1-кп/381/327/18
381/1869/18
14 червня 2018 року колегія суддів Фастівського міськрайонного суду Київської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участі: секретаря - ОСОБА_4 ,
прокурора - ОСОБА_5 ,
обвинуваченого - ОСОБА_6 ,
провівши в приміщенні суду підготовче судове засідання по обвинувальному акту за кримінальним провадженням № 12018110310000277 від 21.03.2018 року по обвинуваченню ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Рівне, українця, громадянина України, освіта середня-спеціальна, не працюючого, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,-
у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 115 КК України,-
Обвинувальний акт стосовно ОСОБА_6 , якому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України, надійшов до Фастівського міськрайонного суду Київської області 11.06.2018 року.
В судове засідання не з'явився захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_7 11.06.2018 року через канцелярію суду надав заяву, згідно якої повідомив, що прибути у судове засідання призначене на 14.06.2018 року не має можливості, оскільки перебуватиме в Апеляційному суді Київської області. Просив судове засідання перенести на іншу дату або вирішити питання про розгляд справи згідно діючого законодавства.
Прокурор в судовому засіданні заявив клопотання про призначення захисника обвинуваченому, ОСОБА_6 для проведення окремої процесуальної дії, розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді триманні під вартою, за участю захисника.
Обвинувачений проти думки прокурора не заперчував.
Відповідно до ст.20 КПК України обвинувачений має право на захист, яке полягає у наданні йому можливості, зокрема, користуватися правовою допомогою захисника.
Відповідно до п.3 ч. 3 ст. 42 КПК України обвинувачений має право на першу вимогу мати захисника, на отримання правової допомоги за рахунок держави, у випадках, передбачених цим Кодексом та/або законом, у тому числі у зв'язку з відсутністю коштів на її оплату.
Відповідно до ст. 49 КПК України суд зобов'язаний забезпечити участь захисника, якщо обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об'єктивних причин не може залучити його самостійно.
Відповідно до ч. 1 ст. 53 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд залучають захисника для проведення окремої процесуальної дії в порядку, передбаченому статтею 49 цього Кодексу, виключно у невідкладних випадках, коли є потреба у проведенні невідкладної процесуальної дії за участю захисника, а завчасно повідомлений захисник не може прибути для участі у проведенні процесуальної дії чи забезпечити участь іншого захисника або якщо підозрюваний, обвинувачений виявив бажання, але ще не встиг залучити захисника або прибуття обраного захисника неможливе.
Оскільки, захисник обвинуваченого ОСОБА_6 в судове засідання не з'явився, повідомлялася судом належним чином, суд вважає за необхідне залучити для участі у невідкладній процесуальній дії - захисника, для вирішення питання про обрання запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_6 , призначення якого доручити відповідному органу, уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги.
Керуючись ст. 53 КПК України, суд,
Залучити захисника для окремої процесуальної дії у кримінальному провадженні (№ 12018110310000277) №1-кп/381/327/18 за обвинуваченням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , увчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 115 КК України.
Доручити Київському обласному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначити адвоката обвинуваченому ОСОБА_6 , у кримінальному провадженні (№ 12018110310000277) №1-кп/381/327/18 на окрему процесуальну дію, для вирішення питання про обрання запобіжного заходу.
Київському обласному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечити прибуття адвоката в судове засідання по даному кримінальному провадженню, яке відбудеться 14 червня 2018 року о 16 год. 10 хв. в приміщенні Фастівського міськрайонного суду Київської області за адресою: Київська область, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, каб. № 20.
Оплату наданих послуг адвоката здійснити у порядку визначеному законодавством.
Ухвалу негайно направити Київському обласному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, ухвала є обов'язковою для негайного виконання. Невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання ухвали про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Судді ОСОБА_2
ОСОБА_3