11.06.2018 Єдиний унікальний № 371/393/18
Провадження 3/371/154/18
Миронівський районний суд Київської області
11 червня 2018 року м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Поліщук А.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення від 22 березня 2018 року № 9, складений за ст. 183-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, та додані до протоколу матеріали,
Відносно ОСОБА_1 22 березня 2018 року головним державним виконавцем Миронівського районного відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення № 9 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу, ОСОБА_1 не сплачує аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання дитини - дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, що призвело до утворення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого листа до примусового виконання, за що встановлена адміністративна відповідальність, передбачена ст. 183-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
За правилами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Закон України №2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів від 07.12.2017 року, на підставі якого Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнений ст. 183-1, набув чинності 07 січня 2018 року.
Адміністративна відповідальність за ст. 183-1 КУпАП наступає за несплату аліментів, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Згідно довідки - розрахунку про стан заборгованості по аліментам № 3803 від 01 березня 2018 року заборгованість по аліментам у ОСОБА_1 виникла за період з жовтня 2017 року по січень 2018 року, проте облік сукупного розміру заборгованості за шість місяців, наявність якої передбачена диспозицією ст. 183-1 КУпАП, необхідно рахувати з моменту введення в дію ст. 183-1 КУпАП, тобто з 07 січня 2018 року.
З урахуванням положень ст.ст. 8, 9 КУпАП слідує висновок, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову про закриття справи
Керуючись ст. ст. 8, 9, 247, 284 КУпАП, суддя
1. Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 183-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
2. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Апеляційного суду Київської області через Миронівський районний суд Київської області.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис ОСОБА_5
Суддя А.С. Поліщук