді Катющенко В.П. про задоволення заяви Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» про видачу дублікату виконавчого листа та виправлення в ньому помилки у цивільній справі за заявою Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до ОСОБА_2 про видачу виконавчого листа на підставі рішення третейського суду.

Дослідивши матеріали скарги, приходжу до висновку, що подана скарга підлягає поверненню апелянту без розгляду, з огляду на наступне.

Так, стаття 355 ЦПК України, в редакції Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, який набрав чинності з 15 грудня 2017 року, встановила, що апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Одночасно, пункт 15.5 Перехідних положень цієї редакції ЦПК України закріпив, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Тобто, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги підлягають поданню до відповідного апеляційного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Після отримання апеляційної скарги суд першої інстанції надсилає її разом зі справою до апеляційного суду.

З огляду на викладене, оскільки представник боржника ОСОБА_2 адвокат ОСОБА_3, подаючи апеляційну скаргу на ухвалу Дніпровського районного суду міста Києва від 11 липня 2017 року безпосередньо до Апеляційного суду міста Києва, порушив встановлений Перехідними положеннями ЦПК України порядок оскарження, вважаю, що подана скарга підлягає поверненню апелянту без розгляду.

Керуючись пунктом 15.5, п. 8 ч. 1 Розділу XІІІ «Перехідні положення» ЦПК України в редакції Закону України № 2147-VІІІ від 03 жовтня 2017 року, ч. 6 ст. 147, п. 3 Розділу XІІ «Перехідні та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій та статус суддів» від 02 червня 2016 року, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу представника боржника ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 на ухвалу Дніпровського районного суду міста Києва від 11 липня 2017 року, постановлену під головуванням судді Катющенко В.П. про задоволення заяви Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» про видачу дублікату виконавчого листа та виправлення в ньому помилки у цивільній справі за заявою Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до ОСОБА_2 про видачу виконавчого листа на підставі рішення третейського суду, подану до Апеляційного суду міста Києва, - повернути без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.

Суддя:

Попередній документ
74777807
Наступний документ
74777809
Інформація про рішення:
№ рішення: 74777808
№ справи: 755/17297/15-ц
Дата рішення: 19.06.2018
Дата публікації: 20.06.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Апеляційний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Інші справи позовного провадження
Розклад засідань:
23.09.2020 14:00 Дніпровський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
АРАПІНА Н Є
суддя-доповідач:
АРАПІНА Н Є
заінтересована особа:
ПАТ "Укрсоцбанк"
ПАТ "Альфа-Банк"
заявник:
Закрієв Магомед Хосмагомедович
представник заявника:
Черепов Дмитро Володимирович