вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08001, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
"14" червня 2018 р. Справа №370/1650/18
Суддя Макарівського районного суду Київської області Тандир О.В., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України позовної заяви
ОСОБА_1 до Копилівської сільської ради, ОСОБА_2 про визнання рішення органу місцевого самоврядування протиправним і його скасування, скасування кадастрового номеру,
11.06.2018 року до Макарівського районного суду Київської області надійшла вказана позовна заява.
Позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
У відповідності до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у вказаних статтях, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Так, встановлено, що вказана позовна заява не відповідає вимогам статей 175 і 177 ЦПК України, а саме:
1)У порушення п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) відповідача. Так, згідно ч. 5 ст. 265 ЦПК України у резолютивній частині рішення зазначаються, зокрема, реєстраційний номер облікової картки платника податків сторін (для фізичних осіб), а згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» обов'язковим реквізитом виконавчого листа, виданого на підставі, та у чіткій відповідності до судового рішення, також є реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків). Враховуючи викладене, з метою забезпечення виконання можливого судового рішення про задоволення позову, позивачу слід в обов'язковому порядку вказувати у позовній заяві реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача, оскільки його відсутність у майбутньому буде підставою для повернення виконавчого документу без виконання. При цьому, у випадку відсутності у позивача такої інформації, вона може бути витребувана судом у порядку та строки, передбачених ст. 84 ЦПК України при відкритті провадження у справі за письмовим клопотанням позивача, або ж у порядку, встановленому ст.ст. 116-118 ЦПК України. Наразі клопотання про витребування ідентифікаційного коду відповідача до позовної заяви не додано, а з власної ініціативи витребувати вказану інформацію суд позбавлений процесуальної можливості.
2)У порушення п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Окрім того, слід звернути увагу, що позивач просить скасувати кадастровий номер земельної ділянки, проте до повноважень сільської ради вирішення питання про присвоєння кадастрових номерів не входить, а відтак позивачу слід уточнити позовні вимоги або ж склад сторін, зазначивши відповідну юридичну особу, до повноважень якої входить дане питання;
3)у порушення п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позивач, викладаючи обставини, якими обґрунтовує свої вимоги, не зазначає які саме його права порушені ухваленням сільською радою рішення про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою з відведення земельної ділянки іншій особі, оскільки вказане рішення є актом індивідуальної дії та при цьому не є рішенням про передачу у власність земельної ділянки, яке може порушити майнові права позивача. Позивачу слід вказати які права його порушені, коли вони виникли і якими документами підтверджуються порушені права;
4)відповідно до вимог ч. 3 ст. 177 ЦПК України, позивачем до позовної заяви додано клопотання про витребування доказів, проте копії письмових доказів, доданих до нього є нечитабельними, що не дає можливості його вирішити;
5)у порушення п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, в позовній заяві відсутні відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Так, за наявності вказаних недоліків позовної заяви провадження у справі не може бути відкрито, позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу слід надати строк на усунення вказаних в ухвалі недоліків заяви.
Недоліки мають бути усунуті шляхом подання нової редакції позовної заяви у кількості примірників відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі, з виправленням викладених вище зауважень та подання до клопотання про витребування доказів належної якості копій документів.
У разі неусунення вказаних недоліків заяви у встановлений судом строк позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачам.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя -
Позовну ОСОБА_1 до Копилівської сільської ради, ОСОБА_2 про визнання рішення органу місцевого самоврядування протиправним і його скасування, скасування кадастрового номеру- залишити без руху та надати заявнику строк у 3 (три) дні з моменту отримання копії ухвали суду для виправлення вказаних у ній недоліків.
У разі, якщо вказані недоліки не будуть виправлені, позовна заява вважатиметься неподаною та підлягатиме поверненню.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Тандир